Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

inhalacje

Polecane posty

Gość gość

Drogie mamy mozecie mi wytlumaczyc kiedy uzywa sie inhalatora. Mam corke 2 letnią i chce kupic. Do czego go sie dokladnie uzywa. Katar,kaszel, przeziebienie? Z czego robi sie te inhalacje,ze.zwyklej soli fizjologicznej? Czy specjalnych lekarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skad mam wiedziec ile razy dziennie i ile minut mam.robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak będzie chora tak ze będzie potrzebowała leku do inhalacji to lekarz ci zapisze .Przy Katarze zwykłym kaszlu można z samej soli ile razy różnie można 3 można 6 przy zapaleniu krtani np można na przemian raz sama sól raz lek albo lek z solą no ale to już zaleci lekarz bo jak odpukać zapalenie krtani u dziecka może wymagać wizyty u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
inhalacje możesz robić np. na katar, kaszel i przeziębienie... dużo lepsze wyjście niż leki czy syropy, nie obciąża organizmu, podany lek trafia od razu "do celu". Mój pediatra zawsze daje nam coś do inhalacji, na poczatku była to sól fizjologiczna, a w momencie, gdy dziecko staje siecoraz starsze, można inhalować go lekami (to juz przepisuje lekarz, ja na wlasna reke nic nie podaje oprócz soli fozjologicznej)... ogólnie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
inhaluje sie zazwyczaj 2-3 razy dziennie do wyparowania całego leku (w zależności ile ml - u nas trwa to okolo 4 min)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A minut tyle ile leku np dasz 3- 5 ml soli i jak się skończy to koniec podawania a jak będzie od lekarza to zalecenia dostaniesz .mój syn raz miał z mukosolwanu a tak to zawsze zwykła sól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcesz kupić inhalator, a nie wiesz jak i kiedy się go uzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i co w związku z tym ,przecież gdyby to było takie wszystko proste to by nie dołączali instrukcji obsługi ,dziewczyna jak kupi i zacznie używać to od razu będzie wiedziała o co chodzi i to pytanie wyda jej się niepotrzebne tak jak twoje wtrącanie się bezmyślne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozna sie inhalować profilaktycznie solą fizjologiczną, Mi pomogło przy zapaleniu oskrzeli. Inhaluj się około 10 min. Ja mam inhalator Philips Family

