Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość babielato0

Imię TOLA - ISTNIEJE?

Polecane posty

Gość babielato0

Imię TOLA - ISTNIEJE? Doszukałam sie, że jest to zdrobnienie od Anatoli, czy Otyli, ale te imiona mi się nie widzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oraska
Owszem. Tak wabi się suka moich sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghhh
Antonina - zdrobnienie - Antosia, Tosia, Tola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsaws
Tola to zdrobnienie od Anatoli a nie od Antoniny.. i chyba nie istnieje jako osobne imie ale mozesz zapytac w urzedzie... bo skoro moze byc Magda i Magdalena to moze i jest Tola i Anatolia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhdfhdhffhhfdfhdhfd
anatola chyba. imie jest okropne.zdrobnienie piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gkdb
Daj samo tola i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam na imię Antonina - od dziecka dla rodziny - później w szkole byłam - Tola - tak jest do dziś. Mam 50 lat - jestem Tola, czasami Tosia.... jeden z moich kolegów po ......stu latach znajomości oświadczył mi, że przez te lata był pewien, że mam na imię Anatolia - też ładnie.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam psa Tole :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koleżanka dała. bardzo ładne:> lepsze niz setka julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka będzie Tola :) Kiedyś było to zdrobnienie od Anatolii i Tolisławy, aktualnie występuje też jako niezależne imie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Toli
Moja córka ma na imię Tola. W akcie urodzenia ma wpisane Tola, a nie Anatola czy Antonina. Przy rejestracji dziecka pomogło mi oświadczenie Rady Języka Polskiego dostępne tutaj: http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=442&Itemid=67. Zgadzam się ze zdaniem jednej z poprzedniczek - Tola to piękne imię i przy okazji wyróżniające spośród Julek, Hani czy Mai, i choć to także fajne imiona, ja wolę Tolę i już! Pozdrawiam wszystkie Tole!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tolka Tolka,jak z Ukrainy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tola mi się średnio podoba, ale pola jest dużo lepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy Pola lepsza od Toli -niekoniecznie. Antonina jest czesto zdrobniane na Tole,ale przeciez moze istniec bezposrednie w swojej krotkiej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwszy raz słyszę, że Tola to zdrobnienie od Antoniny,, Ja znam tylko Antosię, Tosię i Tonię. Miałam zresztą suczkę Tonię.. i czasem do niej mówiłam Antonina ;) A imię Tola istnieje oddzielnie,. tak jak Magda, Kuba, Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem,na szkolna kolezanke mowimy Tola,a jest Antonina.... Natomiast zadne imie chyba sie nie uchowa przed psami,wiec nie jest to ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hehe no nie wiem, czy żadne,.. ale nie słyszałam np. o psach czy suczkach Martach, Adasiach, Piotrusiach, Izach czy Konradach.. Pieski i suczki to raczej Kubusie, Tonie, Tośki, Zośki, Sonie, Ferdynandy, Aarony, Alberty. Moja prababcia miała na Imię Eleonora, w skrócie Nora.. Po kilku latach od jej śmierci, wujek (czyli dla niego była to jego babcia) miał suczkę.. nazwał ją Nora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co z tego,ze TY nie slyszalas...? Som :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nic ;) ale na pewno jest wiele imion, które nie zostały nigdzie nadane psom czy kotkom.. a nawet jeśli gdzieś, ktoś raz nazwał.. to trudno mówić, że dane imię kojarzy się z tymi nadawami zwierzakom, jak Kubuś i Maciuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tola TO JEST zdrobnienie od imienia Antonina i nie inaczej. Sugerować co innego to jak wmawiać że np. Ola jest od Olanny (sic!0. To równie idiotyczne i świadczące o brakach w wiedzy ogólnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli tolek to zdrobnienie od anatol to tola jest zdrobnieniem od anatolia tosia jest od antoliny nie tola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata Toli
TOLA (dawniej Anatola - od męskiego Anatol) dziś jest to samodzielne imię, doszukujących się pierwowzoru odsyłam do kreskówki o Bolku i Lolku. Często mylona z Tosią (dawniej i dziś Antoniną) W niektórych regionach Rosji, Tola to imię męskie. Moja Tola jest dziewczynką, ma dwa lata i jest NIESAMOWITA. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tola to zdrobnienie od antoniny, wiembo moja sasiadka tak dala na imie swojej corce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam znajomych, którzy dali tak na imię swojej córce. Po prostu TOLA, nie jest to żadne zdrobnienie. np w dokumentach Tola Kowalska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze miec tak w dokumentach,ale jest to i tak zdrobnienie od Anatoli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolezanka nazwała dziecko-anatola, w skrócie tola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama ma na imię Teodora,a wszyscy mówią do niej Tola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×