Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość celiakia _new

celiakia

Polecane posty

Gość celiakia _new

Sa tu mamy , ktorych dzieci maja celiakie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celiakia _new
uppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celiakia _new
czekamy wlasnie na wynik badan u corki jest podejrzenie . Dziecko stracilo kompletnie apetyt i zastanawiam sie czy wroci on do normy w razie celiaki ? I jesli tak to jak dlugo trzeba bedzie czekac na efekty ? Czy jakos sie to leczy oprocz diety eliminacyjnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubuś i Jego mamusia
nietolerancja glutenu choroba jelita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez nawet wynikow nie masz a juz szukasz mam z dziecmi ktorzy maja celiake,poczekaj najpeirw na wyniki a potem sie nakrecaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celiakia _new
nie tylko apetyt wiele wiele innych rzeczy . U kazdego jest inaczej. Moja mogla odrzucic instynktownie produkty po ktorych skojarzyla ze ja brzuszek boli. zaczela sie wolniej rozwijac nawet od momentu wprowadzenia glutenu do diety :/ po kilku miesiacach bylo coraz gorzej. duzo by tu pisac. ale skoro u ciebie nie bylo wiekszych objawow to mi nie pomożesz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój młodszy brat ma celiakie, wykryli w wieku 14 lat,teraz ma 18, moge Ci napisac wszystko na ten temat jesli Cie to interesuje! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celiakia _new
czekam czekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celiakia _new
Orange_Bud - czy moglabym cie o to prosic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój brat choruje od 4 lat i na początku ciężko było bo to typowy dzieciach wychowany na mcdonaldzie i pizzy hut ;) jak sie zna wszystkie produkty które dziecko może jeść to jest duzo latwiej, Twoja córka moze mieć mniejszy apetyt bo dalej je cos co ma w składzie gluten (czekolada,niektóre soki/napoje gazowane, jogurty, kostka do zupy?) w skladzie nie masz napisane wszędzie GLUTEN tylko np.-skrobia modyfikowana-to już wiadomo że ma gluten. Celiakia niestety nie znika taka dieta zostaje do konca życia przynajmniej w przypadku mojego brata. ale wszystko do jedzenia mozna zrobic bezglutenowe,trzeba sie po prostu przestawić, nawet moj brat chodzi do pizzy hut i zamawia pizze na swoich kupnych,bezglutenowych spodach.niestety produkty drogie. ile Twoja córa ma lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to prawda, nawet niechcący coś zje z minimalną ilością i bardzo go boli brzuch albo głowa,tak że 2 dni z łóżka nie wychodzi i ma słabą frekwencję w szkole. trzeba bardzo uwazac zeby w domu oddzielac produkty glutenowe od bezglut., nie gotowac w tej samej wodzie makaronu, nie kroić tym samym nożem nawet chleba bezglutenowego po glutenowym bo ból brzucha gwarantowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to prawda, nawet niechcący coś zje z minimalną ilością i bardzo go boli brzuch albo głowa,tak że 2 dni z łóżka nie wychodzi i ma słabą frekwencję w szkole. trzeba bardzo uwazac zeby w domu oddzielac produkty glutenowe od bezglut., nie gotowac w tej samej wodzie makaronu, nie kroić tym samym nożem nawet chleba bezglutenowego po glutenowym bo ból brzucha gwarantowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celiakia _new
Bardzo ci dziekuje za odpowiedz. Moja corka ma 2 latka. Niestety nadal spozywa lecz w niewielkich ilosciach gluten. Chrupki, kostki do zupy, soki, jogurty,itp. U niej wszystko zaczelo sie niewinnie. W kazdym badz razie wszystkie objawy na to wskazuja i lekarze zdecydowanie podejrzewaja ta celiakie , objawy: - tluszczowe stolce o bardzo nieprzyjemnym zapachu ( na przemian biegunki z zaparciami) zaczely sie w okresie niedlugim po wprowadzeniu glutenu, - wzdecia, bole brzuszka , niepokoj,j.w - zaczela spadac z siatki centylowej oraz wolniej sie rozwijac rowniez w tym samym okresie - brak apetytu - czasem miewa dni ze je naprawde bardzo malutko i w niewielkich ilosciach, - wszystkie wyniki takie jak morfologia itp - prawidlowe. odrzucila kompletnie chleb i inne produkty typowo glutenowe - kiedy widzi kromke chleba ucieka i placze. Lekarze mowia ze to moze dzialac u niej instynktownie. No ale jeszcze wyniki to musza potwierdzic wiadomo. Czy twoj brat oprocz diety eliminacyjnej leczyl to w jakis inny sposob???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celiakia _new
