Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowa, stara

ciąża, folik, femibion...

Polecane posty

Gość nowa, stara

Hejka Mam w planie zaczac sie przygotowywac do ciazy:) powiem szczerze ze jestem "ciemna" w tych sprawach:) Od 10 lat stosuje plastry Evra, za dwa miesiace chcialbym je odstawic ale juz teraz chcialabym zaczac przyjmowac slynny kwas foliowy, ale neiwiem jaki Folik czy Femibion a moze jest jeszcez cos innego co polecicie? I czy powinnam juz teraz zaczc robic jakies badania? czy dopiero jak uda mi sie zajsc w ciaze? i czy Wasi mezowie-partnerzy tez w jakis soposob wczesniej sie przygotowywali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość folik to sam kwas foliowy
Femibion 1 to zestaw witamin dla kobiet planujących ciążę i w pierwszym trymestrze ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra wróżka aza
Obojętnie jaki kwas foliowy 0,4 mg przed ciążą zrób sobie morfologię, mocz, cukier, tsh, zmierz ciśnienie i zdrowo się odżywiaj, trochę ćwicz i ...do dzieła :-) Ewentualnie zaszczep się przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, ale wtedy z ciążą musiałabyś trochę dłużej poczekać(ok. 6 m-cy), żeby czegoś nie złapać np. podczas cesarskiego cięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama27
bierz ten femibion 1 - idź do gina na cytologie, usg jajników - zrób badania krew i koniecznie tokspolazmoze i cytomegalie - a i odczekaj troche po odstawieniu hormonów - niby nie trzeba ale móg gin zaleca żeby organizm wrócił do normy i żeby jakoś tam wnętrze macicy wrócilo to normalnych cyklów - bo łatwiej o poronienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa, stara
badania robic juz przed ciaza? czy jak juz sie uda zajsc? po odklejeniu plastrow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko na
przed ciążą. Po to, żeby ewentualnie uchronić dziecko, jeżeli okazałoby się, że masz np. toxoplazmozę(bardzo niebezpieczna dla płodu!). Albo, że np. w morfologii masz niską hemoglobinę. W ciąży podstawowe badania będziesz musiała robić i tak co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko na
jak nie przechodziłaś różyczki i nie byłaś szczepiona to powinnaś się zaszczepić(bo w ciąży jest bardzo niebezpieczna dla płodu!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co robić ?
Odkąd dowiedziałam się, że jestem w ciaży zaczęłam brac kwas foliowy , jedną tabletkę dziennie. Zawiera ona 400 ug kwasu foliowego. Na opakowaniu jest napisane, aby nie przekraczać dziennej dawki. Ostatnio byłam na wizycie u ginekologa i pani doktor kazała mi dokupić Femibion Natural Classic. Jako, że to moja pierwsza ciąża nie zorientowałam się, że to kolejny kwas tyle, że z dodatkowymi witaminami. Dokupiłam ten femibion... Po czym okazało się, że on ma aż 800 ug zawartości kwasu foliowego. Dzwoniłam do pani doktor i powiedziała, że można brac jedno i drugie, ale kurcze! To razem daje aż 1200 ug !? Naprawde nie wiem co mam robić. Czy brac jak do tej pory tylko kwas foliowy czy tylko femibion, czy brac jedno i drugie ? Boję się , że dawka kwasu foliowego może być za duża gdyby brała jednoczesnie i to i to. Co byście zrobiły na moim miejscu? Czy przytrafił wam się podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odstaw ten sam kwas foliowy to co jest w femibionie wystarczy. mnie lekarz kazał odstawić sam kwas jak zaczęłam brać witaminy ciążowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkaa
odstaw sam kwas foliowy i bierz ten femibion. Ja brałam sam feminatal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
ja na początku brałam sam kwas foliowy, gdzies w 3cim miesiącu zaczęłam brać witaminy "ciążowe" i odstawiłam sam kwas, do tego wzięłam provag przez 20 dni i popijam sok żurawinowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycka_barska
