Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Do dziewczyn z Niemiec! Jak wygląda u Was ten zakaz handlu w niedzielę??

Polecane posty

Gość gość

Macie zamknięte sklepy we wszystkie niedzielę miesiąca? Nie obstaje po żadnej ze stron, ale dla mnie będzie to trudne, bo ze względu na moją pracę robiłam różne zakupy właśnie w niedzielę, a już teraz w marcu to się skończy. Najpierw 2niedzielę itd, ale z biegiem czasu wszystkie będą włączone w ten zakaz. Jak to wygląda u Was? Można przywyknac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w mniejszym miasteczku, gdzie część prywatnych sklepów jest oficjalnie zamknięta, ale tak czy inaczej można wejść i kupić. Te beznadziejne przepisy obchodzi się na wszystkie możliwe sposoby, więc zawsze można gdzieś zrobić zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie z Niemiec a z Norwegii ,oczywiśćie że można przywyKnąć tutaj też w niedzielę zamkniete sklepy w sobotę można zrobić zakupy i niedzielę spędzać na spacerkach -zresztą jak jestem w Polsce to nie chodzę w niedzielę wogóle do sklepu o dużych centrach nie wspomiająć bo tam wógóle szłam jak musiałam nigdy nie w niedziele ani nawet w sobotę a niektórzy uwielbiają to jako formę spędzania czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektórzy pracują do soboty wlacznie i jedyny dzień na zakupy w spokoju to wlasnie niedziela-do tej z Norwegii odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carycka
W De sklepy takie jak REAL, LIDL, Aldo ogólnie markety są nieczynne w niedzielę, w małych miejscowościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w zadna niedziele sklepy nie sa czynne, mieszkam niedaleko Hanoverru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w niemczech i w ogole mi nie przeszkadza, ze sklepy w niedziele sa zamkniete. Raczej razi mnie Jak jestem w polsce U rodziny i zamiast odpoczac, isc do Kina, spacer itp to leca na zakupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mieszkam w DE, w jednym z wiekszych miast i nie przeszkadza mi to kompletnie, ze sklepy sa zamkniete w niedziele. Oczywiscie sa otwarte male kioski u turka czy tam wietnamczyka zeby kupic jakas wode czy cos malego. Tak sie odzwyczailam, ze jak odwiedzam rodzine w Polsce to nie wybieram sie na zadne zakupy w niedziele i z przyzwyczajenia czasem sie dziwie ze ktos jedzie np do galerii na zakupy bo przeciez zamkniete. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj,nie zes*raj się z tego razenia,ze ludzie pracujący muszą w niedzielę zakupy zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam ze tez mieszkam w Hannoverze i co pare miesiecy jest niedziela Handlowa, sa otwarte centra handlowe, ale to bardzo rzadko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jednak wszystkie niedzielę miesiąca macie zamknięte :o myślałam, że może raz w miesiącu niedziela jest otwarta........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś - jak jestem cipo w polsce to masz iść do kościoła i dać na tacę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypowiada się z tego co widać jedna c**a co przyjeżdża do polski, ciekawie tylko po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy myslicie ze ludzie tylko w polsce pracuja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie zachowujecie sie tak jakbyscie mieli umrzec z glodu bo jeden dzien w tygodniu sklepy beda zamkniete... Ogarnijcie sie i pomyslcie o pracownikach, ktorzy wlasnie w niedziele od rana musza zapierniczac bo wam nie chce sie ruszyc tylka po pracy albo przed. Nie wierze w to, ze nikt z rodziny nie ma czasu wyjsc w sobote albo inny dzien tygodnia na zakupy. Nawet jesli ktos mieszka sam to nie uwierze w to, ze nie ma w ciagu tygodnia nawet 30-40 min zeby wyjsc cos kupic. Pzdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Niemczech, niedaleko Bremen. Wszystkie sklepy zamknięte w niedzielę. Można przywyknac.Nie jest to jakoś uciążliwe. Po pracy idzie się w tygodniu na zakupy lub w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja co prawda melduje się z Austrii, ale u nas tez jest zakaz handlu w niedziele. Otwarte są małe sklepy przy stacjach benzynowych. W