Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GretaBe

Uratujmy Rozpudę przed bezmyslnością urzędników!!!

Polecane posty

Moi Drodzy Kafeterianie :) Jest sprawa z którą nie bardzo mogę się pogodzić, dlatego postanowiłam przedstawić wam problem, który spędza mi sen z powiek. Jestem jak najbardziej zwolenniczką budowy obwodnic i autostrad, żeby nie było, że jestem fanatyczną ekolożką :) Ale to co się ma dziać w dolinie Rozpudy, to jest plan zniszczenia jednego z najcenniejszych regionów naszego kraju. Kto był i widział, ten wie o tym dobrze. Serdecznie polecam wam zajrzenie na stronę gazeta.pl i zapoznanie się z projektem budowy autostrady przez dolinę Rozpudy. Trzeba być kompletnym idiotą, żeby projektować tam trasę szybkiego ruchu, skoro są inne możliwości. To po prostu nie do wiary! Jesli uznacie, że warto, przyłączcie się do protestu: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,74178,3491896.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda Matylda
Słyszałam o tym...okropność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyxst
Jestem jak najbardziej za budową obwodnic miast, ale nie kosztem przyrody i środowiska, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy można tego uniknąć. Nawet za cenę wyższych nakładów finansowych. Żadne pieniądze nie zwrócą nam utraconego powietrza. Po co mamy narażać się na alerty z powodu smogu, na brak wody, na kamienną pustynię tam, gdzie kiedyś rósł las. Po to możemy pojechać do Anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam apel o podpisywanie protestu na stronie gazety pod podanym linkiem. Każdy powinien oczywiście rozważyć to w swoim sumieniu i kazdy może się nie zgodzić i zignorować sprawę ;) Ale wszyscy, którym leży na sercu ta piękna kraina - podpisujcie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam w dupie Rozpudę
gdybyś mieszkała w augustowie przy drodze gdzie wciąż giną ludzie, gdzie nie można przejść na drugą stronę ulicy spokojnie (nie wspomnę o dzieciach), gdybyś nie mogła okna otworzyć w mieszkaniu to też byś tak się martwiła wyobraź swoje dziecko w drodze do szkoły przy takiej ulicy TIR ZA TIREM, HORROR i jeszcze raz MAM W DUPIE ROZPUDĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROSPUDA
RoSpuda!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łączenie tematów
petycja - krotkie info "Już w sierpniu może rozpocząć się wycinka drzew pod budowę obwodnicy Augustowa biegnącą przez Dolinę Rospudy - cenną ptasią ostoję i siedlisko wielu rzadkich gatunków roślin. Podpisz się pod obywatelskim protestem do prezydenta Lecha Kaczyńskiego przygotowanym przez "Gazetę Wyborczą"! Działacze ekologiczni apelują: "W strefie planowanej drogi znajduje się ponad 100 terytoriów ptaków chronionych polskim i unijnym prawem. Wśród nich są takie rzadkości jak głuszec, orlik krzykliwy, bocian czarny. Wbicie w warstwę torfu 123 pali, na których ma biec droga, zaburzy całkowicie stosunki wodne w tej malowniczej dolinie. Odlecą stąd ptaki, wymrą rośliny, m.in. rzadki w Europie storczyk miodokwiat krzyżowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam w dupie Rospudę
kilka tysięcy tirów dziennie jadących przez środek miasta nie daje ludziom żyć - niszczą drogi, budynki, niosą śmierć nawiedzeni zieloni - czym jest storczyk czy żaba w porównaniu z życiem dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam w du....O czym Ty mowisz?Nikt nie chce,zeby jej nie wybudowano w ogóle, tylko chca zmiany trasy.można ją przesunąć o kilka km i uratowacDolinę.Tylko im się nie chce i chyba ktoś nie zarobi tyle ile by chciał i o to tu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam w dupie Rospudę
tak, tak... a to wszystko zajmie kolejne 20 lat wróćcie na ziemię i dajcie żyć normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam w dupie Rospudę
