Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy dzien wolny zgloszony kilka dni przed mozna uznac jako urlop na zadanie

Polecane posty

Gość gość

Czy mozna tez pracownikowi takiego dnia wolnego nie udzielic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urlop na ządanie jak sama nazwa wskazuje, jest właśnie na żądanie. Nie udzielenie go pracownikowi jest złamaniem prawa. Trzeba go udzielić. Z zasady zgłasza się go w tym samym dniu, w którym nie przychodzi się do pracy. Jeśli pracownik powiadamia o tym kilka dni wcześniej, że w danym dniu weźmie takowy urlop, to wynika to tylko z jego dobrej woli, że uprzedza. Co innego zwykły urlop. Na żądanie musi być udielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawa wyglada tak ze robie prawo jazdy.Pracuje w systemie 1 zmianowym 8-16 wiadomo jak to egzaminy sa akurat w godzinach pracy oraz w 1 sobote.Nie moge tak dlugich przerw robic zeby podejsc do egzaminu tylko raz w miesiacu. wiec potrzebuje dnia wolnego w tyg.Prace mam w innej miejscowosci i jest problem z poloczeniem i prawko mi jest bardzo potrzbne.A w pracy robia mi problemy.Egzamin mam za tydzien w srode i juz dzis zglosilam ze chce wolny dzien, musialam sie nasluchac ze hoho.I kierowniczka powiedziala ze da mi ten wolny dzien i wpisze jako urlop na zadanie.Czy prawo na to pozwala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Jeśli formalnie udziela Ci urlopu wcześniej, to wg prawa jest to urlop wypoczynkowy. Jeśli w tym samym dniu, to jest na żądanie. Albo odmawia Ci urlopu wypcozynkowego i w tym samym dniu bierzesz na żądanie, albo udziela Ci kilka dbniw cześniej wypoczynkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może odmówić ci jeśli jest kur)wą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli bedzie mi utrudniac to nie ma szans na prawko.Jak wpisuje mi na zadanie a mam go tylko 4 dni w ciagu roku.Wyjorzystalam juz podajze 3 dni .Zostaje mi ostatni. I potem bede juz uwiazana w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do lekarza wez L4 i niech cie w doope cmoknie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie moge isc na l4 bo na zwolnieniu nie mozna robic prawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może. Jak najbardziej może. Urlop na żądanie musisz zgłosić najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy przed godziną w której rozpoczęłaś pracę. Pracodawca nawet może odmówić urlopu na żądanie, jeśli w planie ma nieobecność większości pracowników. Zgodnie z prawem kierowniczka może wj/e/bać ci żądacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jesli zglaszam kilka dni przed dniem wolnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w pracy tez to praktykuja. Jak jest mal obsada to nawet tydzien wczesniej jak chce urlop to wpisze na żądanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×