Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

11 miesieczne dziecko nie siada

Polecane posty

Gość gość

Drogie Mamy Synek skończyl 3 dni temu 11 miesiecy sam chodzi przy meblach raczkuje od 3 miesięcy sam wstaje ale nie chce siadać tzn od paru dni siada ale tylko w litere W i na chwile :( robi kosi kosi ,papa, umie sylabowac mama baba.. posadzone jak się zapomni to chwile siedzi (max 2 min) ale ogólnie zaraz znajduje inna pozycję tak jakby nie lubił siedzieć.. byłam już u dwóch neurologow jak był mniejszy miał wnm chodziliśmy na rehabilitacje no i było ok i teraz lekarz mowi ze jest ok a moim zdaniem nie jest bo nie siada.. w przyszłym tyg znowu idę do neurologa i do ortopedy ale moje pytanie brzmi czy któraś z Was tak miała ze swoją pociecha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma rok. Usiadła dopiero na 9,5 miesiąca. Ale jeszcze nigdy nie wstała sama na nóżki, chociaz probuje. Jesli bylas u neurologa to mysle ze wszystko ok. Daj dziecku czas. Kazde dziecko ma inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektórym dzieciom trzeba coś pokazać. Idź do rehabilitanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokładnie. Czasem dziecko chce coś zrobić ale nie wie jak się do tego zabrać. Tutaj rehabilitant by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzieś czytałam, że dziecko ma czas do roku aby nauczyć się samodzielnie siadać. Rozumiem, że synek posadzony potrafi utrzymać się w tej pozycji bez problemu, tzn. nie leci na boki, ani do tyłu. Jeśli tak, to jeszcze trochę możesz poczekać. Skoro wstaje, to pewnie zdarza mu się klapnąć na pupę. Jak się wtedy zachowuje? Wstaje, siedzi, przewraca się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już byłaś u dwóch neurologow i oni nie widzą problemu to moim zdaniem nie ma sensu ciągnąć dziecko do trzeciego, prędzej jakiś rehabilitant właśnie. Nie przejmuj się, ważne że się rozwija ruchowo, raczkuje, chodzi przy meblach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to mówią każde dziecko jest inne i z własnego doświadczenia wiem, że te słowa sa prawda. Moje trzecie dzieciątko majac jedenaście i pół miesiąca zaczęło dopiero samo siadać, podnosić się i raczkowac. I to tak z dnia na dzień wszystko na raz.Sama się martwilam podobnie jak Ty autorko ale z perspektywy czasu wiem że nie potrzebnie. Daj mu jeszcze trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale tutaj jest coś dziwnego - dziecko raczkuje od dawna, nawet przy meblach chodzi. Sam nie siada i posadzony nie chce siedzieć. To jest co najmniej dziwne. Może go coś boli w tej pozycji. Też bym poszła do lekarza. Też do więcej niż jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze to smieszne ale niektore dzieci wczesniej wstaja a dopiero pozniej moga sie uczyc siadac czy raczkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Synek posadzony jak się czymś zajmie siedzi ale nie siedzi tez tak mega sztywno minimalnie się kolysze ale to trwa naprawdę chwile bo zaraz się przekręca i na brzuszek a najlepiej cały czas by przy czyms stał . Jak upada to zazwyczaj leci na pupe i czasami dalej na głowę a czasami tylko na pupe . Ogólnie upadł może z 6 razy z czego 4 na głowę. A ogólnie schodzi na kolanka tylko tez ma wrażenie ze on na nie spada bo na dwa na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dałam link do swojego tematu, autorko mysle, ze bedzie tak jak u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nie znalazłam co było przyczyną u Twojego Synka nie siadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×