Odpowiedz na ten temat

Ciąża,planowanie,testowanie,temperatura,objawy,dyskusja :)

• Interesantka25 2017.10.13 [18:01]
    Magdzie
    Kiedy bada się progesteron....kiedyś robiłam ale już nie pamiętam.
  • gośćKarola 2017.10.13 [18:07]
    Interesantka nie wolno Ci się załamywać i poddawać. Ja wiem ze to trudne, ale musisz wierzyć ze się uda. Teraz będzie nowy cykl i kolejna szansa. Głowa do góry usmiech.gif
    U mnie jeszcze 2 dni i wszystko będzie wiadomo.
  • AgataRS90 2017.10.13 [19:21]
    Taka sobie rano wczoraj i te 2 dzisiaj nic więcej.
    Byłam po l4 u rodzinnego bo kaszel nieziemski -oczywiscie antybiotyk.
    Do20ego mam. Jutro beta i w pon/wt zrobię spokojnie druga jak pierwsza będzie ok.
    Jeśli będzie dobrze to będzie to 6 tydz. Dokończę w pracy w tydzień wszystko, domkne październik i od listopada już biegiem po l4 do ginekologa.. o ile to ciaza, i o ile ja utrzymał o będzie wszystko ok.
    Mężowi nic nie mówię, jak będą wyniki drugiej bety to zrobię kolację i będzie miał niespodziankę usmiech.gif
    Trzymajcie za nas kciuki.. to nasze pierwsze dwie kreseczki, oby się udało ❤
  • Interesantka25 2017.10.13 [19:35]
    A właśnie że się załamałam....bo już nie daje rady...2 tygodnie temu powiedziała że zaczynają się starać a teraz przyleciała z testem....jak się nie załamać...jedno dziecko mają roczne....teraz znowu w ciąży...ja 3.5 roku ciągle tylko na marzeniach jadę....nie mam siły i nerwów już.
  • TAKaSObieMaMamaMa 2017.10.13 [19:36]
    Agata trzymam.kciuki. Najlepiej jak bys jeszcze zrobila progesteron. Koszt podobny jak bety a przynajmniej bedziesz wiedziala czy jest w normie.
  • SzmaragdowyKamyk 2017.10.13 [23:58]
    Mogę dołączyć
    edytowano 2017.10.14 [00:31]
  • AgataRS90 2017.10.14 [06:45]
    Progrsteron? To pierwsze słyszę że warto go zrobić - ciągle słychać o becie, ale progrsteron?
  • Mery877 2017.10.14 [08:01]
    Agata, beta to badanie które pozwala stwierdzić ciążę. Daje wynik pewniejszy niż test ciążowy. Progesteron po owulacji jezeli będziesz miala za niski to ciąża się nie utrzyma. Dlatego dziewczyny biorą duphaston lub luteinę na początku ciąży. Musisz trochę bardziej się orientować w swoich cyklach wtedy zajście w ciążę będzie łatwiejsze usmiech.gif
  • magdzis 2017.10.14 [08:26]
    Witaj kamyku,jasne że możesz,Agata ,jest tak jak merry napisala
  • AgataRS90 2017.10.14 [09:06]
    Ok wiem po co progrsteron jest i skąd się bierze, ale pytanie po co to mierzyć razem z beta żeby potwierdzić ciążę
  • AgataRS90 2017.10.14 [09:08]
    Dziewczyny mierzą betę i o tym zawsze mowa , pierwszy raz ktoś zasugerował mi zbadanie również progesteronu po pojawieniu sie bladej drugiej kreski.
  • AgataRS90 2017.10.14 [09:17]
    Mery a ten komentarz "Musisz trochę bardziej się orientować w swoich cyklach wtedy zajście w ciążę będzie łatwiejsze usmiech.gif" chyba był zbędny usmiech.gif
    To mój PIERWSZY CYKL STARAŃ i wydaje mi się, że moja wiedza na temat swojego ciała i cyklu jest dość wysoka w porównaniu z innymi dziewczynami starajacymi się o pierwsze dziecko.
    Za to CIAZA i jakiekolwiek badania, które wykonuje się PO JEJ POTWIERDZENIU PRZEZ TEST CIAZOWY są dla mnie totalna nowością ż racji tego, że nie przechodziłam tego jeszcze. :]
  • gośćKarola 2017.10.14 [09:52]
    No i klapa @ przyszła ;( ale Wam dziewczyny kibicuje żeby były 2 kreski.
  • Mamciaktorachcedzidzie 2017.10.14 [10:02]
    Interesantka25 nie myśl tyle o tym a uda się napewno usmiech.gif wiem łatwo powiedzieć bo sama mam ten problem ze zajść nie mogę... W dodatku mam jakieś problemy z hormonami po tabletkach anty. Więc nie wiem kiedy będę mogła liczyć że coś się uda. Ty się nie łam, bądź dzielna. Wszystkie tutaj Ci kibicujemy ;*
  • Mamciaktorachcedzidzie 2017.10.14 [10:06]
    A orientujecie się może też w kwestii brania tabletek na wywołanie miesiączki?? Ja takowe teraz dostałam wczoraj wzięłam pierwsze dwie. I tak sobie myślę, a jeśli zajde zanim dostanę okres biorąc te tabletki to możliwe?
