Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile w kopercie na ślub kuzynki?

Polecane posty

Gość gość

Będziemy też na weselu. My i dwoje małych dzieci. Będziemy do ok 20:00, ale to raczej nie ma znaczenia. Mamy kupioną pamiątkę za 100 zł i chcemy dołożyć pieniądze. Mąż mówi, żeby dołożyć do tego 500 zł, ja myślę, że wystarczy 300 - 400 zł. Do tego będą kupony toto lotka, bo zażyczyli sobie zamioast kwiatów. Na nasz ślub z weselem ta sama kuzynka dała nam filiżanki za ok 80 zł, ale chłopaka miała wtedy innego niż obecny narzeczony. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiątka za 100 zł? Czemu taką drogą? Wystarczyło zwykłą kartkę z życzeniami, totlotka za 20 zł, a do koperty 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio na ślub kuzynki dałam 300 zł sama z mezem. Skoro kupiłaś jakiś prezent to doloz Max 300 zł i będzie ok wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak już mamy kupioną taką pamiątkę za 100 zł to ile do koperty? Też 500 czy 400? Ta pamiątka to ikona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zasada jest taka, ze daje sie za talerzyk! Czyli za Was Ok. 500 zl No i za dzieci tez płaca. Chore jest kupowanie kartki za 100, a do koperty 300-400 zł chces dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Też tak pomyślałam, że 300 by wystarczyło, ale mąz uważa, że trzeba 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie kupiłam kartki, kupiliśmy ikonę :) Nie mam pojęcia ile oni płaca za talerzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że wystarczy jeśli dasz 300 zł. 400 to już dużo. 500 bardzo dużo. Wiem, że wesele to więcej wydatków: ubrania, fryzjer itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, weźcie sie stuknijcie w głowę. W telewizji ostatnio był program i daje sie za tzw.talerzyk czyli min 200 zł za osobę. Idą w 2 dorosłe osoby i 2 dzieci i 300 zł polecacie autorce dać? A kogo obchodzi fryzjer i ubrania na wesele. Chcecie Żydzic to wcale nie idźcie i nie ośmieszajcie sie. Albo poproście młodych, żeby wam zwrócili za ubrania i fryzjera na ich wesele, moze i za paliwo oddadzą. Co za ludzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A zwróciłaś uwagę, co autorka i jej mąz dostali na własne wesele od tejże kuzynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
600 zł to minimum na dwie osoby, jak idziecie z dziećmi to conajmniej 800zl do koperty plus totolotek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak tyle nie macie to lepiej nie idzcie, oszczędzicie sobie wstydu i obgadywania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prezent: 100 zł; Za tzw. talerzyki: 500 zł; Toto lotki: 20 zł Kartka z życzeniami: 10 zł Razem: 630 zł. W sumie sporo jak dla kogoś, kto sam podarował jedynie prezent za 80 zł i nic więcej idąc w dwie osoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak zwróciłam uwagę co dostali. Ale jak mój kuzyn był u mnie i nic mi nie dał, bo był 15 latkiem teraz byłam u niego to tez miałam nic nie dawać w imię takiej zasady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 1000 zł dają rodzice chrzestni, a ty proponujesz by autorka dała 800 (a do tego dochodzi przecież prezent, który już mają za 100 zł, toto lotki za 20 zł i kartka za jakieś 10 zł, co razem daje 930 zł. To prawie 1000 zł. Wg mnie PRZESADA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wiem, ja z mężem szliśmy do znajomych niż dwa razy w tym roku, sami bo dzieci nie mamy i daliśmy 600 zł do koperty plus totolotki. A za dzieci też by coś wypadało dołożyć, bo chyba też będą jeść i pić na weselu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A skąd wiesz ile ta kuzynka miała wtedy lat? Założę się, że była dorosła i poskąpiła :) Często tak jest. Ktoś przyjdzie z czymś za 50 zł, a potem sam dostaje za 800 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1000 to od rodziców, dziadków i chrzestnych dostaje sie. Od zwykłych gości po Ok.200 zł tak jak ktoś juz wyzej pisał- za tzw.talerzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupiliśmy ikonę x To już wasza strata. Wypada zapłacić za posiłek czyli te 500 zł. Swoją droga dla was ikona to super pamiątka a kuzynka może mieć zupełnie inne zdanie. Ja bym to do śmieci cisnęła, łapacz kurzu i nic więcej. Ale to już są gusta. Wg mnie zbędny śmieć, już bym wolała filiżanki albo pościel.Dla mnie lepiej i taktowniej jest kupić kartkę z życzeniami i włożyć 500 do koperty. Nie rozumiem tych