Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 dzieci i zwrot tylko 700zł???

Polecane posty

Gość gość

Może któraś z Was miała podobną sytuację, mąż pracował normalnie do kwietnia, potem pod koniec sierpnia otworzył działalność, do końca roku wystawił faktury na 20tys, rozlicza się kwartalnie, pierwszy podatek ksiegowa mu wyliczyła na ponad 500, drugi na grudzień też tak i dziś okazało się że zwrotu jest tylko 700 zł, jestem w kropce bo jakoś mi to nie pasuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez sa programy do wyliczania pitu i zwrotów, jak wypełnialiście, widzieliście, ile tego zwrotu będzie. Ulga na dziecko to 4224,12 zł przy trojce dzieci, jak wyscie wypełniali pit? Ile podatku do zaplaty mu wyszlo? Ze 3500 chyba, skoro 700 dostaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ty chcesz mnie zabić? Dopiero pracę skończyłam. Zgłoś się jutro tylko do 15.00 żeby nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież piszę że księgowa to ogarnia, więc skoro wyliczyła mu podatku na 1000 i to zapłacił to jakim cudem taki mały zwrot? Wychodzi na to że gdyby nie dzieci to by trzeba było dopłacić prawie 4000. To źle wyliczyła czy jak? A tak późno bo pita wcięło na poczcie i przyszedł dopiero w połowie kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ha ha pytanie ile tego podatku mąż zapłacił w 2017 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie lepiej spytać swoją księgową? Ja co roku jak nie byłam mężatką to zawsze jakimś cudem musiałam coś dopłacić, kiedyś 2 zł, a jak mi mieli zwrócić 5 zł to nie musieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty nie pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laska facet zapłacił ok. 1000 podatku i Ty ie zastanawiasz dlaczego zostaliście zwrot 700 A nie 4? Bo nie zapłacił tyle podatku żeby dostać zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma znaczenia ile zapłacił bo teraz nawet nieroby dostają zwrot :O Liczy się jak się rozlicza z działalności. Z tego co piszesz wynika ze jest na ryczalcie? Czyli zwrot mu się należy do konca kwietnia. Cala trojka się uczy? Bo powinien dostać za dwoje po ok 100zl za miesiąc A trzecie ok 160 za miesiąc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam 4tys z hakiem, troje dzieci mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz NIE WAŻNE jest ile podatku odprowadzisz!! Resztę dopłaca państwo i powinna dostać ponad 4tys jeśli ma troje dzieci, nawet jeśli nie odprowadzili na tyle podatku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie możecie się rozliczyć oddzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne ważne. Bo Państwo ie odda Ci więcej niż podatek + składki ZUS bez zdrowotnego. Proponuję doczytać A nie poerdolic bzdury. Księgowa taka prosta rzecz jak PIT wypełnia w chwilę ale oczywiście szpecjalistki z jadę wiedzą lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
państwo tzn., ja mam dopłacać do twoich bachorów, oszalałaś, naklepałaś sobie je to teraz zapieprzaj na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze zdrowotnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla prowadzących działalność bez zdrowotnego bo co miesiąc i tak prawie całą składkę odlicza się od podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gwarantuje Ci, że księgowa wie co robi. Ryczałt inaczej się rozlicza niż zwykły pit 37, który wypełnia większość. Nie sugeruj się tym co było rok temu bo teraz to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:24 piszesz bzdury aż się czytać nie chce. Ja nie pracuje, mąż na umowie ma najniższą krajową i co? I dostaliśmy cały zwrot, ponad 4tys. Jak to wytłumaczysz??