Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zazdrość partnera a poczucie winy

Polecane posty

Gość gość

Witam, Rozstalam się z partnerem przez jego zazdrość a mam poczucie winy. Z moim facetem byłam ponad rok, na początku byliśmy przyjaciółmi a potem przerodzilo się to w coś więcej. Poznaliśmy się w pracy. Na początku wszystko było super, wspólne plany na przyszłość itp . Niestety mój facet zrobił się strasznie zazdrosny wręcz o wszystko - o patrzenie się na innych ludzi na ulicy, o rozmowę z kolegami z pracy,o uśmiechy. Punktem kulminacyjnym było to, jak oskarżył mnie o flirt z Naszym wspólnym kolegą z pracy. Rozstalismy się ale on uważa że to ja jestem temu winna, ponieważ kiedyś mu powiedziałam, że z wyglądu nie jest w moim typie ale przecież wygląd to nie wszystko. Dodatków uważa, że mile słowa i uśmiechy powinny być zarezerwowane tylko dla tego jedynego, że jak się jest w związku to tylko na partnera się zwraca uwagę. Proszę powiedzcie czy to ja zwariowałam,czy on. Wiem ,ze nie robiłam nic złego a mam poczucie winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halo jest tu ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez uważam, że to wszystko jest nie w porządku. Jednakże tyle słów przykrych usłyszałam od niego na temat mojej niby rozwiazlosci, że po prostu zgłupiałam. Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko.Gratuluję odwagi i słusznej decyzji.Rozstanie było nieuniknione. Twój partner nie nadaje sie do stworzenia związku. Jest mężczyzną pełnym ukrytych kompleksów i zaniżonej samooceny stąd u niego chorobliwa zazdrość o wszystko. Niewątpliwie coś złego musiało stać sie w jego życiu w przeszłości. Teraz on nie potrafi inaczej reagować w sytuacji kiedy jego partnerka rozmawia z innym mężczyzną. A dlaczego nie potrafi tego znieść? Bo czuje sie zbyt mało wartościowy by móc myć pewnym że Cie nie starci. On musi poddać sie psychoterapii aby przepracować z psychologiem własny system wartości (przeanalizować sposób myślenia o sobie i ludziach) i nauczyć sie INACZEJ reagować na sytuacje które wzbudzają w nim zazdrość. Bez psychoterapii on może egzystować ale SAM. Problemy z samooceną w znacznym stopniu redukują się (zmniejszają) z upływem czasu i lat. Im starsza osoba tym bardziej czuje sie dowartościowana.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poprawiam ważną literówkę: ,,Bo czuje sie zbyt mało wartościowy by móc BYĆ pewnym,że Cie nie straci'' :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie trafiłaś /es w samo sedno. Jego poprzednia dziewczyna go zdradziła ale podejrzewam,że zrobiła to tylko i wyłącznie przez niego. On jest takim typem człowieka ze ma się go ochotę zdradzić jeśli wiadomo co mam na myśli. Ciągle tylko powiedz mi gdzie byłaś, czemu mnie oklamujesz, czemu nie jesteś ze mną szczera. Takich pytań dziennie słyszałam setki. Dziękuję bardzo za odpowiedź, czyli nie jest ze mną tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×