Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Karolina1987

CZY POPORODZIE KOBIETA JEST...LUŹNIEJSZA?

Polecane posty

Chyba tak ale nie jestemprzekonana czy cesarka jest takim dobrym rozwiązaniem, tym bardziej, że też nie należy do przyjemnych i chyba nie powinnaś sobie życzyć cesarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku wydaje mi sie , ze nie ma nic nieprzyjemniejszego niz meczenie sie kilku luz kilkunastu godzin tymbardziej jesli wiesz, ze po tym Twojemu mezczyznie bedzie z Toba gorzej:( moze wlasnie stad sie bierze fakt, ze mezczyzni lataja za i zdradzaja zony mlodszymi..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagaa
Ja miałam cesarkę i już nic nie czuje żę rodziłam!!!! A po porodzie naturalnym pochwa strasznie się poszerzai potem nie wraca do poprzednich rozmiarów...i sex mniej przyjemny ...no tak mi się wydaje! pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to na bank jestem przekonana, ze zdecyduje sie na cesarke na wlasna rzadanie..pozdrawiam ale ten swiat niesprawiedliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jeśli facet jest z kobietą dla pochwy to chyba i tak nie warto trzymać takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjjj....nie panikuj..przeciez wiadomo,ze normalny koles,ktory kocha swoja dziewczynke nie zostawi jej z powodu 1 mm luzniejszej cipki.Ale dziewczyna tez po tem czuje sie gorzej...mniej atrakcyjnie itd.ja bym sie tak czula.Biorac dodatkowo moje kompleksy zwiazane ztzw\"motylkiem\" to bym juz chyba wogole majtek nie sciagala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można ćwiczyć mięśnie pochwy poprzez zaciskanie mięśni Kegla na 6 tygodni przed porodem. Wtedy są mocniejsze i nie powinno być dużego problemu, tymbardziej, że w trakcie połogu, czyli 6 tygodni po porodzie nie można się kochać a przez ten czas macica się obkurcza i wszystko tam wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej spróbuj podczas sikania. Zaciśnij mięśnie mocno, żeby zatrzymać mocz. Ale za często tego nie próbuj żebyś nie nabawiła się choroby. To tylko, żebyś wiedziała o jakie mięśnie chodzi a potem, ok. kilkadziesiąt raz dziennie zaciśnij i rozluźnij, codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Wiktora
Wcale nie tak łatwo jest załatwić cesarkę na życzenie. Włożysz w kopertę 2 tys. a lekarz Cię wyśmieje, że to za mało, a wtedy z CC na zyczenie nici. Bynajmniej moja koleżanka całą ciąże kombinowała jak załatwić CC na życzenie, zmieniała lekarza tak często jak to było możlie, chodziła pytała w szpitalah, męczyła anastezjologa. I w końcu wzięła kredyt w prywatnej klinice zapłaciła 7 tys. i w końcu się udało, ale kredyt spłaca do dzisiaj. Nie wiem może to moje miasto takie zacofane, ale tu CC na życzenie nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez tydzien po porodzie napewno pochwa jest luzniejsza! Ale bylam u ginki po 2 tyg. po porodzie i powiedziala, ze szew jest jeszcze twardy, ale pochwa sciagnieta, taka jak byla :-) Sama sprawdzilam :-) ale przyznam, ze spodziewalam sie najgorszego po niektorych postach tutaj i juz sie pogodzilam z tym ze bede szeroka jak wiadro... ale jak widac, wcale nie jest tak zle i zaloze sie ze wiekszosc kobiet wraca do dawnych wymiarow tam na dole najpozniej do 6 tyg. Wiadra to wyjatki - a i na to jest sposob - te Kegle... napewno pomagaja... Porod jest bolesny ale piekny! Wiedzac jak jest nie chcialabym miec cesarki tylko po to by zachowac nienaruszony otworek (a kiedys to rozpartrywalam) I tak nigdy nie wiadomo co sie stanie... czy lepiej bedzie