Odpowiedz na ten temat

Ile kosztuje gruntowny remont mieszkania?

• gość 2018.10.12 [05:14]
    Dostałam w spadku po dziadkach mieszkanie 3pokojowe i 70 tys. gotówki na remont. Mieszkanie 60 m2, w bardzo złym stanie. Parkiet drewniany, stary, zniszczony w pokojach ale przedpokój, kuchnia i łazienka ma na podłodze linoleum. Parkiet pewnie można odnowić - zawsze to drewno a nie panel - w pozostałych pomieszczeniach podłogę trzeba kłaść. W mieszkaniu trzeba robić wszytko. Wymieniać okna, elektrykę, hydraulikę (wszytko tak stare, że się sypie, połowa gniazdek elektrycznych nie działa, w łazience i toalecie wszystkie rury na wierzchu). Ściany i sufity trzeba szpachlować, równać. Wymieniać drzwi wewnętrzne z framugami. Meble na wymiar zamawiać itp.
    I tak się zastanawiam czy mi te 70 tysięcy wystarczy. usmiech.gif
    Teraz mieszkam z mężem w wynajmowanym mieszkaniu. Marzy mi się zamieszkać w mieszkaniu po dziadkach - wolna od zadłużeń. Więc idealnie, by było, żebym nie musiała dobierać kredytów do remontu tyle, że nie wiem czy to realne bo się kompletnie na tym nie znam. usmiech.gif
    Może ktoś bardziej doświadczony w temacie się wypowie?
  • gość 2018.10.12 [08:26]
    A gdzie to mieszkanie? w jakim mieście
  • gość 2018.10.12 [08:30]
    Białystok
  • gość 2018.10.12 [08:34]
    No nie wiem czy Ci wystarczy. My kupilismy dom do kapitalnego remontu tak jak piszesz elektryka,hydraulika no wszystko do wymiany. Sami robilismy.Rowno rok nam to zajelo. Bylo ciezko ale tyle co Ty masz to nam poszlo na sam material i to najtanszy (najtansze panele ,drzwi)takze jesli mielibysmy brac fachowcow to pewnie drugie tyle. Powiem Ci ze robilismy lazienke,bralismy ekipe i za sama robocizne 7 tys i to na czarno a jak ktos ma zarejestrowana firme to wezmie wiecej. Lazienka malutka. I to na podlasiu w malej wiosce takie ceny.
  • gość 2018.10.12 [08:36]
    Najlepiej to idz do jakiejs firmy i niech Ci zrobia wycene.
  • gość 2018.10.12 [08:39]
    My mamy mieszkanie mniejsze bo 57m2 w bloku ale tez wszystko wymieniliśmy od podłogi po sam sufit włącznie z elektryką.
    Na wszystko poszło nam 75tys z tym ze w trakcie mieszkania robiliśmy szafę na wymiar komandora, kupowaliśmy meble do pokoju dziecięcego jak się urodziło, telewizor, stolik kawowy mąż robił i jeszcze kilka rzeczy.
    Jeśli znajdziesz stolarza to zaoszczędzisz na meblach i będą porządne (warto!) z drzwiami możesz zrobić tak samo ja kupiłam zwykle i są mega nietrwałe i żałuje a znajomy zamówił u stolarza dość proste ponadczasowe i są świetne.
  • gość 2018.10.12 [08:44]
    Mysle,ze hak bedziesz rozsadnie gospodarowac to Ci starczy. Ja za generalny remont mieszkania, bez kuchni. Z powiekszeniem przedpokoju na rzecz wneki w innym pokoju. Wymiana drzwi, framug. Panele. Elektryk. Hydraulik. Bez wymiany okien i mebli. WysLo ok ponad 45tys.
  • gość 2018.10.12 [08:45]
    Jak się ma lewe ręce to zawsze wyjdzie drożej.
  • gość 2018.10.12 [08:46]
    75 tysięcy już z meblami? Czy meble liczysz oddzielnie. Bo mi się wlaśnie marzą meble od stolarza ale mąż mówi, że przy naszym budżecie to pewnie się na Ikei skończy.
  • gość 2018.10.12 [08:49]
