Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka ktośka

10 miesięczniak samodzielnie nie siada :)

Polecane posty

Gość tośka ktośka

Hej, moje dziecko tydzień temu skończyło 10 mcy, i wszystko jest suuuper poza jednym ALE... no właśnie... nie siada samodzielnie, i nawet nie wiedzę żeby miał to w najbliższym czasie zrobić. Lekarz pediatra na dzisiejszej wizycie po raz "enty" stwierdziła że dziecko jest duże, leniwe i MA JESZCZE CZAS! Ja jestem innego zdania dlatego zaraz po wyjściu pojechałam do neurologa dziecięcego, i okazało się że jestem ok 2 mce za późno. Lekarka oceniła że ogólnie dziecko jest sprawne i brak mu jakichkolwiek innych nieprawidłowości poza tym siadaniem- kazała ćwiczyć Nam "dużego jelonka" i za miesiąc na kontrol. Dziewczyny, jestem strasznie zaniepokojona, może któraś była w podobnej sytuacji, powiedzcie jak długo trwała rehabilitacja, i jakie miałyście ćwiczenia z dzieckiem. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tośka ktośka
ups... minka w temacie pomylona :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź z dzieckiem do lekarza
Moje dziecko samodzielnie siedziało jak miało ok. 7 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz mój tez bardzo pozno zaczął siadać i nie tylko siadac,wszystko zaczął pozno robic ale to z racji tego ze to wcześniak z 6-tego miesiąca.Powiem szczerze ze to troche niepokojące ze jeszcze nie siedzi ale powiedz czy sama próbowałaś go kiedy kolwiek sadzać i np podpierac poduszkami? Mój niby wczesniak ale jest dosyć cięzki i taki zbity więc tez miał ograniczone ruchy,bardzo trudno mu było wogóle usiąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tośka ktośka
tak jak napisałam BYŁAM u lekarza- pytam mamy które być może były w podobnej sytuacji i mogą dać jakieś dobre rady w tej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wariaa
mój ma 11 miesięcy i zaczął sam siadać dokładnie 2 tyg temu!!!i jest zupełnie normalnym dzieckiem.Od razu zaczął się podciągać do stania i teraz już fajnie wędruję koło mebli a miesiąć temu nie umiał Nic!!! To ze jakies tam dzecko usiadlo w 6 czy 7 miesiacu nie znaczy e Twoje jest chore czy nienormalne,ma jeszcze czas na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tośka ktośka
jeśli go posadzę to siedzi nawet bez poduszek- problem tkwi w tym że sam nie siada, w łóżeczku nie próbuje się podciągać po szczebelkach itd. Chce już chodzić, stawia pierwsze kroki, mówi bardzo dużo... wszystkie podstawowe słowa typu mama, tata, baba, ala, papa, kaka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wariaa
no widzisz a moj nic nie mowi,zadne tam mamam czy tata,babab,Kazde dziecko jest inne i rozwija sie w swoim tempie.niektore dzieci szybciej chodza same niz siadaja ,ja tez wybieralam sie do neurologa i dobrze ze nie poszlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka zaczeła sama siadać jak miała 10 mc i odrazu też raczkowała, ale ona jest powolnym dzieckiem i potrzebowała duuuużej motywacji by zacząć raczkować a w konsekwencji i siadać (kwiatek doniczkowy u babci, który można skubać), ale ona już tak ma, że jej się nigdy nie spieszy i zwykle chodzi wolniej niż jej 1,5 roczna siostra. Radzę po prostu czekać i zachęcać do raczkowania - pozycja do raczkowania jest też pozycją wyjściową do siadania (mam nadzieje, że napisałam w miare zrozumiale)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak się jeżdzi w rowerze???
moja też samodzielnie zaczęła siadać jak miała 9-10 m, od razu wstawała przy łóżeczku , a po tygodniu zaczęła raczkować ..... co prawda jeszcze samodzielnie nie chodzi , tzn boi się bo za rączkę chodzi , przy meblach ścianie ect.... ale widać ,że sama się boi ps teraz ma nie całe 14 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wariaa
No wlasnie moj synek nauczyl sie siadac z pozycji na czworaka tzn jedna nozke odwija druga zawija i siada.a pierwszy raz podciagnal sie na krzeselku do karmienia ot tak sobie.bylam w szoku ze mu sie udalo i od tamtej pory chodzi przy meblach.wazy 12kg ma 80cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tośka ktośka
To mnie trochę pocieszyłyście- przeniosę się z Nim więcej na podłogę, będe go zachęcać do raczkowania i czekać ... oby nie za długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój syn ma 9 m-cy...
i też jeszcze samodzielnie nie siada oraz kiepsko raczkuje. Poza tym norma - chodzi w chodziku, podciąga się do stania, dużo mówi itd. Nie przejmowałabym się tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje klonice samodzielnie siadały w 12 miesiącu...co prawda były z 35 tygodnia, chodzić zaczęły w 15 i 16 miesiącu to są wybitnie leniwe zdrowe dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tośka ktośka
