Odpowiedz na ten temat

co dodawać do makaronu z serem żeby posiłek był wartościowy

• gość 2017.01.17 [15:44]
    Dziecko uwielbia makaron z serem. Co dodawać żeby posiłek był bogatszy w witaminy. Podaję np. makaron jaglany jak uda mi się dostać. Staram się podawać brązowy makaron pełnoziarnisty. Polewam olejem lnianym, dziecko toleruje jego smak. Co mogę przemycić jeszcze bo niestety mamy teraz gorszy okres jeżeli chodzi o apetyt.
  • gość 2017.01.17 [15:52]
    Ale jak masz ciemny makaron z twarogiem, możesz jeszcze np. miodem posłodzić, to nie jest nic niezdrowego usmiech.gif Fakt, jakbyś dała białe kluchy, polała masłaem i posypała białym cukrem to już średnio.
    Niektórzy jeszcze owoce dodają.
  • gość 2017.01.17 [15:57]
    Zblendowane lub uprazone pestki dyni lub slonecznik.
  • gość 2017.01.17 [16:05]
    Nie wiem nawet o jaki makaron z serem tobie chodzi? Z serem białym czy żółtym? Jak z białym to brokuła, kalafior, brukselka albo fasolka będą pasować, a jak z białym to trudno powiedzieć, ale może szczypior, szpinak albo kiełki będą pasować, albo coś słodkiego typu ananas (taki normalny, a nie z puszki), mandarynka, banan, brzoskwinia, dżem żurawinowy (taki jak z Ikei), mus jabłkowy i takie tam... może jeszcze jakieś siekane orzechy, pestki (prażone na patelni bez tłuszczu).
  • gość 2017.01.17 [16:10]
    Ja jadam z twarogiem na slodko i posypane wszystko cynamonem.ale ty zamiast cynamonu mozesz dodac np.golonke albo sledzie smiech.gif
  • gość 2017.01.17 [16:11]
    Tfu, przejęzyczenie: jak z żółtym to brokuła itd. ***
  • gość 2017.01.17 [16:29]
    Szpinak
  • gość 2017.01.17 [16:45]
    Ale jaki to w ogóle ser? Biały czy żółty?
  • gość 2017.01.17 [16:50]
    Świeżą lakse dodaj usmiech.gif
  • gość 2017.01.17 [17:02]
    Tu autorka. Chodzi o biały. Niestety w przedszkolu jest bardzo dużo mącznych dań. I w domu starałam się do każdego posiłku dodawać warzywa, coś wartościowego.
  • gość 2017.01.17 [18:02]
    Warzywa na parze a jak nie lubi to te warxywa zblendowac z sosem.
  • gość 2017.01.17 [18:58]
    Jogurt naturalny do tego sera
  • gość 2017.01.17 [21:30]
    Zrób sama kluseczki ze szpinakiem nadmiar mozesz zamrozić w necie jest dużo przepisów
  • Mariusz Siwek 2017.01.18 [22:23]
    Hej,
    Tutaj macie dobre i wartościowe posiłki! zajmuje się dietami od około 15 lat a trenerem personalnym jestem już od 6 i mam samych zadowolonych klientów! zapraszam do zakupienia diety na tej stronie i proszę o skopiowanie całego linka od litery h do liczby 6:
    http://www.diety.exhl.pl/?&amp ;sNo=1&&uid=3421&tariff=6
  • gość 2017.01.18 [23:26]
    Żółtko
  • gość 2017.01.19 [16:49]
    Moje dzieci lubią makaron z serem , tylko ja makaron gotuję w mleku, kiedy już mleka jest mało dodaję tarkowany ser mozzarelle i cheddar, sole i pieprzę. Bardzo smaczne to usmiech.gif Makaron z pszenicy durum, ostatnio odkryłam fajny w kształcie minionków i świnki peppy usmiech.gif
  • gość 2017.01.20 [05:23]
    Bardzo dobry jest makaron z serem białym, jogurtem i powidłami śliwkowymi.
  • gość 2017.01.20 [05:26]
    A w wersji wytrawnej może z papryką świeżą, żeby było coś do pochrupania?
  • gość 2017.01.20 [06:40]
    Co to za danie makaron z serem , chodzi ci o sos serowy cos jak carbonara albo chevre?
