Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pokurcz

do mam pierwszoklasistow

Polecane posty

hej mam pytanko, kompletuje wyprwke szkolna dla mojej cory i... nie mam doswiadczenia w tym temacie :P co jest niezbedne oprocz ksiazek, zeszytow, piornika i przyborow plastycznych boje sie ze o czyms zapomne :P mozecie wypisac co kupujecie dla swoich dzieci do szkoly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek idzie teraz do II klasy więc z doswiadczenia ci powiem potrzbene jest dużo bloków i to technicznych bo u nas pani stwierdziła ze w rysunkowych są zbyt cienkie kartki ale to zalezy od podejscia nauczyciela narazie mozesz kupic 1 zawsze mozna dokupic później, kredki świcowe i ołówkowe, długipis, ołówek, gumka, farbki zeszyty w cienką linię i w kratkę plastelina nozyczki, klej w sztfice papier kolorowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze biały podkoszulek i spodenki na wf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha to dzieki wielkie, a cos jeszcze? teczka jak ma byc? a co z w-efem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota z Łodzi
tenisówki i worek na te tenisówki i zamienne obówie. Nie jestem mamą ale tez kiedys chodziłam do szkoły stąd wiem,że cyrkiel, ekierka, flamastry cienkie i grube, duzo podkoszulek bo dziecko sie brudzi na w-fie. Brudnopis aby w nim zapisywał jakies informacje które nauczyciel poda, np co zadane, co przynieśc, ile na wycieczke przynieśc. Ręcznik na w-f ale chyba dla tych dojrzewających co sie po w-fie myją. opakowanie w którym bedziesz kanapki mu dawała. Bloków kup duzo- uwierz idą jak woda. Ołówków tez duzo i długopisów, pióro kulkowe atrament lub naboje, czasami pani kaze najpierw uczyc pisac piórem. globus potem okładki na ksiązki i zeszyty. farby akwarelowe i olejne. cymbałki i flet na tym będa sie uczyli grac potem albo juz na poczatku. zeszyt do nut tez potem chyba kubek na mleko bo moze byc dostarczane mleko:) plecaczek na wycieczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokurcz ale masz problem
no przeciez zawsze mozesz dokupic cos w ciagu roku szkolnego co ty ? mieszkasz na odludziu i raz na rok bywasz w miescie ze chcesz kupic wszsytko ? nauczycielka powie co kupic i kupisz z dnia na dzien co za ciemnogród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ja cie wyzywam od ciemnogrodu? zadalam proste pytanie, jak cie nie interesuje to nie wchodz i nie zasmiecaj topiku chce skompetowac wszystko wczesniej zeby pozniej nie latac jak kwoka w ostatniej chwili poza tym mam tez drugie dziecko ktorym musze sie zajmowac nie rozumiem takich ludzi jak ty porazka poprostu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokurcz ale masz problem
a nie pomyslałas ze kazda nauczycielka moze wymagac czegos innego myslisz ze w kazdej szkole kazdy nauczyciema takie same wymagania"sprzetowe' nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej rzeczywiście poczekać? Wiem, że niektóre panie nauczycielki przekazują rodzicom listę niezbędnych rzeczy. Ktoś pisał o farbach ... czy rzeczywiście farby olejne? A nie plakatowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migocia29
moze i ja dołącze do tematu :) mój synek ma 8 lat, teraz idzie do drugiej klasy. W pierwszej klasie- dostalismy liste zakupów: -kredki trójkatne (dla prawidłowego chwytu) cena ok 15 zł -kredki świecowe i bambino (sa tez w drewnie- bardzo trwałe) - żadnych mazaków!!!!!! - gumka, temperówka zamykana (aby nie biegać do kosza :D) - 2 ołówki trójkatne lub nakładka na ołówek (dzieci przez pierwsze pól roku pisza tylko ołówkiem potem piórem) - blok techniczny biały - blok techniczny kolorowy - wycinanki (duze A4) - nożyczki (bezpieczne, zaokraglone) -blok rysunkowy - klej w sztyfcie - klej w kubce typu biurowy - farby plakatowe (6-10 kolorów) - 2 pedzelki (mały i szerszy) - teczka na przybory (czyli z gumka, lub taka "z rączką" do której wkłada sie bloki, farby...