kiedy zaczela spozywac mniej tych produktow ktore moga lub maja gluten zaczela sie robic bardziej energiczna , weselsza, kupy jakby sie unormowaly troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celiakia _new
wyeliminowalam rowniez w miedzy czasie laktoze - ale ponoc nietolerancja laktozy z nietolerancja glutenu moga ze soba w jakis sposob współgrać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celiakia _new
oki. dzieki:) papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celiakia _new
mamy wyniki - tak jak podejrzewalismy u corki stwierdzono celiakie - wiec od teraz bardzo prosze o wskazowki od mam ktorych dzieci rowniez maja celiakie ?? Jest ktos jeszcze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celiakia _new
upppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ang1995
Mam 19 lat. Wiadomo, jak na razie nie planuję ciąży, ale boję się, że kiedyś mogę mieć z tym problem. U mnie celiakię wykryto w 10 roku życia. Czytałam wiele na ten temat i prawdopodobnie kobiety z celiakią mogą mieć problemy z zajściem w ciążę, występować mogą poronienia lub problemy przy porodzie. Boję się również, że moje dziecko odziedziczy po mnie tę chorobę. Proszę o pomoc, strasznie się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pediatra podejrzewał u mojej córki nietolerancję glutenu, więc trzeba było zrobić badania właśnie na potwierdzenie/wykluczenie celiakii - polecam przy okazji: http://sklep.rex.pl/celiakia/64-celiakia.html Okazało się, że jednak moja Lenka ma problem z tolerowaniem produktów zawierających gluten, więc teraz walczymy, żeby nie miała udręki z tą chorobą.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shamy
@martama Oszustwo i reklama! Zajmijcie się lepiej poprawą jakości badań i tym jak traktujecie swoich pracowników, chwila w googlu i wszystko wiem! Tylko kryptoreklama na kafeterii wam została!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shamy
@martama Cytat z portalu gowork.pl: "Pracowałam w wielu firmach ale w REX mobbing posunięty jest do granic absurdu. To niesamowite, że w dzisiejszych czasach w kraju który należy do Unii Europejskiej może dochodzić do takich zachowań jakich dopuszcza się Kierownik d/s Jakości K. Rybka która z inteligentnych ludzi chciałaby zrobi [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i niewolników. Jeśli dbacie o swoje zdrowie psychicznie i nie chcecie otrzymywać głodowej pensji pracując ciężej niż na linii produkcyjnej to trzymajcie się z daleka od tej osoby i organizacji" Sorry, ale jeżeli tak traktujecie swoich pracowników, to jak musicie traktować klientów i badania?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mojego szkraba zdiagnozowano celiakię. I podsunę wam super pomysł, jaki mi polecił moj pediatra.Chodzi o jedzenie, o to żeby wytłumaczyć dziecku, że niktórych produktów nie może jesc. Kupić kolorowe pudełka, i w nich trzymac jedzenie. U mnie Franek ma cała jedną półke w panasonicu, wie ze jedzonko w zielonych pojemniczkach jest jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ta_nowa
Cześć dziewczyny. Chce zbadać mojego syna, bo nie wiem czy nie ma celiakii. Wiele objawów na to wskazuję, a nikt mi nie powie co mu jest. Badania genetyczne są jednak w różnych cenach i wszystko jest dla mnie skomplikowane... Może ostatnio któraś robiła badanie gdzieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na celiakię może skierować lekarz i nic za to nie płacisz my miałyśmy to badanie zlecone przez lekarza, na szczęście nie ma celiakii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko że lekarz kieruję na biopsję albo serologiczne. A one mogą mieć wyniki fałszywie ujemne. Najlepsze są genetyczne. Za darmo umarło, albo jest o du*e rozbić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×