nawiedzeni - do roboty byście się wzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łatwo jest mówić o doraźnych korzyściach kosztem dobra narodowego. Wszystko leży w rękach urzędników, jesli będziemy na nich naciskać, zeby zmieniona trasa była szybko, to będzie. A rezerwatu nie da się nigdy odtworzyć. Ludzie o siebie potrafią dbać, ale zwierzęta i przyroda w tym świecie ginie. A my możemy pogodzić dobro ludzi z dobrem przyrody....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranek rogaty
a ja mam urlop teraz...i pracować nie zamierzam z tej okazji... popieram akcje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram i wsio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poddnoszeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przeczytajcie to: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,3507697.html 1. NIKT nie protestuje i nigdy nie protestował przeciwko jak najszybszemu wybudowaniu obwodnicy Augustowa i innych miejscowości. Twierdzenie przeciwne jest kłamstwem. 2. Przeciwko całkiem zbytecznemu unicestwieniu jednego ze skarbów przyrody ojczystej protestuje szeroka opinia publiczna, a nie grupka \'\'ekologów z kręgu GW\'\'. 3. Każda inwestycja może być realizowana na wiele sposobów (w wypadku szosy - lokalizacja jej przebiegu w terenie i technologia wykonania). 4. OBOWIĄZEK \"specjalistów od dróg\" polega na fachowym opracowaniu takiego wariantu, który zdaniem NIEZALEŻNYCH specjalistów przyrodników i szerokiego społeczeństwa jest AKCEPTOWALNY, gdyż NAJMNIEJ SZKODLIWY dla środowiska i daje NAJWIĘKSZE GWARANCJE dużego dofinansowania przez Unię Europejską. Wariantowości projektowania uczą na politechnikach. A za rozwiązywanie problemów otrzymuje się pensje wypłacane z pieniędzy podatników. 5. Taki wariant w przypadku obwodnicy Augustowa jest realny do opracowania i sprawnego wykonania. I \"drogowcy\" doskonale o tym wiedzą. Od lat. Jest mało szkodliwy dla przyrody, grubo tańszy, bo nie wymaga kosztownych estakad i z całą pewnością kwalifikuje się do ogromnego dofinansowania pieniędzmi UE. Ale być może psuje nieakceptowaną społecznie koncepcję całej Via Baltica mającej w zamyśle technokratów zniszczyć kilka parków narodowych i krajobrazowych. 6. W tej sytuacji: - kto, od lat znając zdanie specjalistów przyrodników o wartości doliny Rospudy i okolicznych puszcz i siłę protestów, - kto, znając z autopsji rozmiary nieodwracalnych spustoszeń, jakie każda budowa autostrady i jej późniejsze funkcjonowanie dokona w krajobrazie, roślinach i zwierzętach, - kto świadomie przekreśla i odcina źródła finansowania z UE, - kto naraża mieszkańców Augustowa na kolejne lata udręki wynikłe z zawieszania-odwoływania-przywracania-odwoływania decyzji o budowie - w rytmie od wyborów do wyborów, a potem przestojów wynikłych z braku środków budżetowych i technicznych trudności w pokonywaniu \"bagien\" - i wbrew wszystkiemu forsuje wariant najbardziej szkodliwy dla przyrody i finansów państwa oraz społecznie nieakceptowalny ten powinien natychmiast być usunięty ze stanowiska, a do pracy powinny przystąpić NIK i prokuratura. I starannie prześwietlić całe kilkanaście lat trwania przygotowań do budowy obwodnicy Augustowa i losy sum już zmarnotrawionych (żeby była jasność - pochodzących z budżetu, czyli z kieszeni PODATNIKÓW). 7. Na traktowanie naszej Ziemi Ojczystej jak cudzego przedsiębiorstwa postawionego w stan likwidacji, gdzie za grosze rozdaje się i marnotrawi całe dobro, jakie jeszcze jest, na beztroskie niszczenie WŁASNOŚCI PRZYSZŁYCH POKOLEŃ, czyli urody naturalnego krajobrazu i zasobów przyrody, której obecne pokolenie Polaków nie jest właścicielem, lecz zaledwie depozytariuszem, którą ma OBOWIĄZEK przekazać w stanie niepogorszonym dzieciom i wnukom, NIE WYRAŻAJĄ ZGODY setki tysięcy obywateli naszego kraju, zrzeszonych i niezrzeszonych: młodzi i starzy, kształceni lepiej lub gorzej, przyrodnicy i inżynierowie, urzędnicy i studenci, turyści i miłośnicy przyrody. 