sie goilo na brzuchu czy na dole... nie ma co sobie z gory robic niepotrzebnych stresow. I zamiast o otworek lepiej zadbac o ladna twarz, zgrabne cialko i dobry humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moze i ja sie wypowiem: To nie prawda,ze jest luzniejsza!Wg mnie wszystko zalezy od zszycia i pewnie od wieku kobiety.Mnie lekarz super zszyl i mam(wg opinii meza) ciasniejsza.A rodzilam 4 miesiace temu. :) A wiec \"luzniejsza pochwa po porodzie\"TO MIT!!! Mieszkam w W-wie i tu cesarka na zyczenie NIE ISTNIEJE! No chyba ,ze uda sie wcisnac koperte z kwota minimum 4000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak a ja gdzieś czytałam
że 70% kobiet cierpi na niedorozwój łechtaczki, która dopiero po porodzie obniża się i kobieta czerpie większą przyjemność z seksu, a niektóre wręcz dopiero po zaczynają mieć orgazmy. Coś w tym jest, ponieważ moja przyjaciółka jak tylko się jej wszystko wygoiło od razu zaczęła współżyć i stwierdziła, że jest o niebo lepiej! Natomiast partner większej różnicy nie poczuł, ale ona jest młoda, być może z wiekiem, po 30 np. z regeneracją jest gorzej. W każdym razie u niej nie było z tym problemu, a poród miała ciężki, wręcz ją porozrywało w środku (duży chłopczyk) i zszywana była pod narkozą. Wygoiła się jednak, a seks smakuję lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób sobie cesarkę
a jak ci przetną sploty nerwowe i przez jakiś czas albo nigdy już nie będziesz czuła nic w okolicach łechtaczki to wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy pierwszy stosunek po porodzie jest bolesny?? Dodam że miałam dużo szwów i boję się ze nie będzie dobrze:o Na samą myśl o badaniu ginekologicznym dostaję wysypki, ale na sex ochota wróciła i nie nogę się doczekać, ale boję się trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka damulk
Mój mąż twierdzi, że nie zauważył żadnej różnicy, seks rozpoczęliśmy znów ok.7-8 tyg. po porodzie. A kilka miesięcy później byłam na usg dopochwowym i lekarka dziwiła się jak powiedziałam, że rodziłam naturalnie, bo wszystko wyglądało tak, jakbym nigdy nie rodziła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luzniejsza pochwa
???? bzdury, zacofanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywa, jest po prostu inaczej. Ja uważam, że lepiej, to co któraś z dziewczyn powiedziała, to prawda, po porodzie seks jest o niebo bardziej satysfakcjonujący! Przynajmniej dla mnie. I żadnych luzów nie stwierdziłam. A co do szycia - pierwszy raz tak trochę dziwnie jest, bo człowiek się podświadomie boi że coś się \"spruje\", ale po drugim trzecim razie przezwyczaja się i już o tym nie myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie napisze pod czarnym
nickiem, bo bywam tu i tam na forum. Ostatnie dziecko urodzilam pozno - 41 lat - i zadnej roznicy. Dziewczyny nie nakrecajcie jakis durnych tematow, po ktorych potem jada jakies zakompleksione zboki. Fizjologia i genetyka. Kobiety sa rozne. Wpadacie w paranoje, a jezeli odczuwacie jakis dyskomfort to jest plastyka. I jest to akurat ogolno dostepne, po uzgodnieniach z ginekologiem oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak prawde powiedziawszy to cesarka wcale w tym względzie nie jest idealnym rozwiązaniem - bo niestety o tym się nie mówi i nie pisze, ale zdażają się po niej tzw. zrosty pooperacyjne, które są niestety bardzo bolesne, czasem bolą same z siebie, a czasem właśnie przy stosunkach:( Musze przyznać, że dobił mnie pomysł \"fundowania sobie na życzenie CC\" tylko ze względu na ewentualne poszerzenie pochwy