Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Chcę wysłać 5latka do przedszkola

Polecane posty

Gość gość

Drogie mamy, chcę wysłać mojego synka rocznikowo 5letniego do miejskiego przedszkola od września. Czy jeśli zostanie przyjęty do przedszkola to trafi do grupy dzieci, które też będą przyjęte pierwszy raz jako 5latki do przedszkola? Czy dostanie się jedynie jak zwolni się miejsce w grupie gdzie dzieci znają się od kilku lat, bo poszły razem do przedszkola w wieku 3 lat? Dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na 90% dostanie się do grupy, która już była. Nie będzie to nowo powstała grupa. Mało kto posyła 5 latka do przedszkola. Ja posyłałam 4 latka a grupa była już łączona z 3 latkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A przedszkole będzie tworzyło nową grupę dla rocznika 2013? Mają ku temu warunki? O to zapytaj. Jeśli nie, to dostanie się gdy jakieś dziecko zrezygnuje, lub np. powiększa grupę, jeśli mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odp. Tak myślałam. No trudno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba niemożliwe żeby trafiła się grupa dzieci które idą pierwszy raz do przedszkola jako pieciolatki - kiedy mój był w tym wieku, w jego grupie był jeden chłopiec dla którego to był właśnie pierwszy rok w placówce, i dwoje zupełnie nowych dzieci które do przedszkola chodziły, ale za granicą. W publicznych przeważnie są przetasowania w grupach, część dzieci (niewielka) idzie do szkoły jako sześciolatki, część jako siedmiolatki, część zaczyna mając 2,5 roku a część - 3,5. U nas np rok temu przenieśli kilkoro pięciolatków z początku roku do grupy "zerowkowej", chociaż rodzicom się to bardzo nie podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jedyna nadzieja, że mój synek trafi do nowo powstałej grupy 5latków jest taka, że dostanie się do przedszkola, które właśnie jest w budowie w naszym mieście i ma ono zacząć funkcjonować od września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będzie mieszana, praktycznie 100% pewności. Mało dzieci idzie do przedszkola tak późno, więc wątpię, żeby się ich "uzbierało" tyle, by był sens tworzyć oddzielną grupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie- mało kto posyła dziecko tak późno do przedszkola. Ja w tamtym roku posłałam syna (2013r), grupa mieszana. Przyjęto tylko 1 dziecko 5 letnie (do "starej" grupy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro zadzwonię do przedszkola i zapytam co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pójdzie do starszaków. Raczej będą to dzieci, które już chodziły do przedszkola, choć niekoniecznie do jednej grupy. Da radę. Mój syn trafił do starszaków, u których realizowany był też program zerówki, bo nie było miejsca u maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Ja zapisałam synka kiedy ten skończył 3 latka i to do przedszkola dwujęzycznego.Mały świetnie radził sobie z nauką w dwóch językach, dobrze zaadoptował się w grupie. Jeśli chodzi o placówkę to wybraliśmy Tequestę - bardzo nowoczesna i przede wszystkim bezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×