  • miła jak zawsze 2017.01.20 [09:43]
    Popieram poprzedniczki. Ze szpinakiem jest pyszneusmiech.gif
  • malwawa 2017.01.20 [11:02]
    Kurczaka, jest dobrym źródłem białka
  • gość 2017.01.21 [08:53]
    owoce prawie wszystkie dostępne są teraz i w zimie np. truskawki borówki, jagody, maliny, banan, kiwi, pomarańcza, plus posypka z cynamonu lub pestek dyni, słonecznika, rodzynek lub żurawiny plus surówka z tartego jabłka (startego na tarce na grubych oczkach), marchewki, sos do makaronu z jog, naturalnego, miód itp.
    makaron zamień na pełnoziarnisty jest bardziej wartościowy
    dania na słono możesz posypywać cienko poszatkowaną natką pietruszki, koperkiem,, zielonym groszkiem, kukurydzą do tego warzywa gotowane na parze, tarte surówki lub zwykłe surówki obiadowe, jest sporo możliwości, możesz troszkę zacząć oszukiwać posiłki skoro dziecko lubi mączne potrawy to możesz mu zrobić placuszki bananowe, owsiane, otrębowe, szpinakowe różne pełno tego w necie są zdrowe, pyszne a dziecko nie musi wiedzieć że nie ma tam ani grama mąki ewentualnie może być mała ilość mąki pełnoziarnistej
  • gość 2017.01.21 [17:08]
    najlepiej będzie jak powoli zaczniesz wprowadzać też i inne potrawy, tak żeby dostarczyć wszystkich potrzebnych wartości odżywczych.
  • gość 2017.01.21 [17:12]
    makaron z serem bialym je sie na słono, a nie słodko. to nie deser tylko obiad!
  • gość 2017.01.21 [19:14]
    Zrób sos szpinakowy - nasz mały uwielbia. Na masło wrzucasz rozgnieciony czosnek (ze 2 ząbki), liście świeżego szpinaku (sól, pieprz, trochę gałki muszkatłowej) i chwilę dusisz (niedługo, żeby nie wyszła ciapa). Do tego śmietanę + parmezan.
  • psitaniero 2017.01.22 [07:02]
    dodaj sperme cool.gif
  • gość 2017.01.22 [11:39]
    gość wczoraj [17:12] A kto powiedział, że obiad nie może być na słodko? Ja uwielbiam makaron z twarogiem i owocami. Podobnie naleśniki z twarogiem i prażonym jabłkiem albo z dżemem. Pyszne są knedle ze śliwkami i pierogi z truskawkami lub jagodami a do tego słodka śmietana. A racuchy z jabłkami czy gruszką i placuszki bananowe palce lizać. Mogą być delikatnie oprószone cukrem pudrem. No i właściwie do wszystkich tych dań można dodać cynamon. Raz na kilka tygodni można zjeść obiad na słodko. Szczególnie w sezonie owocowym. Ja z tym nie mam problemu i uwielbiam takie słodkości. A jak mam do tego gorzką, czarną kawę, to już jestem w siódmym niebie.
  • brokeninside87 2017.01.22 [21:26]
    szpinak serduszko.gif pietruszkę, fetę, paprykę
    Więc tul mnie i pieść... Aniołów to pieśń.
  • Kasia 55 2017.01.23 [14:56]
    Oprócz sera modę dodać do makaronu wszystko bo moja pociecha to makaroniara , jest tylko jedno makaron musi być jak najdłuższy. Mam za to problem z ziemniakami.
  • gość 2017.01.23 [15:07]
    surowke obok makaronu i owoc na deser
  • gość 2017.01.24 [12:47]
    Możesz dodać warzywa np, brokuł, pieczarki, cebulkę, można tez dodać pomidory suszone. Ja na prawdę wymyślam i dodaję różności bo moje dzieci bardzo lubią makaron pod każdą postacią. Żeby danie było dobre to makaron musi być dobrej jakości, wtedy nie sklei się i nie zrobi sie z niego paćka oczko.gif Zdrowy jest z pszenicy durum , my lubimy z primo gusto, ostatnio kupiłam w kształcie minionków, dodaję do zup.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...