Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaniepokojona przyszla mama

dzidzius poprzecznie ulozony

Polecane posty

Gość zaniepokojona przyszla mama

Moje maleństwo (32 tydzień) jest ulożone poprzecznie. Czy którejś z mam dziecko było podobnie ułożone? Czy zdążyło się jeszcze obrócić główka w dół? Jestem zaniepokojona, że już tak zostanie i nie będzie chciało przybrać dobrej pozycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosół z kury
ja byłam ułożona tyłkiem w dół , lekarz nie zauważył (to było 27 lat temu :P) no i tak sięśmisznie urodziłam , że najpierw nogi , potem reszta , na końcu głowa. Trochę było strachu , ale nic sięnie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosół z kury
na pewno da się to dziecko jakos przestawić , teraz to takie środki są.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaw go do góry nogami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia byla najpierw ułozona poprzecznie a potem w 34 tyg. ułozyla sie miednicowo i miałam cc. więc marne twoje szanse na poród naturalny, bo jeśli do 32 tyg. nie ulozy sie główką w dół to potem juz tego nie zrobi bo ma już za mało miejsca, ale nie denerwuj sie bo cc nie jest taka straszna a nawet teraz z perspektywy czasu ciesze sie ze nie rodziłam naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja słyszałam ,ze jeszcze moze sie obrócić,nawet na tydzień lub dzień przed porodem. choć mnie tez lekarz juz \"straszy\"cesarką, bo malutka siedzi sobie nożkami do dołu (to właściwie tak jakby stoi ;) ) wiadomo tez ,że w brzuszku dzidzia ma coraz mniej miejsca ,żeby sie obrócić,ale co tam cesarka to tez nic strasznego i czasem mysle ,żebym chyba nawet wolała.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona przyszla mama
A ja nie wiem, czy bym chciała mieć cc... licze na to, że dzidziuś sie jednak obróci:) a może są jakieś sposoby by mu pomóc przyjąc odpowiednią pozycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sranie w banie to gadnie
mozesz pomoc dziecku.. spytaj sie poloznej albo lekarza jakie masarze mozesz wykonac.. nie wiem jak jest w starszej ciazy ja jestem 24 tyg. i nieraz czuje jak dzidzia lezy.. wiec pewnie ty tez.. sprobuj po prostu popychac malca.. tylko nie wykonuj masazy typowych.. bo zacznie ci sie macica stawiac... i mozesz wywolac porod.. najlepiej jak poczujesz maluszka... ze jest ruchliwy i np wiesz ze tu i tu ma okreslona czesc ciala... delikatnie nacisnij i sprobuj przesunac.. ja tak sie ze swoim bawie nieraz :D jak mi da kopniaka.. tu mu oddaje lekkim uciskiem... tak aby sobie poczul ze "odpowiadam " na jego ruchy.. Mysle ze w ten sposob mozesz pomoc malenstwu sie przewrocic.... Ale dopytaj sie u lekarza.. spytaj sie c n na to... moze bedzie mial jakas inna rade.. no i czasu masz juz nie za wiele.. do 36 najlepiej jakby juz bylo glowka w dol... Mam nadzieje ze sie przekreci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brygunia
moja dzidzia byla do 33 tygodnia w polozeniu miednicowym , potem sie obrocila glowka do dolu , a w 35 tygodniu znow byla miednicowo!!!. teraz jestem w koncu 36 tygodnia a moj synek lezy glowka w dol , heheh , taki obrotliwy. musisz pic duzo plynow , cobys miala duzo wod lodowych - bedzie dzidzi latwiej sie obrocic . poza tym sprobuj numeru z latarka , mnie chyba on pomogl. zapalona latarke przyloz do brzucha tam gdzie dzidzia ma glowke i powolnym , polokreznym ruchem (tak po boku brzucha)zjezdzaj tym swiatlem w dol brzucha , w miejsce gdzie powinna byc prawidlowo glowka . ufff, mam nadzieje , ze zrozumialas o co mi chodzi . powodzenia , mowie - mnie chyba to pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×