- te cięższe rzeczy zostaja w teczkach w szkole) - teczka z gumka na rysunki 1 szt. A4 - plastelina (10-12 kolorów) - strój na WF: krótkie spodenki (granatowe lub czarne) , biała koszulka i trampki (tenisówki) na białej podeszwie - worek na strój WF - worek na buty na zmiane (żadnych foliowych siatek) - 4 zeszyty 16k w kratke - 2 zeszyty 16 w linie (tyko z kolorowymi liniami) - za dzienniczek słuzy zeszyt 16 k w kratke - zeszyt do religii zeszyty koniecznie w tych "mocniejszych" okładkach- bez dodatkowych okładek, które przeszkadzaja w pisaniu Najlepiej poczekac na rozpoczecie roku szkolnego, kazdy nauczyciel moze wprowadzić swój "niezbednik" Przepraszam za literówki. Miłych zakupów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no poszlam i zakupilam plakatowe a mysle ze wiekszosc rzeczy wymagaja takie same watpie aby pani ze szkoly A wymagala innego bloku technicznego niz pani ze szkoly B a zapytac sie zawsze mozna ale zawsze tez znajdzie sie jakas pomaranczka co naubliza za ciemnogrod ;/, jak ci temat nie pasuje to sie nie wypowiadaj, nikt cie o to nie prosil a nie sie wielce unosisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migocia29 dzieki wielkie nie wiedzialam ze sa jakies trojkatne kredki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokurcz ale masz problem
zapewniam cie ze nawet jak juz bedziuesz pewna ze kupiłas wszystko okaze sie we wrzesniu ze wielu rzeczy nie kupiłas a to co kupiłascie w czesci bedzie zbedne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migocia29
to są kredki normalnej długości jak typowe ołówkowe, tylko o trójkatnym kształcie- uczą małe raczki trzymac ołówek lub kredkę. Mozna tez kupic nakładke, sa one gumowe - cena 1 szt. to 1 zł. Ależ przyjemnie robic zakupy dla dzieci, ja kupiłam synkowi dwa piórniki: jeden z przegródkami na kredki a drugi tubę na klej, nożyczki i zapsowa temperówkę (nagminnie gubił) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migocia29
Z zakupem stroju na wf lepiej poczekac- moze sie okazac ze szkoła wymaga innego koloru koszulki czy spodenek. Typowe przybory jak najbardziej, jak sie nie przydadzą do szkoły to dla dziecka w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze strojem na w-f to poczekam fakt ;) natomiast przybory chcialabym juz kupic, dzis zakupilam juz czesc, ale wiele jeszcze brakuje a nawet jesli do szkoly sie nie przydadza to beda do domu do prac domowych i nie tylko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasa
nozyczki i klej, chusteczki, chlebak, picie, worek na wych. fiz. , dres, spodenki i t-shirt, buty sportowe, kapcie jezeli sie zmienia obuwie,zakladka do ksiazki, linijka, kredki swiecowe, farby, kolorowy papier, krepa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Paulka ja zeszytow i stroju na wf nie bede jeszcze kupywac a ze z czerwona linia sa to wiem moja niunia idzie do szkoly do ktorej ja chodzilam jak bylam w jej wieku, pani ktora bedzie jej wychowawczynia uczyla mnie w 8 klasie wiec mniej wiecej ja znam ;) to jest taka zwykla podstawowka i watpie aby nauczyciele mieli az takie fanaberie :P nawet mundurkow nie wymyslili nie wiadomo jakich tylko koszulka i polar na zime a dol dowolny ;) takze z kapciami, zeszytami i strojem na wf sie wstrzymam a reszte chcialabym kupic juz teraz bo to jest przydatne rowniez w domu, nawet jesli w szkole okaze sie zbedne ;) i dlatego wlasanie poprosilam o pomoc widzicie dziewczyny dzieki wam uprzytomnilam sobie ze potrzeba zakladke do ksiazek, linijki, cyrkle, pioro, temperowka ;) dzieki wielkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny Mam syna który będzie w trzeciej klasie i z doswiadczenia mogę doradzić że kupujcie tylko najpotrzebniejsze rzeczy.Takie jak zeszyty,Piórnik jest potrzebny z całym wyposażeniem takim jak kredki w różnych kolorach (najlepiej 18 albo 24) dzieciaki w pierwszej klasie bardzo dużo malują,obowiązkowo gumka do scierania(najlepjej kilka bo dzieci piszą do półrocza tylko ołówkiem i niestety nie moga sie bez niej obejść,Ołówki. Jesli macie jakies pytania to chętnie odpowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga10 a piora,dlugopisy zwykle i kolorowe? cyrkle, linijki zakladki do ksiazek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pierwszej klasy nie potrzeba cyrkla ani linijki. Nie kupuj żadnych mazaków ani tym bardziej kolorowych dlugopisów. Zakładka jest zbędna. Dobre kredki to woskowe Bambino w drewnie i ołówkowe Lyra - nie łamia się, lekko sie nimi rysuje i maja intensywne kolory. Jakiś notes czy zeszyt na brudnopis, bo pani będzie zapisywała w nim dziecku ważne informacje dla rodziców. Pióro czy długopis pani zdecyduje w trakcie roku. Na początku zawsze ołówek. Najlepiej 2 i temperówka taka zamykana. Jakie farby olejne?!! Tylko plakatowe, akwarelowe nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wszystkim za odpowiedzi ;) pozdrawiam bardzo mi pomoglyscie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migocia29
Witam ponownie 🌼 Popieram, aby nie kupować: - długopisów -mazaków - ekierek, cyrkli - krepy, bibuły (jak bedzie potrzebna do szkoły pani kilka dni wczesniej poda jaki kolor kupić, inne do kwiatów, inne na barbórkę:) - zakładki do ksiązki Super sa kredki woskowe firmy Conte, dłuzsze niz zwykłe swiecówki, nie łamia sie, nie brudza i maja piekne- zywe kolory. Tak samo jak f-my Lyra. Bambino najlepiej w drewnie. No i ja polecam trójkatne, nawet jak pani nie poleci ich kupic to dziecko wycwiczy prawidłowy chwyt. Pojemnik na kanapki- smiało kupic, aby jedzonko nie znalazło sie pomiędzy ksiązkami. Kredek zawsze mozna kupić więcej- dzieci szybko je zuzywaja :D Pozdrawiam serdecznie wszystkie miłe mamy 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy odpisujcid
czyli taki mały dzieciaczek idzie do szkoły z tornistrem na plecach w ręku worek z kapciami czy tenisówkami a w drugim worek z trampkami na wf. W tornistrze ma worek foliowy a w nim koszulka i spodenki na wf. Czy pierzecie po każdym wfie te ubranka czy po kilku razach? takie dziecko jest strasznie obładowane tymi workami,i te dw piórniki, w ręku jeszcze teczka a4 na rysunkii blok, i ta teczka z rączką na klej, nozyczki, farby, pendzelki, czy to nie za duzo jak na takie dziecko? ja nie nosiłam kiedys tyle tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy odpisujcid
pamietam ze miałam jeden worek z materiału z tenisówkami iw nich chodziłam po klasie, po szkole i na wuefie. No chybaze ktos nosi kapcie to wtedy musi zmienic je nna tenisówki.Wiec zamiast kapci lepiej tennisówki i na wf beda i po klasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo pierwszoklasisty nie przejmuj sie teraz nie ma problemu z kupnem czegokolwiek ...uzupelnisz wszystko zaraz po rozpoczeciu roku szkolnego a tak nawiasem mowiac powinnas dostac w szkole na zebraniu liste potrzebnych rzeczy u mnie tak jest praktykowane mamy nie maja dylematów.Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felka kolorowa
w pierwszej klasie cyrkla dzieciak nie potrzebuje jak i wielu innych rzeczy tu napisanych zbedny wydatek i zanim zacznie mu byc potrzebny ten cyrkiel to dawno sie zgubi :D tak samo zeszyt do nut teraz sie nie kupuje zeszytow sa ksiazki do muzyki i cwiczenia wiec zeszyt juz zbedny zreszto duzo jeszcze takich.. pozniej to w domu sie przewala bez sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migocia29
Worek z obuwiem na zmiane wisi w szatni. Worek ze strojem na wf w klasie. Teczka na rysunki w klasie. Teczka z przyborami tez! (bloki, farby, plastelina, klej, nozyczki, wycinanki....) Koszulki (białe- mam 2 szt.) piore po kazdych zajeciach sportowyh, spodenki raz w tygodniu (czarne). W zalezności od szkoły dziecko w pierwszej klasie ma w plecaku: - kanapki, picie - 1 ksiazke zajecia zintegrowane (1 na miesiąc) - 2 zeszyty - zeszyt jako dzienniczek - piórnik + ewentualnie: zeszyty i podreczniki z religii czy jezyków obcych Mozna sie dogadac z nauczycielami, aby dodatkowe ćwiczenia czy podrecznik z religii równiez były w klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×