sobotę sklepy do 17-18 a w ciągu tygodnia jeszcze 2-3 lata temu byly do 18:00, ale teraz wydluzyli do 20:00 Nie przeszkadza mi to wcale. Zakupy ludzie tu robią zwykle raz max dwa razy w tygodniu po pracy w tygodniu albo po pracy w sobotę i dają radę. Galerie handlowe otwarte zwykle do 19:00 (raz w tygodniu do 21:00). Kwestia przyzwyczajenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pracuje w markecie i jestem w szoku jak niektórzy przezywają zamknięcie sklepów w niedziele . Market w którym pracuje jest czynny od 6 do 24 . Nie wierze ze ktoś nie ma czasu zeby w tych godzinach zrobić zakupy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja trochę nie na temat, ale w Biedronce u mnie w mieście, dziewczyny będą zaczynać pracę z niedzieli na poniedziałek w nocy. O 24 będą zaczynać pracę...to tak apropos wolnej niedzieli. Doszły tez mnie słuchy nieoficjalnie, że jest to tylko zakaz handlu i sklepy w galeriach mogą być pootwierane, aby ludzie mogli pooglądać, ale nie można nic tego dnia sprzedać. Powtarzam, to info nieoficjalne, ale mnie nic już nie zdziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za glupota... takie rzeczy to tylko w Polsce jak widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ogole nie odczuwam braku sklepu w niedziele w Niemczech. Przykro mi. Pracuje od poniedziałku do soboty. We wtorek robie duze zakupy. W czwartek lub w piatek chodze na mniejsze jak czegos zabraknie plus kosmtyki, ciuchy czy cos. Pracuje do soboty. Mam czasem np kilka miesiecy druga zmiane. Wstaje o 10, o 13 do pracy i daje rade. Na niemieckich zadupiach nawet spozywczego sklepu czesto nie ma. Czasem jest tylko edeka. I ludzie zyja....tylko polacy nie potrafia. I tylko wtedy nie potrafia jak sami maja niedziele wolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No widać że jest sporo krajów gdzie wolna niedziela to norma a u nas to koniec świata nastąpił :D ciekawe czy wrzask przeciw nie jest napędzany przez sieci handlowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz widze jak sie losem pracownikow przejmujecie. Ja studiuje dziennie i pracuje tylko w weekendy i dla mnie pracujace ndz to norma. Poza tym w sklepach sa rozne zmiany i tak jedni pracuja w tyg inni w weekendy inni rano a ktos popiludniami. Nikt nikogo nie zmusza do pracy bo obecnie jest malo ludzi do pracy i pracodawcy ida na reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa bo znalazla sie biedna studentka co to za grosze tyra w niedziele...a jak odejdziesz a inna panna twojego miejsca nie zajmie to kto musialby w niedziele pracowac jak nie pracownik na etacie? Wszak sklep w niedziele mial byc czynnny i basta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wezcie juz wrzuccie na luz.Nikt nie pracuje 24h na dobe zeby sie zakupow zrobic nie dalo 6 dni w tygodniu.Placzecie tak jakby tylko w niedziele mialy byc czynne a reszte tygodnia nie.Nie wierze ze co dzien spedzacie czas w pracy od 6-24 kiedy sklepy sa otwarte. Problem jest w tym ze nie potraficie spedzac wolnego czasu inaczej niz w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak komuś przeszkadza praca w niedzielę to niech zmieni pracę, g****o mnie pracownik obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze innych gowno obchodzi to, ze chcesz robic zakupy w niedziele? I bardzo dobrze ze bedzie zamkniete!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Niemczech nigdy nie były otwarte w niedzielę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no własnie tam chyba od zawsze w nd obowiązuje zakaz handlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale ludzie to smieszne ze doroslym obywatelom zabrania sie robic zakupy w konkretny dzien. W imie czego? Teraz jest mnostwo pracy wiec jak pracownikowi nie pasuje praca w weekendy to spokojnie znajdzie inna prace. Ja pracuje w gastro akurat i w tyg mamy pracownikow stalych etatowych a w weekendy studentow i wszyscy sa zadowoleni. To tak jakbym ja mowila ze u nas najgorszym dniem jest piatek to zakazmy ludziom kupowac zarcie w pt zeby sie pracownicy gastro nie przepracowywali :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×