po porodzie - ło matko - rozumiem, że można się panicznie bać porodu, albo mieć traumatyczne wspomnienia po poprzednim i wtedy się decydować, ale takiego argumentu jak wyżej to jeszcze nie słyszałam... Luckylady - ślicznie piszesz o porodzie:) Mam nadzieje, że mój będę podobnie wspominać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzicie, mowilam wam ze to jakas sciema. JA tez sie nabralam, ze rzekomo rodzace nie potrzebuja tamponow, bo im wypadaja :-))) Grzywa! ja mysle, ze jak sie ranki Twe wygoja, to bedziesz miala niebo :-) Nie maja nic do doznan, pod warunkiem, ze sa zagojone i nie bola. Wtedy nie ma sily! Zobaczysz bedzie super. Ja juz sie nie moge doczekac! Bedziesz miala doznania jestem pewna Jak wszystko sie bedzie dzialo na spokojnie i delikatnie i ostroznie, bedziesz blagala meza :-))) A on tez bedzie mial doznania.. po takim czasie kazdy by mial :-))) to bedzie jak drugi pierwszy raz. Czy to nie zajebiste moc doswiadczac takie fajne rzeczy :-) Grzywa zalozysz sobie sexy ponczoszki :-)) :-)) Rodzenie jest super (zwlaszcza jak jest juz po) Goraco polecam :-) Mi palma odbila i czuje sie taka dowartosciowana. Nic mi wczesniej nie dalo satysfakcji a teraz czuje sie jak bogini! Dalam zycie Zycie.. To jest magia... Nie ma co sie przejmowac blizna na dziurce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po dwóch porodach, po 30-stce , ja nie stwierdzam żadnych luzów. Mąż zadowolony. Więc nie rozumiem co to za debilizmy i mity. Owszem zaraz po połogu, miałam nieco luźniej, ale bardzo szybko wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maadd
Naprawdę nie masz innych problemów. To najlepiej trzeba bylo się nie decydować na dziecko. Masz racje, lużna jest jak nie wiem co. Nic nie czuje się penisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamam
nie ma róznicy mi nawet sie wydaje ze jest ciasniej, ale to pewnie dlatego że byłam nacinana i w momencie "wejscia" miejsce gdzie mam blizne nie jest takie elastyczne i czasem troche boli pierwszy raz po porodzie - u nas 4 miesiace po - jest jak pierwszy raz w ogóle, bałam sie i bolało ćwiczyłam kegla, ciągle ćwicze jak sobie przypomnę to gadanie o luxniejszej wymysliły nierodzące, żeby sie pocieszyć chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajaja
Jestem dwa miesiace po porodzie i na poczatku wydawalo mi się ze jest nieco luzniej,aczkolwiek wiedzialam,ze przeciez potrzeba czasu na wygojenie się ran,natomist teraz czuje,ze jestem chyba węzsza niz wczesniej(co niestety mnie nie cieszy,gdyz wczesniej miałam waską pochwę i w sumie wolałabym nawet,zeby była nieco szersza...)Jesli chodzi seks,nadal jest dla mnie bardzo przyjemny i w pełni czuje satysfakcje ze zblizeń.Wizualnie nie widac zadnej róznicy,wszystko wróciło do stanu sprzed,nawet sladu po szwie nie widac,a jedynie czuc palcem jesli się go dobrze poszuka.Nie upieram się ze to reguła,ale jak widac wcale nie jest faktem to,ze pochwa definitywnie się zmienia i staje się szeroka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi.....
i mezowi jest duzo lepiej.....bosko poprostu.Jestem 3 miesiace po porodzie i az za szybko mam orgazm a wczesniej nie bylo tak o niego latwo!!!!jest super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małe sprostowanie
Skąd w ogóle wziął się ten pogląd. Na innym topicku co druga kobieta ma po porodzie szerszą pochwę, a Wy przywracacie wiarę w człowieka. Przecież gdyby pochwa po porodzie rzeczywiście była taka szeroka mał9o, która kobieta decydowałaby się na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×