Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sebusiowa1

ciąża a dodatek funkcyjny

Polecane posty

Witam, jestem w szczęśliwym związku małżeńskim i razem z mężem chcemy zacząć się starać o dziecko. Ja w obecnej firmie jestem zatrudniona od 2 lat na podstawie umowy o pracę na czas określony. Na umowie mam najniższą krajową + dodatek funkcyjny w 200zł- z racji awansu na zastępcę kierownika sklepu. Jednak na rękę biorę prawie tyle ile mam na umowie brutto- czyli 2tys. Moje pytanie brzmi: jeżeli będę na zwolnieniu, jak będzie mi wypłacane wynagrodzenie? Średnia z ostatnich 12 miesięcy + dodatek funkcyjny dopłacany przez firmę? Chciałabym pracować będąc już w ciąży, ale niestety w handlu jest to niemożliwe, ze względu na dźwiganie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciążowe l4 to jest 100% pensji, nie ma średniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I zamiast pytac na forum, to lepiej byś zapytała choćby w ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będziesz miała tyle, ile z umowy wynika netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile jest netto z 2100? Ten dodatek funkcyjny to masz na umówie? Bo z tego co piszesz to moge sie doliczyć skąd masz 2 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodatek funkcyjny mam na umowie. na 2000zł jestem "umówiona" z prezesem, to jest jako premia te ok 350zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to to, co masz na gębę to niby z jakiej okazji ma ci ZUS wypłacić?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na gębę ma premie i mysli, ze bedzie miała płatne 2 k na l4:O Ten dodatek masz wpisany 200 Zł brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapytałaś czy będziesz miała płatne cala ciąże 2 tysiące - nie. Jesli juz to pensja netto i moze ten dodatek - jesli jest zawarty w umówie, ale jesli to jest zapis, ze 200 zł brutto, to netto jest mniej. A na macierzyńskim to będziesz miała tylko 80% pensji prze rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli 2100 netto i 200 netto, to tyle ile masz pensji na rękę plus netto z 200 zł. O wszelakich premiach na gębę zapomnij. ZUS uwzględnia tylko to, co jest na biało i wszystko idzie netto (chyba, ze mowi inaczej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, jestem świadoma, że to co na gębę to nie dostanę, chodziło mi głównie o ten dodatek funkcyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawą wynagrodzenia chorobowego które jest płatne 100% jeśli pracujesz w danej firmie min. 12 miesięcy jest wyliczanie że średniej z ostatnich 12 miesięcy czyli wszystkie premie i dodatki też są wliczane. Kod w l4 B i nikt Ci tego nie podważy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostaniesz średnią z 12 miesięcy z tego co podlega oskladkowaniu. Od jakiej kwoty masz opalcane te składki? Nie ma znaczenia czy masz na umowie 2 tys czy 7 tys. Liczy się to co podlega ozusowaniu. Przykładowo masz na umowie 3 tys, ale masz premie w wysokości 3 brutto dodatkowo. Jeżeli masz od wszystkiego polecamy ZUS to ma zwolnieniu dostaniesz ok. 4 tys netto (czyli tyle co miesięczną pensja). Jeżeli premie masz pod stołem to dostaniesz tylko 2 tys na zwolnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym dodatkiem może być różnie, zależy jaki jest regulamin firmy, spytaj w kadrach. U mnie się nie wliczał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra logiczne, ze wszelkie premie, ale takie z zapisem i na biało sa uwzględnione, tutaj autorka ma najniższa plus ta premia, o ile ja uwzględnia, a reszta pod stołem to tego przeciez nie; a na początku tematu zapytała czy bedzie miała tez 2 k dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:24 chyba jednak znaczenie ma, czy ma najniższa w postaci 2100, czy 7 tysięcy na umówie. Im większa stawka, tym większe składki, ale tez większa pensja do ręki przeciez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a z ilu miesiecy srednia jest wyliczana? jestem w 5tc i prawdopodobnie dostane zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:09 ale ZUS masz odliczamy nie z kwoty na umowie a od realnych zarobków. Więc możesz mieć na umowie 2 a w rzeczywistości 8 brutto oi od tych ośmiu masz odliczanie składki. Zusu nie interesuje kwota na umowie, bo nawet o niej nie wie, o kwocie. Zarówno wysokość l4 jak i macierzyńskiego jest zależna od wysokości odprowadzanych składek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie bylo kiedys ze z 6 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jest 12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćABC
Tak naprawdę to zależy od zakładu pracy. Podstawę masz zawsze 100%. W poprzednim zakładzie wyliczanki mi średnią łącznie z dodatkami i premiami. W tym zakładzie nie uznają żadnych dodatków tylko podstawa. Niestety to zależy od dobrej woli pracodawcy (dodatki uznaniowe lub funkcyjne), gdyż nie są ruchome i wynikają najczęściej z naszej obecności w pracy. Prawda jest taka, że dowiesz się tego od pracodawcy możesz też wypytac dziewczyny mające już temat za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×