up up ... może ktoś jeszcze się wypowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 06vs67
mój synek urodził się pod koniec 8 miesiąca. Gdy miał 10 miesięcy podobnie jak twój, również nie siadał, potem nagle poszło z górki, bo zaczął siadać ale kiwał się strasznie. Raczkował również późno gdy miał 11 miesięcy. Chodzić zaczął gdy miał rok i miesiąc. Nie było jednak żadnej rehabilitacji. Dziś ma ponad 2 lata, jest żywym dzieckiem i wszędzie go pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasja 32
Moja Niunia samodzielnie siedziała jak miała 6 miesiecy, usiadła sama jak miała 9 miesiecy i 1 tydz tylko raz, póżniej przez 4 tygodnie nic i nagle znowu zaczela siadac teraz ma 10 miesiecy i 2 tyg sama siada jeszcze niew wstaje na nóżki nie raczkuje tylko klęczy i sie buja. Lekarz neurolog powiedział ze jest bardzo długa i takie duze dzieci przewaznie póżniej siadają wstają i chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupupupupu
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala2011
podnosze bo ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każde dziecko jest inne
Nie dajcie się zwariować :-) Teraz jest jakaś moda,żeby wyliczać co moje dziecko już potrafi :o to bez sensu. Znajomej córka (mała,drobna i leciutka) chodziła już mając 10 miesięcy !!! Lekarka mówiła,że prawidłowo. Syn mojej kuzynki zaczął samodzielnie chodzić jak miał 15 miesięcy (pediatra powiedziała,że to normalne i prawidłowo ,bo on jest dużym i przede wszystkim ciężkim dzieckiem. Spokojnie "tośka ktośka" róbcie ćwiczenia zobaczysz,że wszystko będzie ok. Po prostu jak słyszymy,że wszystkie dzieci wokoło wcześnie zaczynają coś robić to porównujemy i wychodzi nam,że z naszym dzieckiem jest coś nie tak ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady_margarett
moim zdaniem nie ma sie o co martwić. maluszki faktycznie czasem są leniwe i sie im nie chce . podobnie jest z mówieniem, siadaniem na nocniku itp powinny ale im sie nie chce. w twoim przypadku tez uważam że nie mam się o co martwić. przyjdzie czas że bedziesz marzyc żeby poleżał choć 5 minut spokojnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny a jesli dziecko
9miesieczne nie siada samo, ale posadzone siedzi stabilnie, obraca sie. podnosi do klęku to cos moze byc nie tak? Wczoraj mała podciągnęła sie za szczebelki w łozeczi z siadu wstala, postala chwile i znowu siadla i tak w kolko bo jej sie spodobalo. Ale nadal jak lezy to sama nie siądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny a jesli dziecko
może nie powinnam jej pozwalac zeby juz sama wstawala, skoro nie umie usiaść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wybebłana
Nie schizujcie. Moje dziecko nauczyło się siadać, jak miało prawie roczek.Siedzieć bez podparcia umiało już od 6,5 miesiąca, ale o samodzielnym siadaniu nie było mowy aż do roku. Spokojnie, dziecko w swoim czasie się nauczy. Nie chodziłam na żadne rehabilitacje, ani inne cuda, wiedziałam, że każde dziecko rozwija się inaczej i że każde nie musi równo siedzieć czy chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wybebłana
Dodam, żenajpierw zaczęło wstawać ,a dopiero po kilku tygodniach siadać. Potem już razem siadanie i wstawanie.Leży sobie i po chwili siada i wstaje.A do prawie roczku nic oprócz siedzenia nie umiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasja 32
tak ciagle o tym siadaniu , wstawaniu, a sa przeciez inne umiejetnosci, moze nawt wazniejsze. Ja mam pytanie> w którym miesiacu wasze pociechu opanowaly chwyt pesetowy? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mossa_25
witam . moj syn ma 6.5 mc i zauważyłam ze jest leniwy ma to po moim mężu chyba ;p;p;p nie siada jeszcze a jak go posadze samego to leci we wszystkie strony świata chceije sie niezłe jeszcze ,. boje sie ze ma jakas chorobe bo wszedzie mowi pisza ze powinieno dziecko polroczne siedziec i nie chciac sie . czy dodam ze uordzil sie dlugi i duzy 58 cm dl 4160 waga a teraz ma 6.5 mc i dlugosci 72 cm a wazy 8700 kg czy to rowniez ma wplyw na siadanie miesnie itd ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitaa
Moj synek skonczyl 9 miesiecy. Siedzi samodzielnie ALE sam nie podnosi sie do siadania. Gdy sie przewroci to placze i nie podniesie sie. Zauwazylam ze wymusza bym Go podnosila. Kilka razy podczas zabawy w lozeczku usiadl sam, ale tylko wtedy gdy nie widzial mnie w poblizu. Moja rada? Kladz dziecko jak najwiecej na brzuchu, tak najszybciej sie nauczy. Moj zaczal juz dzieki temu pelzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×