Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość koniec aukcji

jadłospis 1,5 latka-podajcie jak wyglada u was zywienie

Polecane posty

Gość koniec aukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myslałam
ja nie ma uregulowanego -roznie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie tak to wygląda
3 x dziennie mleko ok 250 ml (samo lub z kaszką) obiad (ok 200 ml) , deser (podwieczorek) - jogurt z owocami/banan/jogurt z biszkoptem/bardzo rzadko kinder kanapka bądź Danio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym wieku dziecko może już prawie wszystko wiec jest łatwiej :) Na śniadanie i kolacje mojemu robiłam bułeczke lub chlebek z serem żóltym,topionym,białym,wędlinką,jajeczko na twardo lub jajecznica ale robiona na parze, płatki na mleku,ryż na mleku,parówki. Na podwieczorek rózne kombinacje naturlanego jogurtu z owocami,jogurt jogobella,wszystkie owoce,budyń czy też kisiel,musy owocowe.Na obiad robiłam wszystkie zupy oprócz tych gdzie były grzyby,fasola czy też groch.Z drugim daniem też nie było cięzko bo np.kasza,ryż,makaron,ziemniaki,kopytka i innego typu kluseczki,pulpety i inne mieso wieprzowe lub drobiowe duszone lub gotowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do mleka mój jego nie chciał jużpić,więc sposobami staram się by wypił przynajmniej raz nawet te 150 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniec aukcji
dzieki za odp a mozecie napisac jakie porcje obiadu zjada takie dziecko? bo mam wrazenie ze moj synek mało je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniec aukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppppup
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj za 3 miesiace konczy 2 latka ale jadlospis ma bardzo podobny do tego sprzed pol roku, u mnie jest o tyle latwiej ze maly dalej wcina mleko i jak butli nie dostanie to jest zwyczajnie nie najedzony. rano butla obowiazkowo nadal dostaje 3. obiadek sloiczkowy, i obiad (ale to juz raczej tylko towarzysko bo sie buntuje jak go mu nie daje )razem z nami ale niewiele z tego zjada lubi z nami przy stole siedziec i banbrac sie w talerzu z innym jedzeniem, uwielbia serki jogurty i zjada ich dwie szt dziennie, i jakis owoc przewaznie jest to banan i wiadomo soki. to glowne posilki. wiadomo ze czasami jak widzi u kogos jedzenie to probuje to tego to owego.zasadniczo caly czas cos mieli . powiem tak w tym wieku dziecko jada wszystko ( odpada jedynie bardzo tluste i zupy typu grochowa )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko wcale mleka nie pije odkąd odstawiłam od piersi. Daje jej kaszke na mleku i tylko tak mleko zje (musi być na gęsto). Pije tylko wode (soczkow itp tez nie chce)... A fasolówke ja daje i Justynka bardzo lubi i nic jej nie jest (to ja juz gorzej znosze tą zupe :p ) . Lekarka mi kazała ze wzgledu na duzą ilosc żelaza w strączkowych a Justynka miała kiedyś niedobór. Wiec fasolówa jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala je: 6:00 mleko - pełny kubeczek 240ml 9:00 śniadanie - kanapka z wędliną, serem, twarożkiem, jogurt, jajko na twardo, jajecznica bez tłuszczu, owsianka itp. 12:00 mleko - pełny kubeczek 240ml 14:30 obiadek - albo tylko gęsta zupka - zjada ok. 200ml albo zupka rzadka +drugie danie(bardzo różnie zjada - czasem całą porcję czasem 2-3łyżki - a gotuję np. pulpety z sosem koperkowym, gotowany kurczak, duszona ryba, naleśniki(bez tłuszczu) z farszem mięsno-warzywnym, kluseczki, spagetti itp) 17:00 owoc - banan, jabłko, gruszka, manadarynka itp. 18:30 kolacja - albo kaszka, albo jogurt z musli, z płatkami, albo jakaś kanapka - czasem nie chce w ogóle kolacji. W miedzyczasie daję suszone owoce - morelki, śliwki, rodzynki lub normalne owoce - zamiast słodyczy, czasem chrupki lub suchy chlebek i oczywiście picie - staram się dawać soki lub herbatki tylko po posiłkach, a pomiędzy daję samą wodę mineralną niegazowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okk
J_A_N_A U mnie to samo, Maciek nie pije mleka, tylko zajada się kaszkami na mleku i Danonkami, wodę pije "litrami" ;) Ale chciałabym zrezygnować z jednej kaszki(je na śniadanie i kolacje) bo z torbami mnie puści ;) Co proponujecie w zamian sycącego, powiem jeszcze że na 2 sniadanie, zjada kanapeczki, Danonka, parówkę albo jakecznicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ma 21 miesiecy dzienny jadlospis wyglada tak: ledwie oczy otworzy - mleko potem sniadanko- kanapka z czymś albo jajecznica albo owsianka zalezy od dnia :) do tego kakao potem obiad- jedno danie- zupa z miesiem, warzywa z miesem, makaron zmiesem, albo jakis zurek z ziemniakami itd potem kolacja- owoce lub jogurt potem mleko i spanie w miedzyczasie chrupki (ostatnio nie za czesto chyba sie jej znudzily), biszkopty, czekolada- raz w tyg kosteczka albo batonik kinder no i herbata z sokiem, miodem, cytryną albo kompot owocowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hybcia
Moja córa ma 20 m-cy -rano obowiązkowo 220 mleko z kaszką kukurydzianą -ok. 11.30 obiad robię z mrożonek (mają teraz więcej wartości odżywczych)-kalafior,brokuł,fasolka szparag.marchewka,ziemniaczek wszystko z mięskiem gotowanym-drobiowym wychodzi z tego pyszna zupka. - ok 14-15 mleko z kaszką 220 ml - 17 deserek ze słoiczka lub jogurt,bądz owoc - 19 kolacja jajka,parówki,kanapka -20.30 mleko z kaszką 220 ml. Przez cały dzień dużo przegotowanej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junona6
moj ma 19 miesiecy i ciężko z jedzeniem jakby mogl to by nir jadl caly dzien procz mleka,pieczywo nie, mieso rzadko, zupy ale nie wszystkie i nie zawsze wszystko,danonki tak,czasami wychodze z siebie bo wymyslam nowe smaki, nowe dania a on nie chce, wiec zazdroszcze wam ze nie macie z tym problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj syn ma dwa latka, jest alergikiem z rana kanapki- z oliwą z oliwek, czasem zje szynkę obiady w miare normalnie ale bez warzyw- nie tknie niczego, czego nie zna.Owocow nie je wcale, chyba ze w sokach troche łyknie wieczorem je Sinlac, czasem zje płatki owsiane, kaszę manna na mleku sojowym . bardzo mało je, dieta w ogole nie urozmaicona a rośnie jak na drożdzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junona6
no własnie, nie duzo je ale nie wyglada na niejadka:)tylko jak to matka-martwi sie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junona6
ale moze bedzie lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×