Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość Aniah

Dziewczyny mam pytanie - czy po 18 dniach od stosunku w wyniku którego mogło dojść do zapłodnienia i po 3 dniach spóźniającego się okresu wynik krwi hcg może się mylić???? Robiłam ten test i wykazał wynik negatywny!!!A okresu nie ma!:(((( Czy to możliwe ,że jeszcze za wcześnie ? Bardzo proszę osoby , które się znają na tym o radę:) Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elza111111111111
ciazy niesety nie ma pewnie to stres i @ niedlugo przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem przekonana, ze nie jesteś w ciąży. wynik w 18 dniu na pewno pokazałby ciąże, gdybys w niej była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia31
nie wiem czy chciałaś czy też nie chciałaś być w tej ciąży, ale moim zdanie raczej w niej nie jesteś. Zwłaszcza że robiłaś test z krwii a nie z moczu. Z krwi jest b. wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniah
Bardzo dziękuję ,że napisałyście Ja chce być mamusią ale dopiero za jakiś rok, także w tej sytuacji wasze odpowiedzi mnie pocieszyły... To prawda ,ze minłęło 18 dni od stosunku, ale - mogłam być przed owulacją - więc może plemniczki poczekały.... Nie mam żadnych objawów tak jak przed @ a zawsze miałam SUPER REGULARNIE- CO 28,29 dni Dziś jest 32 i okresu nie ma!!! A test HCG wczoraj negatywny- więc może jeszcze zbyt niskie było stężenie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniah
Napiszcie coś pliss:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarowa
jaki miałaś wynik bo ja 1,79. Zastanawiam się dlaczego nie zero? Dostałam oczywiście okres. Może za bardzo się stresujesz i dlatego masz takie opóżnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasik31
Aniu nie jesteś w ciąży i po twoim zmartwieniu.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi proszę, czy wynik 0,83 oznacza ciaże czy nie???ja już 2 miesiące nie mam okresu:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej
nie, pewnie to stres albo coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylagold
cześć dziewczyny! mam doWas pytanie bo strasznie się denerwuję robiłam sobie 16.05 test beta hcg i wyszedł wynik 422 ponownie go powtórzyłam 20.05 i wynik był 447 czy nie orietujecie się czy nie rośnie poziom za wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej sylagold w sumie pozion BHCG powinien sie podwajac z dnia na dzien...... ale chyba ze jestes na samym poczatku ciazy to moze tak byc w pierweszych dniach okresu bo przeciez ten hormon BHCG jest prawie tylko wtedy podniesiony jesli jest ciaza......bo poza tym on jest prawie= 0 a wiec glowa do gory..!!! zmierz sobie za nastepne 2 dni i zobaczysz jesli nie jest powiekszone to udaj sie do lekarza!!! moze nastapic poronienie/ juz przez to przechodzilam/ co 2 dni mialam mierzone BHCG z krwi i bylo ok a tu po tygodniu juz spadlo o polowe / byl to ok 4 tydz.ciazy i mialam wtedy ok 1350 bhcg/ ale naszczescie moj ogranizm sam sie \"wyczyscil \" i niemusialam lezec w szpitalu! nastapil normalny okres i byl przez 9 dni i konic! i dlatego samo przeszlo!!!!! ale tobie zycze powodzenia! bedzie dobrze!!!!daj znac jak tam ci wyszlo!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość józefinka
Witam wszystkich! Ja również miałam problemy ze spóźniającym się okresem.Po 24 dniach od możliwego zapłodnienia(tydzień po terminie spodziewanej miesiączki) zrobiłam sobie pre-test ciążowy. wynik wyszedł negatywny.Dle pewności następnego dnia poszłam o ginekologa, tam dowiedziałam się,że testy raczej się mylą,jeżeli jeszcze nie minął 29-dzień od zapłodnienia, i że badanie ginekologiczne może stwierdzić ciążę dopiero po miesiącu!!!!!! Byłam tak strasznie zestresowana, a nastepnego dnia dostałam okres!!!! Dziewczyny nie martwcie się! Ja miałam wszystkie objawy ciaży(łącznie z mdłościami i podwyższoną temperaturą).Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga6
dziewczyny pomóżcie bo chyba oszaleje! miałam krwawienie śrócykliczne w 23 dniu cyklu, dziś jest 33 ddzień i nie mam miesiączki ale dalej plamię, owulacja też mi się przesunęła, robiłam BHCG po 6 dniach i wykazało 0,59 U/I nie wiem co to znaczy, i czy to badanie nie było czasmi za wcześnie? Czy mogło nie wykryć tak wczesnej ciąży? Odpiszcie, to dla mnie bardzo ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabcial
na pewno nie jesteś w ciąży u kobiet nie ciężarnych to wynik od 0,5-2,90, więc nie ma obaw. Test ciążowy moze sie mylić ale wynik z krwi nie i nie jesteś w ciąży na 100%. Wpisz sobie w wyszukiwarke hasło "bHCG" tam znajdziesz różne tabelki i wiele odpowiedzi na pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warjatka
Ja sama mam trudności i wątpliwości.Kochałam sie bez zabezpieczenia i z wytryskiem w środku w dni płodne(raczej płodne)14 wrzesnia.Okres nadszedł 5 pazdzierniak(12 dni wczesniej i trwał 3 dni(zwykle trwa 5)i jakby to powiedziec dziwnie sie czuje.Mam mdłości,odżuca mnie od papierosów ktorych paliłam zwykle mnóstwo,i boli mnie prawy jajnik.Dziś jest 11 pazdziernik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luizjana
a jaki byl ten okres taki normalny czy raczej taka brazowa wydzielina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizia81
ja mam wynik bhcg 6,49 i nie wiem czy jestem w ciazy.tego samego dnia co robilam bhcg dostalam okres.moze ktos mi powie co to ma byc.chcialam dodac ze to sa lekkie krwawienia.a ostatni okres mialam 12 wrzesnia.odpiszcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaga_ga
Hej! Ja jestem w troszkę odmiennej sytuacji. Urodziłam synka w styczniu. Karmię piersią. Dostałam miesiączkę po porodzie 20.09, no i do dzisiejszego dnia nie mam kolejnej. Zrobiłam 2 testy paskowe. Okazało się, że jeden wyszedł pozytywny, a drugi negatywny. Poszłam do gina i w badaniu ogólnym wychodzi, że raczej nie jestem w ciąży (gdybym była, macica byłaby rozpulchniona), a na USG widać było pęcherzyk, który jak to określił lekarz, może być bardzo wczesną ciążą lub zwiastuje bliską owulację. No, ale gdzie to krwawienie? Z uwagi na fakt, że moja wydzielinka z pochwy nie jest prawidłowa, lekarz uzależnił sposób leczenia od wyniku testu HCG z krwi. No i dzisiaj zrbiłam i do piątku czekam w niepewności. Cieszyłabym się bardzo, gdyby okazało się, że jestem w ciąży. Ale coś czuję, że na bobasa jeszcze troszkę muszę poczekać. Była któraś z Was w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Miałam jekies dziwne długie krwawienie.Poszłam do lekarza, okazało się,że widać coś co lekarka nazwała pseudo-pęcherzykiem.Niepokoiło ja krwawienie-uznała,że jest poronne.Skierowała mnie na Beat-HCG i ...wyszło mi 599, a po 3 dniach 1040,więc widać,że ciąża jest i się rozwija.Lekarka stwierdziła,że coś za wolno.Krwawinia ustąpiły.Pobolewa mnie dół brzucha.Czy któras przechodziła coś podobnego?Czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaga_ga
Belu! Z tego co piszesz, to naprawdę trudno powiedzieć o Twojej pani ginekolog, że jest dobrym specjalistą. Radziłabym zmienić ginekologa, który potrafi dobrze czytać USG ( nie zawsze ten co ma super sprzęt, potrafi czytać to co widzi na ekranie). Najlepiej zrobić USG dopochwowe i na brzuszku również. Ja też miałam przy drugiej ciąży krwawienie. Powiem Wam, że badało mnie i robiło USG trzech ginekologówi żaden nie potrafił znaleźć przyczyny krwawienia (badał mnie nawet ordynator szpitala wojewódzkiego!!!!). Dopiero jak zapłaciłam 200 zł u poleconego przez koleżanki ginekologa, dowiedziałam się, że przyczyną krwawienia jest mały krwiaczek. Lekarz określił jego wielkość, pokazał na ekranie i zalecił bezwględne leżenie (wstawanie tylko na siusiu) + leki. Krwiaczek się wchłonął po 2 tygodniach, a ja donosiłam ciążę do 40 tyg. w świetnym nastroju i doskonałej formie. Belu! Wszystko wskazuje na to, że jesteś w ciąży, tylko pojawiły się trudności, które mam nadzieję z pomocą dobrego specjalisty jesteś w stanie pokonać. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksjdi
przepraszam, ze sie tak troszke wtrace... Jaga_ga, czy to rozpulchnienie macicy (typowe dla ciazy), to lekarz wyczuwa podczas badania "recznego", czy widoczne jest na usg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga_ga
