Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Garbie się wyglądam strasznie co mam z soba zrobić

Polecane posty

Gość gość

Zawsze miałam problem z garbieniem ale teraz po ciąży i po cc brak słów. Maz mnie upomina żebym się prostowala jak ja nie mogę na dłuższą metę! Boli mnie kręgosłup i nie wiem zapominam ze mam być prosto. Patrząc w lusterko nie wieże... jeszcze szyja mi dziwnie idzie do przodu. wyglądam strasznie mam dopiero 2 6l. Od jesieni planuje zacząć chodzić na basen może powinnam się wybrać do jakiegoś lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wieżysz? :D Padłam ze śmiechu. Jak chcesz pisac prowokacje to chociaż poprawnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zglos sie do ortopedy, plywanie na plecach, trening a moze i fizjoterapia miesni brzucha i plecow. Nie zaczynaj sama za wczesnie po ciazy, poradz sie lekarza ortopedy od kiedy i co mozesz robic. Bedzie dobrze, spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z czystym sumieniem polecam callanetics, są to ćwiczenia wzmacniające i modelujące, po 2 mc ćwiczeń, z czego pierwsze 2 tygodnie ćwiczyłam po 3 razy w tygodniu, potem już 6, 3 dni ćw i dzień przerwy, wyprostowałam się, straciłam sporo cm i zniknęły bóle miesiączkowe. Byłam w szoku jak pewnego dnia odkryłam, że przestałam się garbić i chodzę ze ściągniętymi łopatkami :-) najpierw zapytaj lekarza o ćwiczenia na brzuch oczywiście :-) autorka tych ćwiczeń sama miała poważne problemy z kręgosłupem, pomogły też mężowi, którego często bolał kręgosłup :-) szczerze polecam, wyglądają banalnie, ale dla nowicjusza wcale takie nie są ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz racje bo garb u kobiety wyglada tragicznie a wtedy cała figura nawet szczupła wyglada zle. Musisz wzmocnić mięśnie pleców wiec najlepiej trenuj (tylko stopniowo pomału) plecy z obciążeniem. Z czasem je wzmocnisz i będą lepiej trzymały łopatki. Prócz tego kup sobie korektor postawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup sobie gorset. Chodź na basen2x w tygodniu pływaj na plecach. Rób ćwiczenia są na YouTube. Jak nie pomoże to Juz teraz możesz się zapisać do ortopedy bo szybko się do niego nie dostaniesz. Chyba ze prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z poprzedniczkami że ćwiczenia czynią cuda. Też się garbie. Jak tylko zabieram się za ćwiczenia to widzę że odrazu zmienia mi się postawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Postawa ciała mówi też o Twojej postawie życiowej. Może jesteś zamknięta w sobie, masz jakieś lęki, stresy i "bagaż" trudnych doświadczeń. To mogą też być obciążenia rodowe. Popracuj więc nad sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 42 jakie dokładnie ćwiczenia wykonujesz? Tez mam ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 44. Mam takie zrywy. Kompletnie jestem zielona w tym temacie i u mnie to wygląda tak że znajdę na yt Mel b albo chodakowska i od dzisiaj ćwiczę. Chodziłam też jakiś czas na fitness. Ale widzę że jak mam okres aktywności fizycznej to wyglądam i czuję się lepiej. Nie są to oczywiste spektakularne zmiany ale nie oszukujmy się że ćwiczeniami na moim poziomie można osiągnąć cuda. Jednak efekt jest. Chociażby nie mam problemu z bólem pleców co mi się zdarzało i tak jak wspomniałam zaczynam się prostować. A ćwiczenia wykonywałam głównie na brzuch, nogi, talię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"A ćwiczenia wykonywałam głównie na brzuch, nogi, talię " I już masz część odpowiedzi. Ćwiczone mieśnie z jednej strony ciała i kompletnie zapomniane po drugiej. Brzuch będzie ciągnął z przodu, a z tyłu zero wzmocnienia, żeby temu przeciwdziałać. I witamy konika garbuska ;) Zawsze ćwicząc brzuch należy też ćwiczyć plecy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam również :D ale ja się garbie jak nic nie ćwiczę. Poza tym nie jestem kompetentna więc nikomu nic nie radzę. Jedynie potwierdzam że ćwiczenia pomagają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dziękuję za tak oczywistą oczywistość o której przyznam szczerze nigdy nie myślałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po ciąży, oczywiście jak już lekarz mi pozwolił, zaczęłam kręcić hula hop. Prze godzinę dziennie. W ciągu kilku miesięcy poprawiła mi się postawa. Zauważyłam, że chodzę bardziej wyprostowana, no i brzuch już mi tak nie odstaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że wystarczą same masaże, trochę ruchu i znowu wrócisz do normy.Ostatnio podczas jednej z wizyt w Damianie usłyszałam o terapii rezonansem magnetycznym, myślę, że mogłabyś wypróbować. Zresztą oni mają bardzo szeroką ofertę jeśli chodzi o rehabilitację więc na pewno lekarz dobierze odpowiednią metodę leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×