    Jeśli nie będziesz brać wszystkiego z górnej półki to powinno wystarczyć. Ja co prawda zmieniłam podłogę w pokojach, kuchni i przedpokoju (takie same warunki jak u Ciebie) i za samą podłogę wyszło mnie : 2000 panele, 1500 płytki, płyty gk do kuchni z klejami, bandazami itp- mam raptem 5m kuchnie, wyszło 1000zł. Do tego gipsy, jakieś zaprawy, wylewka, przerobienie instalacji gazowej 3800zł. Instalacje elktryczna mam nową w kuchni jak na razie. Farby, nowe lampy to kolejne 1000 zł. Kuchnia na wymiar ze sprzętem agd 10.000 zł. Jest Jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, łazienka, toaleta, więc kolejne 10000 zł za materiał. Robocizny nie liczę, mąż robi wszystko. Aha no i wymiana jeszcze 3 grzejników mnie czeka więc ok 2100-2300. Meble wedle uznania.
  • Zbialego 2018.10.12 [09:16]
    Jak wymieniasz i instalacje np. Elektryczna to musisz zerwać parkiet bo wszystko idzie podłogą. No chyba że chcesz mieć kable w oslonkach na ścianie. 70 tys bez mebli Ci starczy na droższe materiały ze średniej półki np. Panele za 70zł/m, farby beckers itp. Zależy jeszcze jak poszalejesz w łazience. Ja robiłam 2 lata temu( też Białystok) i nam poszło 70tys, ale robocizne mieliśmy za pół ceny. Jeśli jesteś zainteresowana pomocą(nieukrywam, że odpłatnie) w sprawie kosztorysu i oceny technicznej mieszkania i możliwości aranżacyjnych to daj znać. Mąż jest z wykształcenia po budownictwie. Jak założyliśmy kosztorys na 50tys bez mebli to wyszło nam 51, więc dokładność była dobra usmiech.gif grunt to wiedzieć na czym warto a na czym nie warto oszczędzać.
  • gość 2018.10.12 [09:21]
    No ja nie wiem jak Wam tak tanio wyszlo. My sami robilismy i wyszlo tyle na sam material.
  • gość 2018.10.12 [09:54]
    Jeśli będziecie robić sami to wystarczy. Jak chcesz meble od stolarza to dolicz ok 50tys.
  • Zbialego 2018.10.12 [11:02]
    Normalnie, po prostu wiedzielismy na czym można oszczędzić a na czym nie warto. Na meble do korytarza i kuchni wyszlo nam niecałe 20tys u stolarza. Meble w mdf w połysku
  • gość 2018.10.12 [14:59]
    Zapytaj fachowców a nie na cafe. Nam sie tez pewne rzeczy wydawały a przyszedł fachowiec i nas rozczarował. Przede wszystkim trzeba zacząć od wymiany instaliacji elektrycznej i wod-kan. To juz są duże pieniądze. remont starego mieszkania jest bardzo drogi, ponieważ przygotowanie do remontu typu zdarcie farb, kucie ścian juz jest bardzo dużym kosztem. Bezżadnych mebli i tego typu pierdół musisz policzy 1000 z metra tak to mniej więcej wychodzi. łazienka robocizna sama 10 000, gładzie robocizna 10 000.
  • gość 2018.10.12 [15:03]
    A jakbyś dodatkowo spróbowała taki bajer i zgłosiła się do któregoś z tych programów na TVN czy TVN style. Nie wiem jakie są zasady. I nie mówię żeby ci odwalili cały dom, ale wiesz wpada np taka Szelągowska i robi kuchnię.
    Nie wiem taki luźny pomysł, proszę mnie nie zlinczować.
  • gość wczoraj [20:52]
    U mnie wyszło 10000... wziąłem na to pożyczkę na www.aasapolska.pl
  • gość wczoraj [20:58]
    Ja jestem z Białegostoku usmiech.gif
    Nie wiem jakie to mieszkanie, gdzie, ale myślę, że wystarczy na remont. Meble najwyżej będziesz robić później, powoli. Zależy co chcesz zrobić, wiadomo że można kuchnię zrobić za 3000 a można za 15000, agd podobnie, ale sam remont i podstawowe meble da radę. Bez sesnu siedzieć w wynajętym jak masz swoje!

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...