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też właśnie kupiłam inhalator. Do tego dostaliśmy brodual i nebbud. Na szybko jedynie przy dziecku przeczytałam instrukcję z inhalatora i mam pytanie- Czy mogę robić inhalację jak dziecko śpi? Tą rurkę przyłożyć koło nosa? Syn ma niecałe 2 latka i maski raczej nie da sobie założyć na dłużej... W instrukcji było napisane by podawać leki siedząc prosto ale jak dać sobie radę z żywym 2 latkiem? Może któraś mama podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie bawię z dzieckiem w słonie bo te maski mają taką trąbę :-) spróbuj zabawą może akurat. Jesli chodzi o sen to chyba sie obudzi bo nie wiem jak wasz ale moj dość głosno chodzi, ale jak nie masz wyjścia to tak zrob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli masz Berodual to nie rób na spiaco, bo maseczka musi maksymalnie przylegac do buzi żeby jak najmniej pary dostało się do oczu. Moja córka też walczyła z maseczka, a teraz już się przyzwyczaiła, bo mamy właśnie Berodual i Nebbud na stałe póki co. Inhalacja U nas trwa 6 minut, z zalecenia pulmonologa i zagaduje córkę przez ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka . Wiem do czego sluzy inhalator i dlatego chce kupic. Tylko kilku rzeczy nie wiedzialam. Teraz juz rozumiem ,ze inhalacja yrwa dopoki nie skonczy sie np.sól. tylko skd mam wiedziec ile jej dac do tego pojemniczka. Nie lece od razu z katarem do lekarza czy lekkim przeziebieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko soli daje się 3-5 ml. I zasada jest taka ze inhalujesz tyle ile jest ml razy 2. Np 3 ml to 6 minut. I nawet jeśli zostanie coś w pojemniku to wylewasz. I wiem to z doświadczenia i z porad pulmonologa, bo mam dzieci z astma wisieć inhalacje mamy 2-3 razy dziennie z tym, że my mamy sterydy, mukolityki i fenoterol ( Ventolin, Nebbud, Flixotide, Berodual i Mucosolvan). Więc z solą możesz dac ile uważasz, a jeśli dziecko ma przepisane leki to ustala lekarz do wieku i wagi dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadźkaa123
Inhalatora możesz używać kiedy tylko chcesz, bo często stosuje się go czysto profilaktycznie, żeby wzmocnić górne drogi oddechowe i ogólnie organizm. Ja np sama się inhaluję inhalatorem Diagnostic Nano- jak jestem zdrowa raz- dwa razy w tygodniu, jak coś jest nie tak to codziennie. Dobre są inhalacje na zatoki, na gardlo, na alergię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata1987s
Podoba mi się w moim inhalatorze czyli Alergia Stop że faktycznie cicho pracuje. To jest rzecz której się bałam, że będę miała głośną kolubrynę w domu, a tymczasem inhalator jest poręczny, niewielki, nie hałasuje, a przy tym jest wydajny. Inhalację można zrobić sprawnie, co się sprawdza zwłaszcza jak córce muszę lek wziewnie podać, a ona za długo w spokoju nie usiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paweł5544
W moim wypadku dobrze się sprawdza inhalacja na zatoki. W domu mamy aparat Sanity Simple. To żona niedawno kupiła bardziej dla dzieci, ale mi się też bardzo przydaje. Różne leki można stosować, nie trzeba się szczególnie ograniczać pod tym względem. Urządzenie jest małe, całkiem lekkie, co ostatnio odczułem jak trzeba było zanieść aparat do teściowej, bo tam dzieci zostawialiśmy na ferie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy przeziębieniu robię synkowi inhalacje, bo to ułatwia odkasływanie, ale też cały czas podaję syrop fosidal, który jest przeciwzapalny, dzięki czemu infekcja nie schodzi na dolne drogi oddechowe i choroba szybko mija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariazh
Kupowałam Alergia STOP i nie jest źle, jak za te pieniądze to sprawdza się lepiej niż poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdapietka
Bardzo fajnym serwisem dla osób które już się inhalują albo które myślą nad inhalacją jest inhalacja.pl można tutaj txt o każdym temacie znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W temacie inhalacji to na początku jest sporo typowej teorii do przyswojenia żeby to dobrze i skutecznie robić, na http://inhalacja.pl dużo txt jest właśnie takich stricte poradnikowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoriagość
Dużo teraz ludzi się na inhalacje decyduje, u mnie w pracy ze trzy kobitki wiem że inhalują siebie czy swoje dzieci. Sama niedawno się na aerozol zdecydowałam i nie żałuje – szybkie leczenie, tania i bezpieczna metoda. Jakie są leki i jak jest stosować to zawczasu warto sobie przeczytać w jakiś bardziej naukowych poradnikach, np. na https://inhalacja.pl takie teksty są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarammk
Polecam serwis ihttp://nhalacja.pl można się dowiedzieć wielu konkretów na temat inhalacji, a nie jakiejś mniej lub bardziej zgodnej z prawdą publicystyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chicalett
inhalacje to świetna sprawa, ale też trzeba cpoczytać i zastanowić się przed zakupem sprzętu, syn miał jakiś czas temu zapalenie oskrzeli, został mu paskudny kaszel, pediatra dał do inhalowania budixon neb, nie mieliśmy inhalatora wieć zaczęlo się zukanie, w ulotce leku bylo napisane ze nie nadają się inhalatory ultradxwiękowe, a własnie nad takim myśleliśmy więc też trzeba przemyśleć sprawę zani sie inhalator kupi chyba najpopularniejsze są pneumatyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam portal inhalacja.pl dobre miejsce żeby zacząć w ogóle przygodę z inhalacją, nie jest to metoda jakoś super popularna w Polsce i tak naprawdę brakuje miejsc skąd można by czerpać jakąś bardziej profesjonalną wiedzę...często nawet lekarze niewiele mają do powiedzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podpowiem serwis http://inhalacja.pl jeśli ktoś myśli o rozpoczęciu inhalacji u siebie w rodzinie, dużo porad, dużo rzeczowych artykułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym podpowiedziała zajączka, czyli Baby, bardzo ładny design, od razu synek dał się do inhalacji namówić, nie trzeba było szczególnie się męczyć w jakieś podchody i przekonywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alergia Stop to mój drugi inhalator w życiu i jest lepszy od poprzednika na pewno pod kątem wydajności – inhaluje szybciej i dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba cały internet sprawdziłam szukając inhalatora i wybrałam Pro. Jak na razie korzysta się bardzo dobrze jest faktycznie cichy nie słychać większego szumu podczas podawania aerozolu. Druga sprawa to wydajność – można przygotować lek w parę chwil i aerozol leci rzeczywiście szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×