Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Estercia00

Dziwne imiona, czyli wasze opinie

Polecane posty

Gość Estercia00

Mam do was pytanie: czy podobają wam się stare, dziwne, ale też nowoczesne, inne imiona. Ja kocham takie imiona, uważam, że imię to taki nasz wyróżnik i powinien być przemyślany i nadany z głową. Nie mam nic do zwykłych, popularnych imion, ale nie podobają mi się, bo są już przereklamowane i czasem myślę sobie, że jedna literka zmieniłaby diametralnie jakieś oklepane imię, np. Natalia-Natasza, inne, a jednak podobne jak ktoś chce bardzo mieć Natalię, ale się wyróżniać. Sama mam na imię Blanka i dziękuję za to rodzicom od zawsze. Moje dzieci mają Leon, Ignacy, Alikia. Od razu powiem, że w przedszkolu i szkole nikt się z nich nie śmieje. Co o tym myślicie? Moja lista pięknych imion:(oczywiście Leon, Ignacy, Alikia)Bolebor, Tatiana, Jerzy, Salomea, Gaja, Rita, Remigiusz, Tadeusz, Liliana, Gniewomir, Rozalia, Estera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem za mam pięcioro dzieci i każde z nich ma niespotykane imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Estercia00
A możesz powiedzieć jakie, czy nie chcesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie bardzo nie podobaja. Kojarza mi sie one z osobami pokroju kafeterianki-przyszlej snajperki, ktora przed kilkoma minutami zakladala temat, cytuje: 'Strasznie mnie to wciagnelo. Nie lubie byc taka banalna', czyli z taka oryginalnoscia na sile. Co nie zmienia faktu, ze ja sie z twoich dzieci smiac nie bede (no, moze odrobine w duchu z Alikii*). *ten przyklad dal mi tez do myslenia na temat praktycznosci takich imion, w przypadku takiej Alikii strasznie latwo o literowke czy przeinaczenie, co moze byc bardzo denerwujace w zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podobaja mi sie, nie wyobrazam sobie dac dziecku na imie Bolebor, brzmi dziwnie i w ogole jak dla mnie nie jak imie. Do tego wiekszosc naszych nazwisk raczej jest dosc przasna i jak to sie komponuje? Jak dla mnie wcale. I Alikia to tez dla mnie jakies wydumane imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 4 letniego Xavier'a oraz roczną Lily. Czyli Ksawery i Liliana. Mieszkamy w Niemczech. W Polsce zawsze jest pytanie dlaczego? W Niemczech to coś normalnego. Imiona są bardziej angielskie, ale nazwisko niemieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi sie podobaja. Moj syn bedzie mial na imie Ksawery - nie ma zadnego Ksawerego u mnie w miescie, moja szwagierka (5lat) ma na imie Tatiana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blanka to wiocha, na Sląsku pełno jest babek po 50. roku życia ktore mają na imię Blandyna, w skrócie Blanka. I tak mi się to imię kojarzy - 'old school, old fashion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
córka Katarzyny Skrzyneckiej ma na imię Alikia Ilia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lily - OMG. zaraz sie zesram na rozowo. infantylne, pretensjonalne i malo powazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pospolite imię ale podobają mi się oryginalne jak będę miała jeszcze syna to Kornel Roland Idzi lub Herbert ale wolałabym mieć córki dla tych to mam imiona od dawna ale nie chcę zdradzac podobają mi się zaś bardzo Klaudia Klara i Blanka ale też cała masa innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kornel Roland Idzi lub Herbert xxx ty tak na serio?? nie chciałabym być twoim synem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''nie ma zadnego Ksawerego u mnie w miescie'' To wlasnie mam na mysli. Oryginalnosc na sile. Ide sprawdze, czy ktos w miescie juz tego nie zrobil, jesli nie, to ja to zrobie, bo jestem taki oryginalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak na serio Kornel cudowne imię ale mam nadzieję że już syna nie będę miała :) planuję urodzić córkę A za 5,5 roku i córkę E za 10 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, nie sprawdzalam, mieszkam w malym miasteczku i wiem to. Podoba mi sie i tak dam na imie, moje dziecko wiec mam prawo :) nie chce pospolitego KUbusia, Bartusia czy Szymonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.51 gość także mi się podobał Ksawery w polskiej formie. No, ale nie pasował do niemieckiego nazwiska, a że mieszkamy na stałe w Niemczech to też był problem, ale rodzina z mojej strony zwraca się do synka Ksawery, a od strony męża Xavier. Co do imion mojemu mężowi bardzo podobało się imię dla