Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Moniquid

CÓRCIA MA PRZEWLEKŁY KASZEL.CO ROBIĆ?

Polecane posty

Witam serdecznie. Dzisiaj pierwszy raz zdecydowałam sie napisać na forum. Moja córeczka ma prawie 4 latka i ostatnio miała dość ciężką anginę. jakiś czas po wyleczeniu choroby powrócił jej kaszel. Szczególnie nasila się w nocy. Lekarz mówił, że nie jest to nic poważnego i żeby dobrze nawilżać powietrze. Kupiliśmy kilka nawilżaczy i nie pomogło. Na kolejnej wizycie (u innego lekarza) dowiedziałam się, ze to nie jest nic poważnego, zapisał syrop, ale niestety nie pomógł. Może córeczka ma alergie. Nigdy nie miała takiego kaszlu. Czasami ten kaszel budzi ją w nocy. Miałyście kiedyś podobną sytuacje u dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może być alergia ,zapalenie krtani , pasożyty . Zrób badanie krwi z rozmazem , IgE całkowite i badanie na pasozyty , wymaz z gardłą i nosa .Nie daj się zbyć lekarzom .Pozdrowienia . Śliczna na Twoja Mała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssuu
a robaki? badałaś kiedys kał na robaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze pytanie - jak długo brała antybiotyk przy anginie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam zrobić jej dodatkowe badania, ale lekarz nie widział takiej potrzeby. Aż w końcu nadeszła kolejna nieprzespana noc i córcia zwymiotowała z tego kaszlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antybiotyk brała ok 10 dni. Ale to już jakiś czas temu było. Myśleliśmy, że już jest zdrowa, lekarz na badaniu kontrolnym powiedział to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upieraj się przy swoim i domagaj skierowania .Taki kaszel nie jest normalny .A byla szczepiona na koklusz ( krztusiec ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszel po chorobie może utrzymywać się do trzech miesięcy. Jest to zwykła nadreaktywność oskrzeli. Sama po anginie ją przechodziłam, też się bałam, dopiero znajoma lekarka mnie uspokoiła. Dla swojego spokoju możesz też sprawdzić czy dziecko nie ma krztuśca, ale tylko fazę ostrą, bo przeciwciała w przewlekłej będą utrzymywać się po szczepieniu. Dużo dzieci teraz na to choruje, a właśnie objawem jest kaszel nasilający się w nocy i prowokujący wymioty.Ale wydaje mi się, że to na pewno ta nadreaktywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak nie była szczepiona to tym bardziej sprawdź przeciwciała, na prawdę jest duża zachorowalność na krztusiec, dzieci szczepione chorują to jak nie jest zaszczepiona to ryzyko wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z wypowiedzią Cranberry i nie denerwuj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze uważałam ,że podstawą jest właściwa diagnoza :) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umówiłam się na wizytę prywatną jutro. Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze. Serce mi pęka, kiedy córcia się tak męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem ,też nie potrafię patrzeć na cierpienie moich dzieci .OT, matczyny los .Odezwij się po wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok. Dziękuję za wszystkie rady i pozdrawiam Was dziewczyny i Wasze dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewiorka
witam moja córka też mam taki kaszel że aż wymiotuje .byłam u lekarza dała jej antybiotyk po pięciu dniach było jeszcze gorzej .Więc poszłam do innego lekarza okazało się że wcale nie był potrzebny bo ją dusił przepisała tylko syropy tylko na rozszerzenie oskrzeli .Minoł tydzień i dalej kaszle jak kasłała już mi ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proponuje abys
zasugerowala lekarzowi alergie, u mnie bylo tak samo cora potwornie kaszlala wlacznie z wymiotami, lekarz - geniusz przepisal 3 antybiotyki po kolei, 3 nie podalam tylko poszukalam innego lekarza ktory tylko stwierdzil jak alergie mozna leczyc antybiotykiem jak dziecko nawet temp. nie ma. Corka dostala wziewy berodual na rozszerzenie oskrzeli i flixotide po 3 dniach jak reka odjal, poprawa. Wziewy brala przez ponad 2 lata ale lekarz uprzedzil ze czeka nas dlugie leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikromama
Żeby złagodzić kaszel proponuję fenspogal syrop. Ale tak czy inaczej idź do lekarza bo to za długo trwa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbietka8
Gardło musi być bardzo podrażnione po tych wszystkich chorobach, moje dziecko też tak miało. Angina, za chwilę zapalenie oskrzeli, antybiotyk za antybiotykiem. Gdy juz wszystko się wyleczyło, został uporczywy kaszel, taki, jak opisujesz. Zaczęłam wtedy podawać dużo ciepłej herbaty z miodem, syrop dicotuss z miodem i też łyżeczkę miodu przed spaniem. Taka kuracja miodowa szybko zaczęła u nas działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinkakot
Mogę polecić mój inhalator bo jak na razie ładnie się spisuje - Alergia Stop. Dobra polska marka, pełny zestaw akcesoriów, można go stosować do leczenia alergii ale nie tylko. U mnie to się świetnie sprawdza przy przeziębieniach. Dla dorosłych, dla dzieci, czyli reasumując – uniwersalny model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki64
Przy zapaleniu oskrzeli u dziecka dobrze inhalacja zdała egzamin ostatnio u nas. Sprzęt mamy polskiego producenta - Baby Sanity. Działa okej, nic się nie psuje póki co, poszczególne części takie jak choćby smoczek dla najmłodszych dzieci są atestowane, bezpieczne, zrobione z odpowiedniej jakości materiału. Mogę ten model polecić zwłaszcza jeśli to głównie dzieci mają być inhalowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpowiem to samo co inni już podpowiadali ten ranking na http://rankinginhalatorow.pl/. Jest rzeczywiście bardzo przejrzysty nie ma jakiś reklam czy wyskakujących okienek to mi się tutaj od razu spodobało bo mam doświadczenia z rankingami kredytów to one już nie są tak czytelne jak ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×