Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Badanie hormonów na niepłodność. Miał ktoś?

Polecane posty

Gość gość

Zrobiłam sobie ostatnio podstawowe badania hormonów z uwagi na nieregularne cykle i długie miesiączki. Wyniki sugerują, że jestem po menopauzie. Mam 38 lat i to chyba nie jest możliwe. Robił ktoś takie badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem ale jest możliwe to się jakos nazywa jak kobieta przechodzi wcześniej menopazuze oczywiście są to nieprawidłowości. Koleżanka miała 28 lat jak jej to wykryli ale szczegółów nie znam może ktoś z forum będzie miał większa wiedzę ja wiem tylko ze coś takiego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To się leczy? Jeśli jest się rzeczywiście w okresie menopauzy, to można to zatrzymać leczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem ci ze nie znam szczegółów koleżanka to wykryła jak rok nie mogła zajść w ciąże. Nie mam już z nią za bardzo kontaktu ale wiem ze dzieci nie ma nadal. Na pewno jakos się leczy ale nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję Ci za te informacje. Ja nie staram się o ciążę, więc mi nie zależy na zajściu w ciążę, a czuję się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale musisz zagłębić się bardziej w temat bo tylko wiem zejest i na logikę jest problem z ciąża ale nie mam zielonego pojęcia jak może to wpływać na ogólne zdrowie i gospodarkę hormonalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A przed in vitro też ktoś miał takie wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie badania robiłaś, ze od razu tak myślisz? Podaj konkretne nazwy badań. A u ginekologa byłaś? Robiłaś AMH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie badania i w jakim dniu cyklu były robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już piszę o wynikach tylko je poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyniki z 9 dnia cyklu. fsh - 52,52. lh - 22,45. estragon - mniej niż 15. progesteron - 0,21. prolaktyna - 8,37. testosteron - 27, 31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U lekarza jeszcze nie byłam. Sama robiłam sobie te wyniki. Czuję się dobrze. Nie staram się o ciążę, a brania hormonów trochę się boję, bo nie chcę od nich przytyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fsh i lh ,estradiol najlepiej zrobić między 2-5dc.Fakt jednak tutaj są wysokie i mogę wskazywać na klimakterium.A jakieś uderzenia gorąca,zimne poty są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam żadnych uderzeń gorąca itp. Mam 38 lat, więc to chyba za wcześnie na klimakterium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz różne badania z tego samego dnia cyklu. Na własna rękę nie rób, tylko idź do gina. Wcale nie musi to oznaczać monopauzy, równie dobrze zespół policystyczntch jajników lub zwykle, przejściowe zaburzenia spowodowane np stresem. Idź na usg z tymi wynikami, gin cię pokieruje co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja babcia przeszła menopauzę w wieku 38 lat.Już wtedy nastąpił całkowity zanik miesiączek.Znam dziewczynę która przed 30 miała menopauzę więc różnie z tym wiekiem bywa.Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy PCOS daje jakieś objawy w postaci gorszego samopoczucia np bólu brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o interpretację wyników badań. Jestem 22 letnia kobieta od 3 lat staram się z mężem o dziecko. Homocysteina 10,85 Prolaktyna w surowicy 23,45 ng/ml AMH 6,43 ng/ml FSH 6,98 mIU/ml LH 18,32 mIU/ml Estradiol 55,47 pg/ml Andostendion 2,44 ng/ml Homocysteina 10,85 Testosteron wolny 1,08 pg/ml Dodam iż mam PCOS. Badaniw było wykonywane między 2 a 6 dniem okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, jak mozesz miec miesiaczki i byc po menopauzie?to zupelnie niemozliwe, ale mozesz sie zblizac do menopauzy, zwlaszcza ze niektore choroby czy niedowaga moga to uruchomic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyslij zapytanie do ABC zdrowie lub znanylekarz.pl, oni beda lepiej wiedziec, tylko na odpowiedz trzeba poczekac tak pare dni mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×