Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Grodziszczanka

Czy są tu mamy z Grodziska Mazowieckiego lub okolic?

Polecane posty

Gość Grodziszczanka

Witam drogie mamy! Czy są tutaj mamy lub przyszłe mamy,które mieszkają w Grodzisku lub okolicach? Ja się tu niedawno sprowadziłam i czuję się tu strasznie obco-nie mam rodziny,ani znajomych. Jestem w 17tc, ciąża zagrożona. Siedzę w domu i wariuję! Zapraszam do rozmowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiki
ja też jestem mamusią z grodziska maz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiki
a więc tak. Mam synka w wieku 6 miesięcy. Ze żłobka nie zamierzam korzystać bo mój mąż ma w miarę dobrą pracę a ja zajmuję się dzieckiem. Co do przedszkoli to jest kilka w Grodzisku (państwowe i prywatne), więc wybór jest, ale jak narazie jeszcze nie wnikam w ten temat bo może się jeszcze sporo zmienić przez te kilka lat. Co do gina, to moją ciążę prowadził Marcin Zabrotowicz. On przyjmuje w Medikonie na Sadowej. Wiele moich koleżanek do niego chodzi , moja mama, siostra też i ja również go polecam :) Jedyny minus to taki, że babki pchają się do niego drzwiami i oknami i trzeba bardzo długo czekać na wizytę do niego (teraz nawet 3 miechy)... oczywiście prywatnie czekasz krótko. W czasie ciąży chodziłam do niego i tak i tak. A co do wyjścia z dzieckiem to hmm, szczerze ci powiem, ze dopiero niedawno zabrali się za grodzisk ( robią park im.Skarbków -NARESZCIE bo dotychczas porzesiadywali w nim sami menele) i może w przyszłym roku już skończą to w końcu będzie gdzie pójść z tym dzieciakiem. Bo jak urodziłam w sierpniu 2011 to z ręką na sercu nie miałm gdzie wyjść na spacer. Chodziłam głównie po deptaku bo tam jedynie są ławki i można było posiedzieć i pogadać z kumpelami na świerzym powietrzu. Ale wkrótce ma się to zmienić :D Od kiedy mieszkasz w grodzisku? Przeniosłaś się tu do męża czy jak? Wiesz już może jaka jest płeć Twojego dzieciątka? Jak wogóle znosisz ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiki
a jeszcze co do porodu, to grodziszczanki mają do wyboru dwa najbliższe szpitale w żyrardowie i w pruszkowie. Położnictwo w żyrardowie nie cieszy się dobrą sławą, chociaż osobiście znam kobiety co tam rodziły i są zadowolone. To wszystko kwestia indywidualnych oczekiwań. W szpitalu w pruszkowie leżałam 3 dni na obserwacji w 38tyg ciąży bo miałam krwawienie. Napatrzyłam się jak inne rodzą, ogólnie szpital dobry, ale akurat jak ja tam byłam to mieli mega problem z wolnymi miejscami. Wiele kobiet po porodzie leżało na korytarzu i czekały aż się zwolni miejsce na sali... Mnie też stamtąd odesłali bo byłam 9 dni po terminie i nie chcieli mnie tam przyjąć na wywołanie porodu i kazali sobie samej szukać szpitala w warszawie. Ja osobiście rodziłam na Karowej w wawie. Pojechałam tam 10 dni po terminie bo znowu dostałam krwawienia (odrazu mnie przyjęli) tak to pewnie by mnie odesłali ,ale na karowej przynajmniej pomagają znaleźć miejsce w innym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parę lat mieszkałam pod Grodziskiem i mogę stwierdzić, że to nudne miasto. Wybaczcie mi wszystkie mieszkanki tego miasta, ale taka jest moja opinia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grodziszczanka
Oboje z mężem jesteśmy z małopolski,mąż dostał propozycję pracy w centrali firmy w Warszawie. Ale tam mieszkania są w kosmicznych cenach... dlatego wylądowaliśmy w Grodzisku-6dni temu. Ja na razie jeszcze jestem pod opieką swojego ginekologa,ale raczej już więcej nie pojadę do niego-mam jeszcze miesiąc zwolnienia,więc pewnie pójdę prywatnie do tego ginekologa-żeby mieć ciągłość. Ja byłam w Malwicie i obok mnie w przychodni na Kościuszki,ale jakoś tak nie mam przekonania-byłam nie w sensie na wizycie tylko w przychodni popatrzeć jak to wygląda. Jeszcze na 100%nie wiem,ale na usg w 15tc lekarz stwierdził,że to chyba chłopiec,ale nie ma pewności. Tak poza tym to nie za wiele widziałam bo mam się oszczędzać i nie chodzić za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiki
fux_ja - ja mieszkam w grodzisku odkąd pamiętam i faktycznie las vegas to nie jest, ale da się lubić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiki
Grodziszczanko mam nadzieję, że cała ciąża przebiegnie pomyślnie :) a na kiedy masz termin? to Twoje pierwsze dziecko? Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania to ja z chęcią odpowiem. Będę tu zaglądać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grodziszczanka
Mikiki tp z okresu-31 lipiec, tp z usg-14lipiec. Tak to moje pierwsze dziecko. Mam jeszcze milion pytań-ale nie chcę tak od razu Cię zasypać :) to po trochu-jaki polecasz sklep z rzeczami-bo jeden jest na Kościuszki i jeden przy stacji. Są inne? Warto tu kupować wózki i rzeczy dla dziecka? Jaka jest sytuacja na rynku pracy? Można coś tu dostać,czy tylko w Warszawie? Jak się Twój synek miewa? Jak ma na imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiki
Jest też kilka sklepów dziecięcych na deptaku ( ale jak dla mnie to tam za drogo), osobiście przypodobał mi się sklep "gucio" przy stacji. Ceny w miarę niskie i miła obsługa. Wózek dziecięcy np, upatrzyłam sobie chodząc po sklepach, a potem znalazłam identyczny tej samej firmy na allegro i był o wiele tańszy. W ogóle bardzo dużo rzeczy kupiłam na allegro. Np. śpioszki, półśpioszki, kaftaniki, które często są takie same w sklepie, a po niższej cenie. Tak samo łóżeczko też kupiłam przez allegro razem z całym wyposażeniem (materacyk, pościel). MOja znajoma jeździła do hurtowni rzeczy dziecięcych do warszawy i kupiła wszystko za jednym zamachem bo tak wolała, ale cenowo wcale nie wyniosło jej to taniej. Co do pracy to nie mogę za dużo powiedzieć bo w zeszłym roku skończyłam dopiero licencjat,a obecnie robię studia IIstopnia i nigdy niestety nie byłam zatrudniona. No i zresztą na IIIroku zaszłam w ciążę to już całkiem moje marzenia o zdobyciu dobrej pracy zgodnej z moim wykształceniem, się odwlekły. Ogólnie uważam, że królują znajomości w zdobyciu dobrej pracy, tak jak i wszędzie.Oczywiście przede wszystkim zależy jeszcze jakiej pracy się szuka. Ja ciągle mam nadzieję, że jak odchowam synka aż pójdzie do przedszkola, to uda mi się znaleźć konkretną pracę, niekoniecznie w grodzisku. Próbować trzeba wszędzie. A co do mojego synka to jest już wykąpany, nakarmiony i już śpi sobie :) teraz jest na etapie nauki siadania. zawzięcie podciąga się do pozycji siedzącej :) tak myślę o Tobie i przypomina mi się jak sama byłam w ciąży...tak z perspektywy czasu był to cudowny okres w moim życiu,nie mogę ciągle uwierzyć, że te pół roku tak szybko minęło.. Moja ciąża cała przebiegła bez najmniejszych problemów, ale za to miałam dużo powikłań przy porodzie..tak to z tymi ciążami już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grodziszczanka
❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grodziszczanka
Mikiki przepraszam,że się nie odzywałam,ale męża wysłali jeszcze na kilka dni do nas do fili,więc się spakowaliśmy i pojechałam z nim rodzinę zobaczyć :) ale tak szybko się zbieraliśmy,że laptop został w domu :( Dzisiaj wróciliśmy :) Jak na razie widziałam tylko dwie apteki-na deptaku-jest ich więcej? A co studiujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiki
Ja też byłam z mężem u jego rodziców ostatnio na tydzień (mąż dostał urlop), wczoraj wieczorem wróciliśmy. Nic by w tym nie było niezwykłego, żeby nie to ze byliśmy z naszym synkiem, a z niemowlakiem to cała wyprawa :) cały samochód wypełniony po brzegi: wózek, wanienka torby itp itd... niedługo sama zobaczysz jak to jest :D W grodzisku jest masa aptek, bez mała przy każdej głównej ulicy.na deptaku są dwie, na rogu ul. kościuszki przy stacji też jest, przy kościele pod domem rzemiosła jest chyba najtańsza apteka w grodzisku (zawsze jest oblegana przez starszych ludzi) i na sadowej też jest i jeszcze na ul. zondka przy deptaku. Co do mnie to studiuję administrację. O synek się zaczął budzić, zaraz będzie kąpanie. A jak się czujesz? Jak brzuszek? Kiedy teraz będziesz miała wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grodziszczanka
Na wizytę się jutro zapiszę-bo wdepnęłam do swojego lekarza i umówiłam się z nim,że w razie czego siostra pójdzie po zwolnienie-więc na razie mam spokój-nawet jakbym nie zdążyła się tu na czas zapisać :) Brzuch-hmmm-tu jest problem,bo na razie nic nie widać :) A czuję się lepiej-lekarz nawet stwierdził,że mogę zacząć trochę chodzić. W tym tygodniu czeka mnie jeszcze załatwianie formalności-meldunek i wymiana dowodu... Muszę wziąć druki i wypełnić mojemu małżonkowi szanownemu-on pewnie tylko wpadnie na minutę i się pokaże i potem biegiem do pracy.:) a jak u Twojego szkraba z jedzeniem w nocy-wogóle przesypia noce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minczas
i ja jestem mamą z grodziska. Córka ma 3 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiki
Grodziszczanka - wybacz , że tyle czasu tu nie zaglądałam. Problemy z internetem. Teraz też korzystam z laptopa siostry. Mi brzuch zaczął się zaokrąglać mniej więcej około 20tyg, więc myślę, że lada chwila będziesz miała śliczny krągły brzuszek :) a co do mojego Szkraba, to niestety nadal budzi się w nocy na jedzenie (zazwyczaj raz, ale zdarza się też dwa razy). Ostatnio też zaczął mi płakać przez sen i zdarzyły się nieprzespane noce (narazie tylko kilka razy) i tak sobie myślę że to chyba ząbkowanie... Teraz też czeka mnie i mojego syna wizyta kontrolna niedługo u ortopedy. A jak tam teraz się czujesz? minczas - witam nową mamę na forum :)) córeczka chodzi już do przedszkola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K644
Witam, widzę, że dawno tu nikt nie zaglądał, ale może spróbuje. Planujemy w przyszłym roku (gdzieś w okolicach wakacji 2013) przeprowadzkę do Grodziska z Warszawy, będzie to ostatni rok przedszkola mojego synka. W związku z tym mam pytanie czy ciężko jest się dostać do przedszkola publicznego do 5/6 latków t,j do ostatniej grupy? Mozę możecie polecić jakieś fajne przedszkole, zaznaczam, że interesuje mnie tylko placówka publiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzajcie z tym, że nie ma gdzie iść na spacer w Grodzisku... Zależy w sumie gdzie kto mieszka. Ale będziemy mieli odnowiony park, kończy się "budowa" Stawów Goliana, jest jeszcze staw Walczewskiego, gdzie wieczorem może fakt, strach samemu chodzić, ale teraz w lato będzie można spokojnie usiąść na ławeczce i pogrzać się w słoneczku:) Poza tym jest dużo uliczek na obrzeżach, gdzie nie ma większego ruchu samochodów i można spokojnie pochodzić. Łąki i polanki też się znajdą. A poza tym zawsze można wsiąść w wukadkę i pojechać chociażby do Podkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akacja lipowa
to powodzenia w wkd-ce z tym wózkiem :P jeny ja w życiu bym nie wtachała dzieciaka w wózku po tych schodach, nie mam tyle siły ;p a nie lubię prosić innych o łaskę i pomoc ;p no chyba że mowa o nowej kolejce, która jeździ sporadycznie i nie wiadomo kiedy się na nią trafi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej hop hop ja też jestem mamą 7 miesięcznego szkraba........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasidelko88