Rozpulchnienie macicy lekarz wyczuwa przy badaniu ogólnym (na fotelu :) . Na USG natomiast widać powiększone endometrium macicy. W błonie śluzowej można wyróżnić dwie warstwy. Są to warstwy podstawna i czynnościowa. Warstwa czynnościowa złuszcza się w końcowej fazie lutealnej cyklu miesiączkowego. Warstwa podstawowa stanowi materiał zapasowy, z którego odbudowywuje się warstwa czynnościowa na początku cyklu miesięcznego. Rozbudowujące się w jajniku ciałko żółte zaczyna wydzielać progesteron i cykl przechodzi w fazę lutealną. Jeżeli dojdzie do zapłodnienia, pod wpływem progesteronu z ciałka żółtego nastąpi dalszy rozwój endometrium i przekształcenie go w doczesną ciążową z warstwą zbitą i gąbczastą. Wtedy endometrium bogate w substancje odżywcze ma odżywiać zarodek przed jego pełnym zagnieżdżeniem. W przeciwnym wypadku dochodzi do ustania działania ciałka żółtego i wydzielania progesteronu. Następuje krótkotrwałe niedokrwienie, a następnie rozszerzenie naczyń włosowatych. Wypełniają się one krwią i pękają. Część czynnościowa błony śluzowej ulega złuszczeniu. Ginekolog który potrafi dobrze czytać obraz z USG bez problemu określi w której fazie cyklu jesteśmy. Potrafi też wykryć wczesna ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy beta HCG trzeba robic na czczo? Musze zrobić to badanie gdyz mam duzo objawów ciąży, włącznie z zatrzymaniem okresu a dzisiejszy test z moczu wyszedł mi negatywny. Od 8 miesiecy zazywam Duphaston od 16 do 25 dc, od drugiego cyklu z Duphastonem okres miałam jak w zegarku, zawsze do 5 dnia po ostatniej tabletce przychodziła @, dzisiaj jest 14 dzień od ostatniej tabletki czyli 39dc a @ jak nie było tak nie ma, mam podwyższona temperaturę- od tygodnia na poziomie 37,2- 37,4; bardzo często oddaje mocz, mam lekkie kłucia w dole brzucha, mam dziwne smaki, tylko ten cholerny test(Quick vue) wyszedł mi negatywny, dlatego stwierdziłam że musze zrobic beta HCG. Dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia6
Mam pytanko byłbym wdzieczna za szybka odpowiedz.Czy jest mozliwosc ze nie jestem w ciazy skoto badanie krwi beta-hcg wskazał 5 tydzien, czy jest to badanie 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urszula...
Belu co u Ciebie? czytałam Twoja historię, ja miałam identycznie, pierwsza beta 432 za trzy dni 1041, kilka dni potem 777,nastepna 497 czyli poronienie (ok 5tc) wszystko samo się oczyściło, dostałam okres miesiąc po zrobieniu testu. Jestem zdziwiona ze lekarz od razu wysłał Cie na zabieg, przecież takie wczesne poronienia oczyszczają się z reguły samoistnie. M ój lekarz nawet nie wspomniał o zabiegu, kazał oczywiscie kontrolować spadek bety, gorzej gdyby nie spadało albo nagle wzrosło (pozamaciczna) ale jesli beta sukcesywnie spada to ciąza samoistnie się "zwija" pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczona222
witam. ja ma pytanko. po stounku za kilka dni pojawił m sie okres. nie zabezpieczałam sie.. po 2 tyg zrobiłam test i wynik był negatywny... miałam i druga miesiączke ale trzecia juz sie spóźnia ok 10 dni... czy mżliwe że jestem w ciąży?? wbrew pozorom nie miałam mdłośi ale słyszałam ze nie m,usi ich być, a okres tezi w czasie cąży sie pojaia..plisss pomżcie!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchelka
Hej, dokładnie miesiąc temu poroniłam... TO było straszne przeżycie i nigdy nie chciałabym do tego wracać... To już miesiąc a moje BHCG ciągle nie spadło do zera... Obecny wynik to 12,6... 3 dni temu zdecydowałam się z narzeczonym współżyć... jednak boję się że mogło dojść do zapłodnienia... Narazie nie jestem na to gotowa... Powiedźcie, bo nie mam sił już chodzić po lekarzach... Czy jeśli jeszcze nie spadło BHCG, to możliwe jest zapłodnienie? Czy może jest tak, że dopiero gdy ten hormon opadnie to rozpoczyna się owulacja? Nie wiem co myśleć... Nie chcę przechodzić znów tego samego... Proszę odpiszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elutka10
Belu! bardzo mi przykro ,ze musialas przez to przejsc. Szczerze Ci wspolczuje i mam nadzieje, ze wiecej cie to nie spotka. Potrzebuje waszej pomocy! To juz moja 3 ciaza, obie szczesliwie zakonczone, a trzecia w drodze. Zrobilam test ciazowy z moczu i wyszedl pozytywny. Bylam wczoraj u lekarza i stwierdzil ciaze :). wedlug wyliczen z ostatniej miesiaczki to jestem po zaplodnieniu okolo 4 tygodni, wedlug wielkosci macicy to 5- 6 tygodni od zaplodnienia. Lekarz nie ma watpliwosci co do ciazy, ale zlecil mi dwukrotne badanie poziomu BHCG( jak okreslil- tak bedzie lepiej). Nie wiem czy to badanie jest konieczne i co mi daje. Mam problem z wyjsciem z domu bo mam nieustanne mdlosci. jesli to badanie faktycznie jest konieczne to jakos sie wybiore na nie. Poradzcie prosze i powiedzcie co sadzicie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×