Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile teraz daje się chrzesnicy na wesele?

Polecane posty

Gość gość

Moja chrzesnica ma niebawem wesele. Nie wiem kompletnie ile mam jej dać na prezent w kopercie. Problem w tym że albo przyjdę sama (jestem po rozwodzie i nie będę na siłę nikogo szukać jako pary) albo nie przyjdę wcale. Prezent na pewno w kopercie dam tylko pytanie ile. Czy macie jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy na ile możesz sobie pozwolić. Ja 10lat temu dostałam od chrzestnego 1500 a od chrzestnej 2000zł. Męża chrzestna dała 700zl a chrzestny 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam 1500 zł. Ale dla mnie było ważniejsze że chrzest na była! Byłabym zawiedziona jakby nie przyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ojciec Dał 1500; jego żona dostała 1000. Takze w tych granicach;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dałam 2tys.ale moja chrześniaczeka to córka mojego brata ale gdyby to była dalszą rodzina dałabym 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za wyliczenia, straszne to oczekiwanie i zerowanie, dosłownie. Dlatego ja na takie imprezy nie chodze, mogę się pomodlić za chrzesnice;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Minimum milion.żeby chatę porządna sobie wystawiła na start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale dawaliscie te kwoty idąc samemu czy w parze? Lub jak dostaliście to chrzestni rzychodzili z osobą towarzyszącą czy sami albo z dziećmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 21 teoretycznie mogę sobie pozwolić na wiele bo prowadzę firmę ale szkopuł w tym, że nie przepadam za chrzesnica. Wielokrotnie usłyszałam z jej ust wiele przykrych rzeczy. Nie mam więc zamiaru dawać jej kilku tysięcy. Chcę dać tyle ile daje się przeciętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli nie lubisz swojej chrześnicy, to po co w ogóle idziesz na to wesele? Bo cię obgadają jeśli nie pójdziesz? Obgadają i tak, bo panna młoda na pewno oczekuje wypchanej koperty, skoro masz firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bądź głupia daj 3 stowy za stołek i Nara.Na pewno więcej za gościa nie płaciła za osobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie zastanawiam się czy w ogóle iść. Może nie pójdę wcale. Czy w takim wypadku nic jej nie dawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja od chrzestnej z mezem dostalam w 2012 roku 1500zl. od chrzestnego i zony jego 2500zl. maz od chrzestnego starego kawalera dostal 2000zl a od chrzestnej ktora jest wdowa i przyszla z dwojka dzieci dostal 2000zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale z ciebie wiesniara. ja nawet jak mam do kogos zaproszenie a nie ide to daje prezent. jak ide to daje kase. a ty jestes na dodatek chrzestna i sie zastanawiasz czy jak nie pojdziesz to jej cokolwiek dawac. tak, osmiesz sie. niektorzy ludzie to nie maja za grosz honoru i klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To kup prezent,np ładne sztućce,bedzie miała pamiatke od chrzestnej. Co to za prezent kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że powinnaś coś dać nawet jeżeli nie przyjdziesz. Nie muszą, to być pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli ktos mi daje zaproszenie tzn ze chce abym uczestniczyla w tak waznej uroczystosci. z szacunku, nawet jak sie nie idzie, powinno dac sie prezent. no chyba ze sie chcesz zachowac jak ostatnia menda bez kultury i szkoly, to nic nie dawaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto powiedział że nie chce dawać? Wczytajcie się w temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś jesli ktos mi daje zaproszenie tzn ze chce abym uczestniczyla w tak waznej uroczystosci x Albo liczy na grubą kopertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na gruba koperte to moze u ciebie w rodzinie szujo. zarzucasz komus wyrachowanie bo pewnie sama taka jestes. a w zyciu tylko liczysz zeby grosza nie wydac. lepoej siedz w domu w 4 scianach przed tv. juz lepiej dla mlodych zeby takich wrednych ryjow nie musialy ogladac w tak waznym dniu a do autorki tematu - widac ze cie boli ze musisz wydac troche grosza, nawet zarzucasz chrzesnicy ze byla dla ciebie niedobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat co do wydatków to nie ma mnie co boleć. Stać mnie na wiele, ale trzeba zasłużyć. A chrzesnica no cóż to prawda że była nuedobra. I jest nadal. Całe życie wszystkiego zazdroscila : zawodu, firmy, pieniędzy, eh bardzo ją bolały moje sukcesy. I wcale się nie dziwię że tak bardzo liczy na mój udział w weselu bo spodziewa się grubej koperty. Szkoda że nikt jej w życiu nie uświadomił, że od traktowania drugiej osoby wszystko zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli rzeczywiście chrześnica jest taka podła, nie szłabym na wesele, tylko kupiła jakiś skromny prezent i wysłała wraz z kartką z życzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo liczy na twij udzial? a co powiedziala ci o tym? myle ze temat to prowokacja i nie istenieja tak zalosni ludzie jak ty autorko. siedz w domu i zatruwaj swoja obecnoscia nikomu imprez. mysle ze i bez twojej zalosnej kopert mlodzi dostana sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od chrzestnej 2000 zł, od chrzestnego 700 zł, męża chrzestni nie przyszli, chrzestny dał serwis obiadowy z grawerem, a chrzestna nawet życzeń nie złożyła, choć byliśmy na pogrzebie jej męża 2 miesiące wcześniej. Moim zdaniem chrzestni powinni pójść na wesele, liczy się przede wszystkim obecność. Na naszym weselu było podziękowanie dla chrzestnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, wyobraź sobie, że powiedziała o tym jeszcze gdy nawet nie wiedziała, że wesele będzie wyprawiac. Temat oczywiście nie jest prowokacja ale troll raczej autentyczny. A może to moja chrzesnica się odezwała. Gdyby tylko było więcej wulgaryzmów to język i arogancja identyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wez sie k****o schwoaj w swoim padole wiesniackim!!! sama nic nic nie dostalas i nie nie stac cie na dary a ryja pilujesz jakby o twa osobe chodzililo, wont szlaufie od tematu ktorego nie pojmujesz do autorki- nic na siłę, skoro nie masz ochoty iść nie idz, a co ludzie powiedza to ch.... olej to, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poprawnie123k
Minimum to tysiąc złotych. Życzę udanego wesela :) PS aż przykro czytać jakie zdanie masz na temat swojej chrześnicy. Taka niedobra na pewno nie jest skoro przymierza się do zamążpójścia. Moim zdaniem to w Tobie tkwi problem, masz jakieś uprzedzenie do Niej. Nie mniej, nie moja sprawa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh a ktoś kto przymierza się do zamazpojscia to z założenia jest dobry? Czy to forum dla licealistów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chrześniaczka raczej sobie zapracowała na uprzedzenie Matki Chrzestnej , to nie wzieło sie z doo/py , dziwi mnie nakłanianie Autorki że powinna tam iść, same wsióry tu chyba piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×