Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rhodesian

jak nauczyc dwulatka załatwiania sie na nocniczek??ratunku

Polecane posty

Gość rhodesian

moj Mikołajek ma 2 latka i ciągle załatwia sie w pampersa i nie ma mowy o tym aby załatwil sie do nocnika nie wiem jak go tego nauczyc zdaje sobie sprawe ze jest to pozny wiek na nauke w tej sprawie, przyznaje ze jest to wynik mojego zaniedbania, ze Mikolaj powinien juz duzo wczesniej sie uczyc , czy ktos ma dobra rade w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatalki
moja córcia ma 3 latka skończone w maju i sika na nocnik już z 1,5roku teraz to już na ubikację.ja to zrobiłam tak że po domku chodziła bez spodni nocnik stał w widocznym miejscu i za którymś razem siadła a potem częściej i częściej dzieci maja swój rytm i swój czas na wszystko ta metoda była wypróbowana przez moje koleżanki i też skutkowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja podopieczna własnie się uczy, tez ma 2 latka :) nasza metoda jest taka : mała ma 2 nocniki, na jednym sadza misia lub lalę, na drugim siada sama. teraz juz w zasadzie nie robi nic w pieluszkę. na początku siedziala na nocniku najczęsciej bez efektów, ale jak juz coś się udało jej tam zrobić to trzeba było wykazać maksymalny entuzjazm dla jej sukcesu. dzieciak szybko sie orientuje ze zrobił coś dobrego. poki jest cieplutko, twoj synek moze biegac w samych majtkach po domu, jak nasika to nie krzycz na niego i go nie zawstydzaj, tylko zwroc uwagę ze ma mokre majteczki, zapytaj czy mu jest wygodnie w takich majtkach chodzic. nie przebieraj go od razu, ale po np. 10- 15 min, zeby poczuł dyskomfort. i nie wolno dziecka przetrzymywać na nocniku dluzej niż 10 min. poobserwuj go kilka dni w jakich porach najczęsciej siusia, ile czasu po wypiciu napoju i wtedy sadzaj. próbuj tez od razu po spaniu- wtedy najczęsciej sie udaje. moja podopieczna uczyła się czystości ok 2-3tyg, a od kilku dni nie zasikała ani jednej pary majtek, sama juz wie kiedy chce jej sie siusiu i biegnie do łazienki po nocnik. zyczę sukcesów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rhodesian
tez probuje z chodzeniem bez pieluszki ale Mały sie zsika i nie przeszkadza mu to ze ma mokro bawi sie dalej nocnik stoi w widocznym miejscu , a jezeli wiem ze zaraz powinien cos zrobic siku czy kupe i posadze go na nocnik to bedzie tak dlugo wstrzymywal (czesciej kupe) newt jezeli ok 20 minut kaze mu siedziec na nim dopoki nie pozwole mu zejsc i nie zaloze czystej pieluchy wtedy minuta i sie zalatwia to jest wrecz perfidne co on wyprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatalki
musisz być bardzo cierpliwa każda nauka musi trwać przecież dziecko nie robi ci na złość tylko potrzebuje więcej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rhodesian
szczerze to liczylam na bardziej oryginalne pomysly, wiem ze to wymaga czasu ale jezeli to bedzie nadal tak wygladc jak teraz to na moim dywanie nie bedzie suchego miejsca:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatalki
nie przesadzajmy a dywan zawsze można zmienić a w sprawie uczenia dzieci czegokolwiek trudno o oryginalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×