A ja nie odstawiałabym folika, tylko właśnie brała tylko to. Słyszałam że przyjmowanie suplementów w ciąży nie ma sensu, a nawet czytałam kiedyś że może być tak że nasze dziecko urodzi się z dużą wagą. Bierz tylko folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folik powinno się brac min. 3 miesiące przed ciążą, by w chwili poczęcia poziom kwasu foliowego w organizmie był wystarczający. Wady cewy nerwowej powstają gdy kobieta zwykle jeszcze nawet nie wie, że jest w ciąży, dlatego tak wazny jest ten kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppppppppppo
A co jesli dowiadujemy się ze jestesmy w ciązy w okolicach 6 tygodnia ? Czy wówczas juz za pozno na to żeby zacząć przyjmowac ten lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na twoim miejscu brałabym
Folik, bo o wiele tańszy, a ten Femibion ew. później jak ci lekarz poleci, ja tak brałam,Femibion 2 zaczęłam w 2 trymestrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssowa
W sumie mój lekarz mi powiedział ze nie powinno sie bez jakiś szczególnych przyczyn brac suplementy diety. Dlatego ja tez brałabym tylko Folik i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarlotttta
Dokładnie tak samo słyszałam. W sumie kwas foliowy jest tutaj najwazniejszy i jesli nie ma potrzeby przyjmowania innych witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgrttryty
mój ginekolog zalecił mi folik (1 tabl. dziennie) i mam go brac dopóki nie zajdę w ciążę i potem zgłosić się do niego po dalsze "instrukcje" (zapewne będę brała folik jeszcze kilka tyg. po zaciążeniu)...witamin nie muszę brać - chyba, że się uprę - ale wtedy tylko takie zwykłe dla kobiet typu "falvit".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak nie ma co ładować w siebie za dużo witamin, bo łatwo przedawkować, najlepsza jest zbilansowana dieta plus uzupełnienie tego co naprawdę potrzeba, czyli kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polanka33
Z witaminami ostrożnie bo dziecko zbyt duże może się urodzić, a jeśli chodzi o folik to nie ma obaw o przedawkowanie, trzeba go brać koniecznie nawet jeśli lekarz nic nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reeeniopw
No patrzcie, ja to nawet nie wiedziałam ze jak sie przyjmuje niepotrzebnie suplementy diety w ciązy to dziecko moze urodzić sie z dużą waga. Czyli tak naprawde od dzisiaj pozostane przy kwasie foliowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k_l_a_r
Ja tez to już gdzies słyszałam. Mozna zawsze zapytać jeszcze dla pewnośći swojego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ordonka
Każdy ginekolog Ci powie,ze kwas foliowy to podstawa, niedobór jest groźny dla płodu, zadne witaminy nie wpływają na układ nerwowy tak dobrze jak folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuukrecja
Zgadzam sie ze kwas jest na pierwszym miejscu. Ale tez byłabym ostrożna z wszelkimi suplementami diety, bo nie sa potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmminka
Tak jest, jesli jeszcze zdrowo sie odzywiasz to spokojnie nie masz co przyjmowac supelementów diety. kwas foliowy w zupełnosci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale same warzywa i owoce nie pomogą, ponieważ organizm człowieka przyswaja tylko około połowy folianów pochodzących z żywności. Podczas obróbki termicznej warzywa również tracą część witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie ryzykowała i nie zdawała się na same warzywa, skoro lekarz mówi, że folik to podstawa to warto się jednak posłuchać. Za duże ryzyko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co znaczy przyjmowac suplement
y diety "NIEPOTRZEBNIE"? okres ciąży jest okresem szczególnym, organizm pracuje za dwie osoby i bardzo często pojawiają się niedobory dlatego należy uzupełniać witaminy i nie wiem skąd te wyssane z palca teorie, że dzieci rodzą się "DUŻE", gdy przyjmuje się "NIEPOTRZEBNIE" suplementy w postaci witamin brałam witaminy w każdej z ciąż od początku do końca i dzieci urodziłam normalnej wielkości (55cm/3450g i 57cm/3200g)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale z drugiej strony po co nadwyrężać organizm, i zasypywać je kilkoma witaminami, jak można zaspokoić nasze potrzeby przy pomocy jedynie kwasu foliowego, jeśli oczywiście ciąża przebiega bez żadnych komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×