8. Autostrady (typu Via Baltica) i w konsekwencji obwodnice miast i miasteczek potrzebne są głównie obcym przewoźnikom, którzy Polskę, nieomal za darmo, rozjeżdżają swoimi tirami. Jak najszybciej od granicy do granicy. Dla ruchu osobowego i drobnego transportu wystarczyłaby dobra modernizacja dróg istniejących. To w interesie obcych przewoźników działają \"likwidatorzy\" polskich skarbów przyrody. 9. Wykonanie autostrad i obwodnic niczego nie załatwi - miliony tirów jadących z Chin do Portugalii będą niszczyć nasze drogi, a pieniędzy na ich remont nie będzie. Nieuchronnie rosnąć też będzie liczba śmiertelnych wypadków i katastrof ekologicznych. 10. To efekt 15 zmarnotrawionych lat. I nic tylko oddłużanie-zadłużanie wynędzniałej PKP. I zamykanie kolejnych lokalnych linii pasażerskich. Głuchota, ślepota i niemota dopada polityków, decydentów i technokratów na hasło TIR-y NA TORY. W ich interesie nie leży bowiem zmniejszenie liczby śmierci pod kołami pędzących ciężarówek z obcą rejestracją, zmniejszenie skażenia, zanieczyszczenia i niszczenia środowiska naturalnego, zmniejszenie wydatków na zachowanie dobrego stanu szos i dróg szybkiego ruchu. Nie leży też w ich interesie kwitnąca kondycja finansowa PKP i wygoda pasażerów. W ich interesie widać leży wspieranie interesów koncernów naftowych oraz lobby niszczycieli przyrody - budowniczych estakad i nędznych kawałków \"autostrad\". Prof. Simona Kossak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An_ka
pewnie, ze sie podpisalam, przeciez jestem z Suwalk, a to rzut beretem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez podpisałam, ale czy to cos da w ogóle? A moze by tak do Unii Europejskiej z tym, tzn. do jakiegos trybunału czy co? Oni zdaje sie chyba sa za ochrona unikatowej przyrody, a nie na odwrót, nie myle sie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brawo dla Anyżówki - prawda powiedziana jasno i dobitnie bez tych kłamstw którymi karmi się tamecznych mieszkańców, że niby ekolodzy są przeciw drodze - stokrotne kłamstwo \"byznesmenów\" i urzędasów którzy pewnie pobrali łąpówy za rozp.... przyrody! \"Dzikie Życie\" i \"Zielone Brygady\" (dla nieuków - czołowe pisma ekologiczne) już 3 lata temu ostrzegały przewidując taki rozwój sytuacji (możecie sprawdzić pod zb.eco.pl i pracownia.org.pl) - ale wtedy było to wołanie na puszczy! To samo z Tatrami, Białowieżą, Bieszczadami, Karkonoszami - wszędzie pod hasłem \"uzasadnionych interesów\" rozwala się pierwotną przyrodę i wrzeszczy że \"zielone\" są winne! I nas przyjęli do UE! Trzeci świat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiem co piszę bo: spływałem Rospudą niemal od żródeł po sam Augustów kilka lat temu i do dziś jestem pod wrażeniem tego fantatycznego nieskażonego krajobrazu. Szanuję też mieszkańców tych okolic i dlatego ostrzegam - nie dajcie sobie wcisnąć obwodnicy przez Dolinę. Zostanie ruina i syf, stracicie wpływy z turystyki a droga i tak nie powstanie bo u nas barany od asfaltu nie potrafią zbudować porządnego kilometra szosy na litej skale a co dopiero na wodzie i błocie! A przy okazji pozdrowienia dla Pani Profesor Kossak - jeżeli los rzuci mnie jeszcze kiedyś do Białowieży, będę zaszczycony mogąc Panią spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te okolice rzeczywiście są piękne. Mam rodzinę mieszkającą w Augustowie, na szczęście nie optują za zniszczeniem tego wyjątkowego miejsca...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×