Witam, ja mam w domu rocznego mężczyznę, mieszkam w Grodzisku od 2009r.i jakoś nie pałam do tego miasta sympatią. Jest to dla mnie typowo przejazdowe miasto Warszawa-Skierniewice. Park i wspomniane stawy mieszczą się przy BARDZO ruchliwych ulicach,którymi przetaczają się tys.tirów które emitują tyle zanieczyszczeń i hałasu że wolę o tym nie myśleć.Jako mama rocznego synka wybieram raczej spacerki po naszym osiedlu,place zabaw.Park i stawy zostawiam dla chętnych wrażeń...dźwiękowo zapachowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tam Was nie rozumiem. Jakoś ja nad stawem czy w parku nie czuję żadnych spalin, wiele matek tam chodzi, nikt nie każe Wam siedzieć przy samej ulicy, wystarczy się trochę przejść w głąb (choć park rzeczywiście niewielki). Poza tym tak jak pisałam, wystarczy trochę się przejść i można znaleźć spokojne miejsca nad obrzeżach miasta. Ale po co się ruszać:) Co do kolejki... Nie mówię, że trzeba jeździć tak małym dzieckiem wózkiem, bo może to być uciążliwe, aczkolwiek taka wyprawa z raz w tygodniu chyba nie jest super wielkim poświęceniem. Poza tym jest coraz więcej nowych kolejek i wystarczy się trochę nimi poruszać i na pewno załapiecie, kiedy jeżdżą nowe:) Wychowywałam się tutaj i jakoś nie pamiętam, żebym się nudziła jakoś specjalnie w tym mieście. Tylko mojej mamie się chciało ze mną chodzić i jeździć, i poznawać nowe okolice. Osobiście wolę to miasto od Warszawy. Ale każdy ma swój gust:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z Jaktoowa
No bez przesady Grodzisk to nie Warszawa, że spaliny czuć na każdym kroku;) Ja tam wiele lat mieszkałam, ale za ukochanym poszłam kawałek na zachód, czyli do Jaktorowa :D Ale ogólnie Grodzisk uważam za bardzo przyjazne i miłe miasteczko. Są atrakcje, jest gdzie iść na kawę czy piwo i nie musi to być mordownia w stylu deptakowego belfastu. Poza tym uważam, że odkąd otworzyli centrum kultury, to jest naprawdę fajnie. można w normalnych warunkach obejrzeć film w kinie i iść na kręgle. Nie narzekajcie tak. ja w Jaktorowie mam teraz ogródek i zieloną łączkę, ale trochę brakuje mi miejsca gdzie można się spotkać ze znajomymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akacja_lipowa
A wiecie czego mi bardzo brakuje w grodzisku? Fontanny :) Mogliby gdzieś chociaż jedną umiejscowić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej GRODZISZCZANKA ja tam na końcówce ciąży? I czy w miare zadomowiłaś się w Grodzisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabinettęcza
Zapraszam do nowo otwartego Gabinetu Integracji Sensorycznej i Logopedii w Piastowie www.integracjasensoryczna-tecza.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam bliżej Żyrardowa, ale jeżdżę do Grodziska do pracy :) Lubię te podwarszawskie miejscowości, są dużo bardziej zielone i mniej zatłoczone. Może słyszałyście o Nowych Kozłowicach, bo to właśnie moje zacisze. Córcię zapisałam do Doliny Krecika w mojej miejscowości, no a potem do pracy do Grodziska i tak codziennie. Cóż poradzić. Przynajmniej mała w przedszkolu jest zadowolona, na pracę też nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karnowska
Przymierzam się do zamieszkania w Grodzisku na nowym osiedlu http://www.makbud.pl/ i chce zapytać jak w Grodzisku jest w szkołach i przedszkolach, czy Wy mamuśki jesteście zadowolone. Możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gorzka37
Cześć kochana mam nadzieję, że się już odnalazłaś w naszych okolicach. Jeśli szukasz fajnych miejsc do spędzenia czasu to ostatnio odwiedziłam z dzieciakami nowo otwarty ośrodek Tenis Kozerki. Dzieciakom ciastka smakowały, doskonale bawiły się na placu zabaw, a ja w tym czasie uczyłam się grać w tenisa pod okiem naprawdę fajnego trenera Tomka ;) polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×