Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Wakację z malym dzieckiem

Gdzie na wakacje za granicę z małym dzieckiem?

Polecane posty

Gość Wakację z malym dzieckiem

Witam, mamy 9 miesięczną córeczkę ( w lipcu kończy rok). Chcielibyśmy się gdzieś wybrać na wakacje, zostawienie małej nie wchodzi w gre, więc chcemy gdzieś pojechać we trójkę. Powiedzcie, gdzie wy jeździliście z takimi maulchami. Wolelibyśmy chyba poleciec gdzieś za granicę, gdzie będę miała pewność że bedzie cieplo. Mieszkamy w centrum Polski, więc i nad morze i w góry mamy daleko. A tak to 2 godziny samolotem i będziemy na miejscu. Mamy chęć polcieć do Grecji lub do Hiszpanii, ale nie wiem jak może wyglądać z maluchem taka podróż. Co wtedy, holtel czy prywatne kwatery? Wypowiedzcie się, czy wyjeżdzaliście gdzies za granicę z takimi małymi dziećmi, może ktoś poleci jakieś hotele. Ogólnie interesuje mnie wszytsko co możecie powiedzieć na temat takich wakacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wakację z malym dzieckiem
nikt nic nie doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola _b
Witam! A nie lepiej wyjechac z biura podróży?? Macie wszystko załatwione i pewny nocleg?? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wakację z malym dzieckiem
wlaśnie jak jeździliśmy z mężem sami to jeździlismy z biura, braliśmy opcje all inclusive i niczym się nie przejmowaliśmy, na miejscu jedynie sami organizowaliśmy sobie jakies wypady żeby coś pozwiedzać. I nie wiem jak w takiej sytuacje wygląda wyjazd z dzieckiem, wtedy jedzenie jest już zapewnione przez hotel, więc malej musiałabym dawać miejsowe jedzenie albo jakoś sama musiałabym organizować coś dla niej. Hotel nie robi wtedy problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z maluchem
dzieci do 3 roku życia jeżdżą za darmo (lub jedynie opłatą klimatyczną). Nie mają osobnego miejsca w samolocie (czy autokarze) a w hotelu dostaje się dostawkę. Proponuję pójść do biura podróży i podpytać o taki wyjazd. Najlepiej by podróż nie była długa, miejsca nie nadmiernie egzotycznie. Wiele hoteli jest "pro rodzinnych" i oferują wiele atrakcji dla dzieci. Nad naszym polskim morzem też można wykupić wczasy, gdzie w danej godzinie hotel organizuje atrakcje dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my planujemy wyspy kanaryjskie, klimat dobry dla dziecka i lot nie trwa długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z maluchem
a jeśli chodzi o jedzenie to przy all inclusive zawsze znajdzie się coś dla maluszka. Ważne by podawać jedynie przegotowane potrawy :) Należy pamiętać o zabrania leków na żołądek i rozwolnienie dla dziecka, i na oparzenia (prawie zawsze jedno i drugie jest potrzebne). Z "normalnych" rzeczy bardzo pomaga podawanie dziecku odrobiny lodów i rozcieńczoną coca - cole... nie wiem dlaczego, ale ułatwia przystosowanie się do flory bakteryjnej - sprawdzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wakacje z małym dzieckiem
dzięki za rady :) wlasnie najbardziej zastanawia mnie opcja jedzenia, jak to zorganizowac. Narazie gotuje małej obiadki i jeszcze miksuje (nie na papke, ale w duzych kawalkach nie zje) i nie wiem jak wtedy w hotelu jej to jedzenie podac. No ale moze juz do tego czasu nauczy sie jesc normalne posilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu nie chcecie spędzić wakacji gdzieś w Polsce? Jest teraz trochę fajnych miejsc dostosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi. Bardzo fajnie jest np. w Jastrzębiej Górze - Primavera. Mają fajne zaplecze dla dzieci - mini - przedszkole. dla mam spa. Teraz jest promocja, że dzieci do lat 8 jadą za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Majorce sa hotele przystosowane typowo dla rodzin z malymi dziecmi- pokoje w stylu apartamentow- czyli 2 pokoje + aneks kuchenny. Do tego inne udogodnienia w postaci placow zabaw, brodzikow, opiekunek. Mozna wybrac opcje all inclusive lub kazda inna i stolowac sie poza hotelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadzieci2
znajomi właśnie wrócili z synem rocznym z majorki sobie chwalili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turcja
hej, ja też rozglądam się nad ofertami , i w zasadzie wszędzie polecają Turcję jako najlepiej wyposażoną dla rodzin z dziećmi, ale z tego co czytałam to w tych wycieczkach to atrakcji jest dużo ale dla dziecka w wieku od 3/4 lat dopiero. Taki roczny maluszek będzie się tylko męczył a i wy razem z nim, może warto byłoby się wybrać ok. września jeżeli chodzi o temperatury:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie porazka zabierać dziecko w upały do jeszcze większych upałów ... wolałabym wyjechać w maju lub we wrzesniu . Tam i tak będzie ciepło ale nie skwarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olijas
