Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość esculapka30

dziecko z padaczką

Polecane posty

Gość esculapka30

zacznę od tego , że wychowuję 5-letniego synka chorego na padaczkę , kubuś choruje odurodzenia , przeszedł już wiele rodzajów napadów włącznie z drgawkami uogólninymi , zażywał również iwele rodzajów leków a obecnie bierze syrop tegretol 6mg 2x dziennie i syriop convulex 10mg 2x dziennie , jegoo napady wyglądają teraz tak , że wyłacza się na kilka sekund z otoczenia co wygląda jakby się zagapił , myślę , że rodzice , których dzieci cierpią na tę chorobę będą wiedziły o co mi chodzi , bardzo was proszę , piszcie o swoich doświadczeniach z tą chorobą ....z góry dziękuję za wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esculapka30
interesuje mnie również to czy ta choroba wpłynęła jakoś na rozwój psychiczny waszych dzieci , bo mój synek niestety jest trochę opóżniony w rozwoju i do tego nadpobudliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GooGoo
A jak się to objawiało na początku??czy tylko napadami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////
do Eskulapka a mozesz podac maila? chętnie Ci opisze przypadek z moim dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esculapka 30
nie mogę podać e-maila bo mam coś z nim nie tak i dlatego poruszam ten temat na forum , a co do objawów padaczki to było to na początku takie kurczenie sie do siebie i prostowanie co trwało kilka lub kilkanaście minut i kilka razy dziennie , lekarze w moim mieście - zwykli pediatrzy leczyli kubusia na kolki , co trwało do pierwszego roku jego życia , w między czasie dochodziło do tych przykurczy drżenie powiek , potem drżenie rąk i nózek , a lekarze dalej twierdzili że to kolki i nie chcieli wypisać nam skierowania do specjalisty , aż pod koniec pierwszego roku życia , synek dostał napadu drgawek uogólnionych całego ciała i stracił przytomność na moich rękach , zadzwoniłam po pogotowie i zabrali nas do szpitala , gdzie napady drgawek uogólnionych powturzyły się jeszcze trzy razy , na oczach lekarza , załatwiono nam miejsce w specjalistycznym szpitalu dziecięcym na oddziale neurologii i tam po wykonaniu wszystkich badań stwierdzono padaczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esculapka 30
na szczęście drgawki uogólnione nie powtórzyły się już więcej , jednak przeszło to w napady , które obecnie objawiająsię wyłączaniem się świadomości co wygląda jakby synek się zagapiał , trwa to do dzisiaj i to codziennie po kilka razy , podczas takiego ataku kuba na nic nie reaguje , mimo potrząsania go i wołania , do tego w czasie snu ma skurcze mięśni , podczas których też dochodzi do wyładowań fal - jakiś tam- w mózgu , co może doprowadzić do poważniejszego napadu , tak stwierdził nasz neurolog, gdyż owe wyładowania przechodzą momentami na całą korę mózgową - badanie eeg-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
eskulapka a czy twoje dziecko mialo jakis cięzki poród? ile dostalo w skali apgar? zycze powrotu do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
po poriodzie mialo robione usg główki? pytam bo moj synek mial problemy przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esculapka 30
kubuś urodził się zupełnie zdrowy i nic nie wskazywało na to , że może aż tak się rozchorować , dostał 10 punktów w skali apgar , a co do usg główki to nie , nigdy nie miałtego badania , miał zato zrobione kilkakrotnie eeg, które za każdym razem potwierdzało jego chorobę oraz tomografi ę główki , która z kolei nic złego nie wykazał , natomiast ostatnio jego lekarz zadecydował , żę na początku przyszłego roku zrobimy rezonans magnetyczny , w celu wykrycia mikrouszkodzeń , które mogą być przyczyną ataków.... pozdrawiam wszystkich rodziców borykających się z podobnym problemem i życzę samych pozytywnych wyników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
a po jakim czasie zauwazyłaś u niego objawy padaczkowe/ cały czas jako malutkie niemowle był spięty i płajkał,slinil sie nadmiernie/ czeste to bylo w ciągu dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esculapka30
wręcz przeciwnie , mój mały był bardzo spokojny , często w ciągu dnia spał , wówczas nie kojarzyłam jego ciągłego podsypiania z tym , że to te ataki go tak wyczerpują , nie podejrzewałam w ogóle , że to może być padaczka , tymbardziej że pediatrzy robili mu badania m.i na krew czy mocz i wszystko było w najlepszym porządku - wg nich.... do czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esculapka30
te jego spięcia powtrzałe się kilkakrotnie w ciągu dnia zarówno jak się bawił , w czasie drzemki w dzień , to były naprawdę różne sytuacje ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×