Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile na ślub od Matki Chrzestnej?

Polecane posty

Gość gość

Matka Chrzestna wraz z mężem. Ile się daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Półroczne dochody obojga małżonków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W mojej okolicy (Częstochowa) najmniej 1200 zł. Poniżej tej kwoty jest źle widziane. Plus każde dorosłe dziecko daje oddzielnie. Mowa tu jest o weselu, płatnym od osoby na sali. Sam ślub według uznania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas jeszcze jakies 8 lat temu dawalo sie 1000zl teraz dają 2000 minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nam chrzestna męża dała pościel. I ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Typowa głupia p***a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2000 minumum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja chrzestna dała nam dwa tygodnie temu 2 tys. Była z mężem i synkiem. Chrzestny 1000 był z żona,ich dorosła córka była z partnerem. Chrzestnymi męża jest małżeństwo i dali 2,5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam od chrzestnej 800 zł, a od chrzestnego 500 zł, oboje byli z małżonkami. Dorosłe dzieci chrzestnych też byli z małżonkami i dali: córka chrzestnej 400 zł, syn chrzestnego 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
45.000 euro, dom min 200 mk i nowy samochod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co zadawać takie durne pytanie. Dajesz tyle na ile cię stać lub tyle ile uważasz. Niech dają nawet po 5 tys., Kogo to obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czysto technicznie spytam - skad wiecie ile od poszczegolnych osob dostalyscie? Podpisuja koperty? Czy od razu jak wam wreczaja to idziecie na strone zobaczyc ile jest w srodku? No bo jak wesele jest na kilkadziesiat osob to chyba ciezko samemu wydedukowac ile kto dal. Jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No właśnie mnie stać na max 1000 zł, a tu piszą o 2000...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś To proste. U nas do każdej koperty była dołożona kartka z życzeniami. Pod życzeniami każdy się podpisuje. Czasem była pamiątka, kartka z życzeniami i koperta -wszystko razem zapakowane. Wszyscy u nas tak robią, jestem z Krakowa. Nie wyobrażam sobie, jak można dać samą kopertę z pieniędzmi i nie dołączyć do tego kartki z życzeniami - jak dla mnie byłoby to takie... hmmm... obraźliwe. Tak jakby po prostu zapłacić za wesele. Spotkałam się jednak ze zwyczajem, że niektórzy wkładają pieniądze do tej samej koperty, w której dostali zaproszenie, a takie koperty są podpisane. Szczerze mówiąc, dla mnie to jest trochę niesmaczne dać pieniądze w kopercie i nie włożyć tam kartki z życzeniami. Osobiście nigdy się z czymś takim nie spotkałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jpdl..może jeszcze chałupę kasę na start i samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To daj 1000 zł i nie zastanawiaj się ani nie przejmuj czy to nie mało. Większość ludzi zarabia najniższa krajową ok. 1500 zł, to co ma dać 2 wypłaty żeby kogoś zadowolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madka chrzestna
Podobno zadaniem rodziców chrzestnych było umacnianie młodego człowieka w wierze :-) Ja mam jednego chrześniaka od brata, mąż ma troje od każdego z rodzeństwa bo jest ich czworo. Daje to czwókę dzieci. Siostra męża niedawno urodziła trzecie dziecko i już sugerowała mi, że widzi mnie w roli matki chrzestnej i jak tu odmówić. ,My Mamy jednego synk. w tej rodzinie jest zwyczaj by kupować każdemu dziecku Prezenty na święta, prezenty na urodziny, prezenty na dzień dziecka, chrzciny, komunie, bierzmowania, osiemnastki i oczywiście podarunki bez okazji i przy okazji odwiedzin...ubranka, zabawki,slodycze i stówki lecą.Człowiek trzyma się za kieszeń i kombinuje jak nie pójśc z torbami, dlatego ja pierwsza sprzeciwiłam się temu durnmu zwyczajowi i na spotkaniu rodzinnym stwierdziłam,że od ekstra podarunków na swięta ( 200 zł za zabawkę dla jenego dziecka)są rodzice a nie wujowie i ciocie. Co usłzałam? ''było ogólne niezadowolenie ale spoko, spoko, przyjdzie pora na śluby to skoszą nas za te wszystkie lata''. Odparłam,że nie sądzę aby tak było.Paranoja i obłęd. Daj tyle na ile Cię stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od chrzestnej mojego meza na slub cywilny dostalismy 2000zl, od jego chrzestnego 1000zl (byli na slubie). Moja chrzestna wyslala nam 500zl (nie bylo jej na slubie). Moj chrzestny nie zyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×