całych "prezentów" takie uszczęśliwianie kogoś na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za jaki talerzyk sorry?? Robia wesele a goscie maja placic jak za sylwestra?? Jak kogos nie stac na wesele, to niech nie robi, i niech nie liczy, ze sie zwroci.. Nie daj sie zapedzic w kozi rog Autorko, 400zl wystarczy. I tak wykazujesz sie kultura, skoro "zwracasz" duzo wiecej jak dostaliscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kuzynka dała Wam filiżanki za 80zł. Nie wiem ile lat temu był Wasz ślub bo wiadomo stawki się zmieniają,ale uważam,że te 8 dych to nawet jak 10 lat temu było to o wiele za mało. Moja kuzynka 9 lat temu brała ślub i ja wraz z ówczesnym chłopakiem dałam 250 zł za nas dwoje do koperty plus bombonierka. Myślę,że nie powinnaś być rozrzutna i dać do tego max 300-400zł. Sama po swoim zeszłorocznym weselu widziałam jak ludzie w rodzinie potrafią żydzić i cwaniakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszecie takie sumy... hm... My na swoim weselu dostawaliśmy koperty po 300 zł. Większe sumy były rzadkością. A jedna para dała 200 zł. My sami daliśmy znajomym 600 zł w kopertcie (wesele kilka miesięcy przed naszym), a oni nam dali 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś TY BYŚ WOLAŁA. Ale Ty nie jesteś kuzynką autorki. Autorka zna swoją kuzynkę i myślę, że nie bez powodu wybrała ikonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 lata temu byłam u kuzynki. Płacili po 230 za osobę. Dałam do koperty 600 zł. Do tego wino za kilkadziesiąt złotych. I jeszcze fochy strzelali- widać było im za mało! A i uwaga na paliwo wydałam 300 zł nie licząc innych kosztów. Ludzie to roszczeniowe gnojki. Mogłam dać 400 i butelkę Carlo Rossi i miałabym ich gdzieś, a nie człowiek sie stara i jeszcze fosza, ze z mało! Nie dogodzisz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym odwdzięczyła się podobnym prezentem jaki ona z osobą towarzyszącą mi dała :-) Myslę, że dostałaś 6 filiżanek od dwóch osób? Dałabym 12, bo od czterech osób. Szczerze! Ja nie lubię pazernych wyzyskiwaczy, ktoś mi goowno, a ja mam dać diamety? Nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
. 500 bardzo dużo x :D Jeśli tak to już lepiej nie iść na wesele. Po prostu się ośmieszacie. Jak już ktoś napisał płaci się za talerzyk czyli jedzonko. Para młoda nie pokryje wam kosmetyczki, fryzjera i paliwa... Ale jeśli tak wam już na tym zależy to lepiej nie iść na wesele i grzecznie odmówić. 300 zł w kopercie mogą dać os. niepracujące co idą sami na wesele, ale żeby para dorosłych cisnęła tyle? :/ Może od razu puste dajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:39 u nas na ślubie rok temu było to samo:/ pary, które brały ślub kilka miesięcy przed nami dostały większą sumę,a na nasze wesele dały mniej, a jedna co miała miesiac przed nami ślub dała nam w prezencie zestaw talerzyków, który dostali sami w prezenicie,a co śmieszniejsze wygadała się bliska osoba,że identyczny zestaw widziała za 70zł w sklepie - te same talerze!!! A my 500zł daliśmy z narzeczonym, nie licząc innych kosztów///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co kupiliscie za 100zl jakąś pamiątkę która wyrzuca do śmietnika?? Trzeba było ta stowe dołożyć do koperty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kartka za jakieś 10 x No ja... najlepiej za 50 i potem płaczcie, że nie mogliście dać w kopertę. Przecież kartka w supermarkecie kosztuje od 2,50-5,00 zł ładna z koperta. Ja pierniczę. Lotek jak nie chcesz to nie dajesz nie ma obowiązku TO JEST ZAMIAST KWIATÓW I TYCH WASZYCH PIERDÓŁ. Aż musiałam wrzasnąć bo ktoś znowu się doczepi a no bo na zaproszeniu pisało...:/ 200 zł za talerzyk chyba w barze samoobsługowym ;) Kiedy Wy miałyście te wesela 20 lat temu? Zupełne odrealnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem tak, jeśli autorkę tak bardzo boli, ze dostała filiżanki za 80 zl( swoją droga niezłe trzeba mieć nawalone, żeby sprawdzać ile który prezent kosztował) to żeby nie ośmieszać sie i nie czuć jednocześnie żalu, nie poszłabym na takowe wesele i po kłopocie!!! Nikt Was nie zmusza do uczestniczenia w czyimś ważnym dniu! Chcesz isc? Idź i zachowaj poziom! Nie chces, żal Ci kasy - NIE idź!!! A juz szczytem jest to co ktoś wyzej napisał, ze byli u znajomych dali 600, a ci sami kilka miesięcy późnej dali na ich ślub 300- to jest dopiero poniżej jakiegokolwiek poziomu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×