Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile dać do koperty księdzu za chrzest?

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie. Ile dawałyście księdzu za chrzest? U mnie w kościele jest "co łaska", ale nie mam kompletnie rozeznania ile powinnam dać. Wymyśliłam sobie, że skoro za ślub daliśmy 200 zł, to na chrzest odpowiednia będzie kwota rzędu 50-100 zł. Ile dawałyście? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli masz ochotę to dasz tyle ile chcesz. sakramenty są bezpłatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja mama dała mi 500 zł bo ja chciałam dać za ślub tylko 200..masakra, jak można tak dorabiać tych i tak leniwych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dalam 150 ale teraz uwazam ze to za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
200 za ślub??? My chcieliśmy dać 100 na co ksiądz odpowiedział że dobrze by było dać jeszcze jedną stówe...A wiedział że mamy słabą sytuacje finansową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dałem 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No u nas większość za ślub dawała 300zł, więc nasze 200 było jedną z mniejszych ofiar. Czyli jak dam 50zł to będzie oki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak można jako ksiądz powiedzieć że 100 to za mało? co za nieroby.,.chciałabym za godzinkę recytowania z księgi dostać 100 zł.Niestety dla zwykłego zjadacza chleba taka sumka jest nieosiągalna, chyba że jest specjalistą w kasowej dziedzinie. A tu taki "specjalista" ksiądz rozsuwa nosem, bo stówa mu niedobra. Koniec świata z tymi pastuchami, powinno się im odjąć od koryta. znam księdza który swoimi machlojami podatkowymi i datkami od durnych starych bab co mu w zębach po 500 zł co dwa tygodnie noszą, ucieszył pól swej rodziny. Funduje im drogie wycieczki, kupuje auta i mieszkania. no pewnie, skoro 200 zł to za mało to pewnie on tez sobie krzyczy po 500 lub więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:58 oczywiście że 50 zł to ok, w ogóle uważam że 100 zł to MAKSIMUM. przestancie im dawać kase za odprawianie mszy, do czego niby są powołani za darmo. denerwuje mnie takie coś. Moja babka, ku wkur999wieniu całej rodziny, pracowała na plebanii i wiem jakie ci księża mają kokosy. nie dorabiajcie ich, lepiej dziecku kupić nową książkę lub ciuch, albo zabawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi ksiądz z gory powiedział, ze koszt chrztu to 120zł. Jeszcze nie miał jak wydać i poszło 150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 lat temu chrzciłam bliźniaki i dałam księdzu 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak wyżej napisałam 7 lat temu za chrzest bliźniaków dałam 300 zł a ślub braliśmy 10 lat temu i daliśmy 500 zł Chodzi o to że msza ślubna jest mszą na którą ksiądz musi zrobić specjalnie dla pary młodej odprawić,natomiast chrzest odbywa się na mszy świętej którą i tak ksiądz musi odprawić więc na chrzest daje sie mniej pieniędzy niż za ślub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o to że msza ślubna jest mszą specjalną dla pary młodej, natomiast chrzest odbywa się na mszy świętej która i tak musi się odbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dałam 200 zł i musialam dać jeszcze kościelnej, na ślub zarzyczyła sobie 200 zł i to z awanturą, że mniej nie weźmie. teraz chciałam jej dać 50 zł ale , że kolega pobiegł do mojej torebki przed samym wejsciem do księdza i zrozumiał inaczej i same stówy mi przyniósł to dałam jej 100zł do dzis mnie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie Kościelna też powiedziała że bierze 100 zł za przygotowania do ślubu chrztu i pogrzebu i organista też bierze za pogrzeb i ślub 100 zł za chrzest organista nie może wziąć dlatego że to odbywa się na mszy niedzielnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez sie zastanawiam wlasnie ile dac i dam chyba 100zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w kościele ślub to 1500-6lat temu. Teras ktos znajomy brak i księdza spytal wprost-uslyszal-1000 bo na poznańskiej jest konkurencja(nowy kościół) ha haha. Zalosne. Dodatkowo trzeba bylo organiście dać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za ślub płaciłam 500 zl 6 lat temu, za chrzest 200 zl. Chrzciłam dwoje dzieci w przeciągu kilku lat i te 200 zl dawałam za każdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My chrzcilismy w tą niedzielę i daliśmy 100 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dzieci nie chrzciłam, ale ksiądz z mojej parafii, ze tak powiem rodzinnej, w wiosce, gdzie jestem zameldowana, powiedział, że zrobi to za darmo. Nie skorzystałam jednak z oferty:) bo nie jestem wierząca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1500 za ślub???? Szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja pisałam o tym 1500. Niestety i jeszcze pytany o kwotę ksiadz sam bez jakiegokolwiek wstydu podal kwotę będąc tym faktem rozbawionym. Co lepsze u męża w parafii to samo tez tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna z mazowsza
my za ślub placilismy 900zl 8 lat temu. ślub brałam w parafii męża bo w mojej ksiądz chciał 1500! za same zapowiedzi w swojej parafii dałam 200zl, za świadectwo chrztu i bierzmowania po 100zl-sakramenty w 2 różnych parafiach. za chrzest daliśmy 300zl-ale widzę ze u Was dużo taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 1.000 wzwyż inaczej piekło czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie sakramenty są "co łaska". Na ślub dałam 200 zł, a na chrzest 100 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajnie jest
Dwa lata wstecz chrzciłam córeczkę i za chrzest zapłaciłam 100 zł.Nie ma co łaska.W kancelarii kościoła podano mi konkretną kwotę; , nie mniej niż sto zł. Poprosiłam o rachunek, to mnie wyśmiano.Dlaczego księża nie płaca podatków?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobra ale to bylo w jakich miastach? W wiekszych czy mniejszych, jakichs wsiach czy gdzie? Stawka pewnie wszedzie inna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chrystus jest z was dumny:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas za zwykłe wypisanie zaświadczenia do bycia chrzestnym w innej parafii zawołał 50 zł, dosłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojej, to ja robiłam chrzest indywidualnie w sobotę i ksiądz oddał kopertę z powrotem i kazał kupić dziecku za to pismo święte. Powiedział że on za ochrzczenie maleństwa grosza nie przyjmie więc myślałam że wszędzie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×