Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćlak

Dlaczego maluch nie chce jeść z piersi?

Polecane posty

Gość gośćlak

Mam synka 4,5 tygodnia od początku ma problemy ze ssaniem. Dwie położne laktacyjne stwierdzily że on powinien się nauczyć, dużych przeszkód ku temu nie stwierdziły. A problem nad jest... Mały urodził się planowym cc w 37 tc, a więc bez skurczy, 3160 g, ma lekko cofnięta brodę, podobno to może utrudniać ssanie, ale dużo dzieci to ma i ssa bez problemu. Po drodze był pobyt 3 dyniowy w szpitalu z nasiloną żółtaczka, duży spadek wagi stwierdzony w 13 dniu życia. Próbujemy uczyć ssania i zero postępu praktycznie, a już się wzmocnił i waży 3700 g i co nadal nie ma siły ssać? Dziwne... A i słyszałam opinie że ma lekko obniżone napięcie mięśniowe inni mówią że wzmożone, ale to też ewentualnie trochę... Pierwsze dziecko karmiłam rok bez problemu. Co sądzicie, może ktoś miał podobnie, gdzie jeszcze szukać pomocy np. W Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie szukaj pomocy tylko weź się w garść dziewczyno ,miałam ten sam problem.Zaraz po urodzeniu nie miałam pokarmu więc w szpitalu nakarmili go z butelki i było po temacie.I choćby skały srały nie wziął się za pierś .Odciągałam ile mogłam i uzupełniałam sztucznym.Dziś synek ma 10 lat i jest okazem zdrowia.Od 5 lat stosuje u niego witaminę C w proszku lewoskrętną kupowaną prosto od producenta.Dodaje mu ją do soków które zabiera do szkoły .Nawet kataru nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo wie że mama jest puszczalską zdzirą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas bylo to samo. Polozne nie widzialy problemu a maly nie umial ssac piersi wcale. Az w koncu zanikl pokarm mimo odciagania a synek przyzwyczail sie do butli i koniec. Tez ur przez cc w 37tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba pomyliłeś fora fanzonunie ( fanzonun , osobnik który pierdzi do wanny i banki gryzie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam to samo, bardzo słaby odruch ssania dodatkowo miałam wklesniete brodawki, ssanie było wręcz niemożliwe. Mały tez miałam daleko osadzony języczek. W szpitalu wiadomo presja, ja zdenerwowana bo on nie je, on ryczy bo głodny. Nie dałam rady odciągnąć pokarmu, bo strasznie bolały piersi. I zostaliśmy na butli... żałuję i to bardzo bo z perspektywy czasu wiem ze mogłam bardziej się postarać, ale pierwsze dziecko, szok, nie wiadomo co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ech mało optymistyczne te wasze historie... Ja przy pierwszym dziecku też pewnie bym wymiekla...a że to drugie, to dokładnie wiem o co walczę i jak na razie się nie poddaje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie czuje jak śmierdzi śliną obcego ci/pokleszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są mamy które karmią miesiącami odciąganym mlekiem, wiele nawet bez dokarmiania mm, więc jeśli ci zależy, spróbuj może w ten sposób. Tyle że rzadko się sprawdza metoda 7-5-3, raczej siedzi się po 15 min na każdą pierś. Albo z kapturkami do karmienia- jeśli poczuje silikon jak w smoczku butelki to powinien łatwiej załapać co trzeba robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ano zależy dlatego próbuję i odciagam...u mnie odpukac to z reguły dość szybko z tym odciąganiem się idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie czuje rozsmarowaną spermę po hiszpanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×