Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak mam reagować Problem z 9 letnim synem

Polecane posty

Gość gość

Od dłuższego czasu mam problem z synem który wcale mnie nie słucha. Jak mówię mu żeby coś zrobił udaje że nie słyszy. I nie robi tego wcale. Jak mówię że mu coś zabiorę to sie smieje i mówi to sobie bierz. Lub ma odzywki w stylu jak ty mowisz nie to ja tez Bede mówił nie albo i co mnie to obchodzi. Prosiłam go 30 minut żeby umyl zęby powiedział żebym sobie sama umyla. Powiedzialam ze ma karę a on no to juz nigdy nie umyje zębów. Krzyczy podnosi głos strzela drzwiami . Ja nie wiem co ja mam robić z tym człowiekiem wyprowadza mnie z równowagi. Czy macie jakiś sposób na takie zachowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bunt nastolatka, troche za wczesnie i za wiele. Nie postawilas sie wczesniej w roli autorytetu i rodzica ktory wymaga i ktorego sie slucha chyba. Nie groz ze mu cos zabierzesz, tylko wykonaj kare. Sprobuj tez nagradzac dobre zachowanie ale nie do przesady. Czy jego ojciec jest z wami? Jesli tak, zwerbuj go aby cie poparl w wychowaniu mlodego. Jesli ojca nie ma, masz problem, chlopak nie ma autorytetu i chce cie podporzadkowac. Radze ci znalezc jakas poradnie rodzinna i porozmawiac z psychologiem, bo jak poradzisz sobie z nastolatkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli chodzi o zeby, to ja bardzo wczesnie scedowalam odpowiedzialnosc na corke. Pilnowalam kontroli, fluorowania, pokazalam, jakie ja mam zeby i ilu nie mam i tlumaczylam dlaczego, powiedzialam, ze na 3-cie bedzie musiala zarobic sama i dbala o zeby. Mnie laski nie robi, ze zeby myje, nie je slodyczy, dba o zdrowe zywienie- teraz jest juz dorosla. Ja nie stosowalam czesto kar, co najwyzej zakaz tv, ale jej na tym nie zalezalo. Problemem bylo nie pyskowanie a nieporzadek. Masz chyba problemy z autorytetem, poszukaj sobie wsparcia u psychologa, ja tez wielokrotnie zwracalam sie do psychologa. To wazne, zeby niczego teraz nie zaniedbac, bo za chwile bedzie imponowanie w grupie, przechwalki, pierwsze opowiadania przez kogos starszego o narkotykach, papierosach, alkoholu. Musisz pracowac nad lepszym kontaktem z synem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Staraj sie nawiazac i systematycznie budowac pozytywna wiez z synem. Smiejcie sie razem z glupot, spedzajcie przyjemnie czas, basen, kino, zaraz beda lyzwy, to jest czas rozwijania sie powaznych zainteresowan, hobby- wspieraj go w tym. Badz silna, kochajaca i mila mama, niech syn moze zapraszac kolege do domu i sam go odwiedzac. Mow mu, ze go kochasz, nawet jak jestes na niego czasem zla. Wtedy bedzie bardziej przystepny i bedziecie mogli spokojnie negocjowac w roznych sprawach. Szczerze polecam scisly kontakt z psychologiem, sa dziesiatki drobnych sytuacji, ktore wymagaja omowienia po prostu z fachowcem zanim bedziesz miala nastolatka i aby zapobiec nawarstwianiu sie roznych problemow. Moja corka miala np. narastajacy powazny konflikt z wychowawczynia a szkolna psycholog stanela po stronie dziecka i to mi wpoila, zeby zawsze w konflikcie z zewnatrz, np. z nauczycielami trzymac strone dziecka. Sama musiala przezyc tragiczne zakonczenie konfliktu swojej ledwie doroslej corki ze szkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapoznaj sie z artykulami o tym jak stawiac dziecku granice, dzieci potrzebuja granic. Nie daj przyzwolenia na pyskowki, powiedz, ze sama jestes spokojna i uprzejma i wymagasz tego samego od niego. Poradz sie psychologa co do konkretnej sytuacji, w ktorej doszlo do trzaskania drzwiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×