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 18:24 piszesz bzdury aż się czytać nie chce. Ja nie pracuje, mąż na umowie ma najniższą krajową i co? I dostaliśmy cały zwrot, ponad 4tys. Jak to wytłumaczysz??! X Dostałaś zwrot bo starczyło podatku + składek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Twoj maz sporządza remanenty? jesli tak, to pewnie jego efekt. Im wyzszy remanent tym wyzszy dochód. A remanent bierze sie pod uwage dopiero przy rozliczeniu rocznym, a nie podajac zaliczki na podatek dochodowy w ciagu roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym, ciezko zapytac ksiegowej dlaczego taki mały zwrot?? bedziesz wiedziec:-/ widze ze tu same ksiegowe :D rozbraja mnie jak podatnicy nie majac pojecie o ksiegowosci maja pretensje o wysokosc podatku:o zamiast zapytac i prosic o wytłumaczenie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do księgowej jedzie w pn bo nie ma go na miejscu i jest na kpir, od 28 tys przychodu podatek był odprowadzony normalnie więc przypuszczam że było więcej niż 1000 a z dg odprowadził ponad 1000, remanentów nie robi, a księgowa powiedziała że cały zwrot zabrał podatek za faktury, tylko jakim cudem skoro sama wyliczyła go na ponad 1000 razem? Wystawił na 16 nie 20, pomyliłam się, więc podatek za te 16 to prawie 4 tyś wg niej to coś tu chyba nie halo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo ma działalność? Osoby nie będące na etacie nie dostają ulgi prorodzinnej. Już wiesz dlaczego masz tylko tyle zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:15 DOKŁADNIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ulga na dzieci a nadplata podatku to nie jest to samo. ulga przysluguje do wysokosci sumy skladek na ubezp. spoleczne i zdrowotne. zwrot nadplaty jesli platnik/podatnik wplacil wiecej zaliczek nizli trzeba bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pierwsze to mąż powinien dostać zwrot, na jakim opodatkowaniu jest tzn, 3%, 5,5% 8% ? itd., ksiegowa cos źle wyliczyla. niemożliwe, na etacie wypelnia jeden pit i tam już powinna dopisać dzieci. i leci do us wysylka . potem drugi pit z dg, , nawet jak , chyba ze jest na 19% no to wtedy doopa nie ksiegowa powinna tak rozliczyć koszty, ze nic się nie placi do pastwa. sama jestem na 3%, maz na 5,5& jesteśmy na ryczałcie, ja rozliczam się sama i dostaje cale kwoty za dzieci, a maz w ogóle nie placi podatku wiec z racji tego przy rozliczeniu sobie odbierają, i jak w 2016 miał dochód 90tys to musial doplacic 1300zł , a twój maz 20000tys zarobil i 700zl zwrotu to smieszne:) cos jest nie tak. a nie możesz ty dopisać dzieci w swoim picie, przecież możesz jak ja rozliczać się sama a nie z mezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:15 nieprawda. Jeżeli rozlicza Siena zasadach ogólnych to normalnie ma ulgę na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś tam napisał, ze powinien zaplacic 4000tys i dlatego tak wyszlo no ale przecież jeszcze zdrowotna jest do odliczenia, to za rok zwracają hmm nie pamiętam ja zapomialam w 2016 zwrot składki zdrowotnej zrobić i w tym roku korektę robiłam to dostałam jakos 2600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za malo zapłacił podatku, może ksiegowa coś źle wyliczyla albo mial duzo odliczeń. A pani, ktorej mąż pracuje za najniższą. Nawet przy majnizszej zapłacił podatku dobre 5000zl, stąd pełna kwota zwrotu. Mąż autorki zapłacił 1000zl, wiec jakim cudem ma miec 4000zl zwrotu? Czy ty w ogole wiesz, co oznacza slowo zwrot i ile placi sie podatku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do mnie dzwonila babka z zus ze 2 mieisace temu, ze jeżeli wlasnie jesteśmy na ryczałcie to nie dotyczy nas ten margines zarobków, robila zestawienie za 2016 i dzwonila bym wyslala pismo, ze nie przekraczamy z mezem jakejs tak kwoty 119000 tys chyba, a jak powiedziałam , ze wlasnie przekraczamy to powiedziała tak tak ale na ryczałcie to się nie liczy i wyslac pismo i już, i mimo iż przekroczyliśmy w 2016 i dostałam kase a w 2017 rozliczałam się jak poprzednio sama już za dwoje dzieci dostałam także pieniądze, maz się jeszcze nie rozliczyl he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×