Też uważam, że branie małego dziecko w taką podróż, w dodatku do tak upalnego miejsca jest nieporozumieniem. Ja proponowałabym na przykład polskie morze, oferta biura podróży ALMATUR do Jarosławca nieźle się zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta meler
Tylko Polska, za granicą nie ma takich cen. Weekend czerowcowy dla 4 osób wyniesie nas 1000 złotych, a mamy w pakiecie basen, kort, saunę, tor linowy, plac zabaw dla dzieci, pełne wyżywienie i atrakcje. Zobaczcie - http://www.zielonapolana.com.pl/weekend_czerwcowy.php Za granicą to samo kosztowałby 6 razy więcej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polska jest taka piekna, Bieszczady, morze, Kartuzy, Mazury a ty jedziesz na granice pod palmy. Pokaż dziecku nasz świat, fajne oferty znajdziesz na http://top-ogloszenia.net/Zdrowie-i-uroda-17 i na pewno będziesz spokojniejsza o wasz pobyt na wczasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fettka
My byliśmy całą rodziną w tym roku w hotelu Ibersol Son Caliu Mar na Majorce - bajka! Akurat jechaliśmy z biurem Rainbow Tours, które oferowało animacje dla dzieci i dorosłych. Dzieci zachwycone, my równiez mielismy możliwość poznania ciekawych miejsc w okolicy. Animatorki Magda i Asia - stworzone do tej pracy! Polecam wszytskim tę formę wyjazdów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawerty
Z takim malcem polecam grecje - bo blisko. Ja z dzeckim bylam na wyspie Kos hoter Blue lagoon resort. Polecam. Przystosowany jest dla rodzin. Mnostwo zjezdzalni osobne baseny dla najmlodszych i kids klub. Warto wydac pieniazki. Hotel na w ofercie Itaka i TUI. Ja bylam z tui i cale szczescie bo wyspa wyglada jak opanowana prze ta firme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma 2 lata i na razie nie wybieramy się na dłuższe wakacje, trochę się boję jak zareaguje, czy będzie mu się dobrze czuł. W ten weekend jedziemy do zoo http://zoosafari.com.pl/ Mam nadzieję że będzie zachwycony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zle ktos napisal - w samolocie dzieci do 2 roku zycia nie placa normalnej oplaty i nie maja siedzenia - powyzej juz niestety placi sie jak za doroslego ale za to mozna zabrac dodatkowy bagaz podreczny dla dziecka. A my polecielismy na Teneryfe jak corka miala prawie 9 miesiecy i bylo super - nie placila za hotel - dostalismy dla niej lozeczko turystyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a poza tym jestem ciekawa dlaczego Polacy lubia przeplacac czasem dwukrotnie za wakacje i jezdzic z biurem podrozy? My nigdy tak nie latamy - samolot osobno i hotel osobno kupujemy (porownujemy na ktorej stronie jest najtaniej i tam kupujemy). Czasem za dokladnie te same wakacje, w tym samym hotelu jest sie w stanie sporo zaoszczedzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o wakacje z dziećmi to ja szukając pomysłu, trafiłam na ciekawą stronkę Dziecko w Podróży- www.dzieckowpodrozy.pl. Tam jest mnóstwo pomysłów, propozycji wyjazdów, ale też cennych wskazówek, porad na temat samej podróży :) Warto zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My rok temu w maju bylismy na Kos z synkiem.tez z lipca wiec mial 9 mies.nie bylo goraco, taka ciepla wiosna.kapabie sie w basenie czy morzu nie bylo mozliwe ( z trzy odwazne dorosle osoby raz zdecydowaly sie na basen :p w tym moj maz hehe ) tak wiec nie bylo upalow.nie korzystalismy z kkimatyzacji.mielismy bungalowa tzn dwa pikoje z tarasem tuz przy morzu , wiec wspaniale spacerki.wzielismy ze soba sloiczki ..chociaz w sklepach byly dostepne i pod koniec nawet zakupilismy kilka....jesli chodzi o zwiedzanie to pozyczylismy dwa razy auto , sa dostepne foteliki, maly spal duzo podczas jazdy , wysepka malutka wiec wszystko zwiedzilismy, w tym okresie duzo ludzi z dziecmi ..wiec nie straszny im placz w samolocie :) dzieciaki co chwila na zmiane plakaly..w drodze powrotnej wszystkie dziexi spaly bo lot o 4 rano.polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my lecimy na gran canarie w tym roku córka bedzie mial 15 miesiecy boj sie tylko lotu samolotem 5h ...macie doswiadczenie z dziecmi w samolocie w takim wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na pierwszych wakacjach z moim synkiem byłam w hotelu Kormoran w Rowach. Mają bardzo dobre warunki dla dużych i małych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My bylismy z 7. miesieczna corka w grecji we wrzesniu. Najpierw kilka dni w atenach a potem na wyspie Kefalonia - promem i wypozyczonym samochodem. Wszystko organizowalisml na biezaco- jadalismy w restauracjach- bez problemu, poproszeni robili cos dla malej, robilismy tez zakupy w sklepach, pikniki, etc. Wszyscy bardzo pozytywnie nastawieni do dzieci. Opcja, ktora wybierzecie zalezy w duzej mierze od waszej otwartosci na inne kultury czy znajomosci jezyka. Nam nawet przez mysle nie przyszlo, zeby jechac z biurem podrozy... bardzo duzo podrozujemy i wolimy wszystko organizowac sami. A Kefalonie polecam- piekna wyspa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×