  • magdzis 2017.10.14 [10:35]
    Agata po co te nerwy,kazda z nas tu przezywa to samo i nie jestesmy tu po to zeby jechac po sobie nawzajem i sobie docinac tylko kazda z nas pisze to co wie,nie wiemy czy to komus pomoze czy nie ale piszemy,nie ma co sie zaraz denerwowac ze ktos cos napisał nie po naszej mysli a progesteron powinno zbadac sie po owulacji bo jesli jest za niski to nawet jesli dojdzie do zaplodnienia to ciąża nie utrzyma sie,zarodek buyc moze nawet sie nie zagniezdzi.tak na marginesie,u mnie wlasnie pojawila sie @,dzis mam impreze w domu urodzinową,jutro koncze 38lat usmiech.gifusmiech.gif i od tego cyklu zaczynam stosowac lutagen,pierwszy mac bede zazywac tak jak zalecil lekarz od 10dc w koncu to lekarz i chyba wie co robi,
  • magdzis 2017.10.14 [10:36]
    agata nikt cinie sugerowal badanie progesteronu po pojawieniu sie drugiej bladej kreski a zbadanie go ogolnie,zeby wiedziec czy nie jest za niski usmiech.gif
  • AgataRS90 2017.10.14 [10:59]
    Taka sobie zasugerowała zebum zbadała po zobaczenu 2 bladej kreski stąd moje pytanie po co. A komentarz o braku wiedzy na temat mojego ciała i cyklu był zbędny.
    Ostatnio wiele z Was przeszlo rozczarowanie,okres przyszedł.. mnie chyba się udało.. myślałam że mogę spokojnie zadawać pytana bez zbędnych komentarzy jak powyżej..
    A teraz wychodzi na to że progrsteronu nie trzeba tylko betę, a pomimo tego koleżanka skomentowała w ten a nie inny sposób moje pytanie.
    I tak , nie tyle co się denerwuje a jest mi przykro.
  • AgataRS90 2017.10.14 [11:05]
    To tak jakbym ci powiedziala " moze zacznij używać testów owulacyjnych bo moze nie wiesz kiedy masz owulacje. Musisz trochę więcej poczytać i dowiedziec się o swoim cyklu to łatwiej Ci będzie zajść w ciążę" ...
  • magdzis 2017.10.14 [11:06]
    agata niech ci nie bedzie przykro,my wszystkie mamy tez czasami zle dni i chcemy tu sie wygadac,pytaj o co chcesz a jesli ktoras z nas napisze cos nie tak jak trzeba to tez sie nie denerwuj,jak bedziemy mogly w czyms pomoc doradzic to napewno bedziemy odpisywac.a teraz do rzeczy,robilas test dzis rano?
  • magdzis 2017.10.14 [11:10]
    no i ja wlasnie od tego cyklu bede uzywac testow owulacyjnych bo chyba faktycznie moja owulacja jest w innych dniach niz mysle,serio,od tego cyklu zaczynam ich uzywac,juz mam zapas na caly cykl
  • AgataRS90 2017.10.14 [11:12]
    Tak robiłam, jak zasugerowała koleżanka w ciąży zrobiłam betę i progesteron.
    Wyniki będę miała dziś bądź jutro.
    Jeśli ktoś ma zły dzień (bo np dostał okres) to jestem w stanie zrozumieć smutek i rozżalenie, na prawde... ale kąśliwości w stronę innych już nie.
  • magdzis 2017.10.14 [11:13]
    napewno osoba ktora tak napisala niemiala na mysli tego zeby cie pouczac,moze pisala w pospiechu i chciala krotko zwiezle i na temat,tak jak ja teraz bedac w pracy usmiech.gif napisz czy robilas test i co i jak,bo ja jestem ciekawa juz bardzo czy jestes w ciąży
  • AgataRS90 2017.10.14 [11:14]
    Ok tylko widać chyba, ze1 cześć była ok a druga trochę nie na miejscu?
  • magdzis 2017.10.14 [11:15]
    mamcia a jakie to tabletki?
  • gość 2017.10.14 [11:15]
    A ja wam dziewczynki przesyłam ciążowe wiruski usmiech.gif
    Obyście się pozarażały i szybko zaszły w upragnioną ciąże.
    Ja już końcówka ciąży, ale pamiętam jak sama się starałam i rozczarowywałam.
  • AgataRS90 2017.10.14 [11:34]
    Dzięki gościu ❤ z chęcią przyjmiemy usmiech.gif
    Spokojnego rozwiązania:*
  • Mamciaktorachcedzidzie 2017.10.14 [11:55]
    Nie pamiętam dokładnie nazwy coś chromolindi coś w tym stylu. Tylko nazwa i tak by wam nic nie mówiła bo to tabletki niemieckie. Ale czytałam ulotkę i piszą tam ze te tabletki są właśnie gdy nie ma się miesiączki lub gdy są bardzo słabe krwawienia. Więc domniemam że to coś w stylu na wywołanie miesiączki.
  • Mamciaktorachcedzidzie 2017.10.14 [11:57]
    W pracy akurat jestem nie mam opakowania przed sobą usmiech.gif
  • Mamciaktorachcedzidzie 2017.10.14 [12:02]
    Ta nazwa to chlormadinon 2mg.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...