chłopca Omar jednak jakoś mi nie grało z nazwiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile ludzi tyle opinii, nie rozumiem o co Wam chodzi? Kazdy niech da takie jak mu pasuje i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21:59, nie sprawdzalas, a wiesz? A to ciekawe :) Autorko, ty sie nie tlumacz (nie, zeby ktokolwiek powinien sie tlumaczyc, a ze niektorzy czuja taka potrzebe, to juz ich problem), kwestia imienia w zwiazku osob roznej narodowosci robi sie bardziej skomplikowana wiec kreatywnosc i adaptacja sa jak najbardziej wskazane. Ja sama z tego powodu wymyslilam sobie, ze moje dzieci beda mialy imiona identyczne w polskiej i angielskiej pisowni, co okrutnie ogranicza wybor imion ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te verde Oj strasznie utrudnia. Szczerze to nie znalazłam imienia niemiecki - polskiego które by mi się podobało. Ale mój mąż jako Niemiec ma angielskie imię (jego ojciec ma korzenie angielskie), wiec dlaczego nasze dzieci nie mógłby mieć imienia angielskiego. Szczerze mówiąc to nie zwróciłam uwagi najczęściej nadawane imiona, na nasze szczęście imiona naszych dzieci są rzadko nadawane w naszym regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam sie tak dobrze na realiach niemieckich, ale widze, ze im bardziej na zachod, tym bardziej imiona sa uniwersalne, Portugalskie imiona przykladowo brzmia w duzej ilosci jak angielskie. Nie widze nic zlego w ewolucji imion samej w sobie, lepiej by bylo, gdyby pula imion byla nieskonczona, ale tak nie jest, i Bolebory sa czesciej skutkiem dazenia do oryginalnosci (na co mam nieco irracjonalna osobista alergie), niz nadawania ulubionego imienia wbrew tradycjom i opinii ogolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie jestem zwolenniczką takich imion, bo to jest na siłe robienie z siebie oryginalnej, a dziecko ma potem w życiu problemy np. taka Alikia będzie całe zycie tłumaczyć, ze jest Alikią, a nie Alicją. W mojej rodzinie wszyscy nadają raczej proste imiona, ja jestem Anna, moja córka Maria, syn brata to Jerzy (nie wiem dlaczego to imię jest razem według autorki z Boleborem), brat Piotr. Koleżanka nazwała córkę Alma. Równie dobrze mogła biedronka, bo w Polsce z takim imieniem za wesoła dziewczynka nie będzie miała. Imię to oznacza duszę w j. hiszpańskim, ale koleżanka ma nazwisko przykładowo podam Koniczyna, więc Alma Koniczyna brzmi zabójczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Omar, to o ile sie nie myle to chyba jakies somalijskie imie, a napewno muzulmanskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie. Dlatego mi się tez to imię nie podobało. Za to mężowi dalej się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
lepeij miec nietypowe imię niz głupią całą rodzinę - współczuję, ale rozumiem, że smiejecie się z kogoś, żeby nie płakac myślac o sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w rodzinie jest Melania i uważam że to okropne imię cała rodzina śmieje się z tego dziecka i każdy dziwi jak mogli takie imię dać. === smiac sie z calkiem popularnego ledwie 30 lat temu imienia....wspolczuje poczucia humoru :O typowa patologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi podobają się imiona takie, jak Natan, Gabriel, Cyprian, Ariel (chociaz to pewnie wiekszosc kojarzy z proszkiem do prania), dla dziewczyny Łucja, Nadia, Liwia... I to nie dlatego, ze nie sa pospolite, zwyczajnie podoba mi sie ich brzmienie... I nienawidze zdrobnien, kazde imie jest ladne takie, jakie jest, nie trzeba ich udoskonalac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja Ariel kojarzę z małą syrenką:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlkarlkarla
Kocham takie imiona! Moje dzieci mają na imię Remigiusz, Leon, Gaja. Podobają mi się dokładnie takie same imiona jak autorce, nie są wogóle wieśniackie, tylko piękne i odznaczające się. Całkowicie zgadzam się ze wszystkim co napisała autorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pretensjonalizm . Niejaki M .W pochodzący chyba z nieciekawego środowiska też dał dziwne imiona . Tu już były setki tematów o imionach "patologicznych " czy też nadawanych przez histeryczne mamusie itp. Nic nowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja będę malo "oryginalna" i napisze ze podobaja mi sie imiona Tomasz,Robert,Leon,Magdalena,Dominika,Klaudia, za to zygam julkami,majami,kacperkami i zuziami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×