Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Papla666

Jaka książka dla dwunastolatka?

Polecane posty

Witam. Chciała bym zgłębić w synu chęci do czytania książek. Lubi książki przygodowe. Nie mam pojęcia jakiego tytułu szukać, by kupić coś, co mu się spodoba. Możecie mi coś doradzić? Syn ma skończone 12 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala ma kotkaaaaaaaaaaaa
a Harrego Pottera już czytał ? we mnie właśnie ta książka obudziła mola książkowego :) niby oklepane ale naprawdę fajnie się czyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn jest trochę młodszy ale od dechy do dechy przeczytał "Opowieści grozy wuja Mortimera", są trochę straszne ale on takie lubi i to jest chyba jedyna ksiązka którą przeczytał całą, sam. Tak go wciągnęła. Lektury to czytamy na zmianę po jednym rozdziale:) http://lubimyczytac.pl/ksiazka/71347/opowiesci-grozy-wuja-mortimera Ja tą książkę kupiłam za grosze w koszu z tanią książką w tesco. Chyba 6 zł kosztowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak przygodowe to polecam książki Clive'a Cussler'a ewentualnie z zabarwieniem detektywistycznym aczkolwiek wciąga niczym najlepszy film przygodowy "opowieści o Feliksie Castorze M.Carey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleve Cussler pisze ksiązki dla dorosłych! Co za pomysł? Dirk Pitt póki się nie ustatkował uprawiał w każdej książce seks z przygodnymi paniami. :o A jak juz się ustatkował, to książki zrobiły się nudne ;) Nie lepiej zamiast kupować ksiązki zapisać syna do biblioteki? Pewnie znajdzie coś dla siebie, a jak książka mu się nie spodoba, to zawsze można ją oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój, mimo wieków nie cierpi duchów, potworów, kosmitów...Harrego Pottera unika jak może, oczywiście w telewizji...Dl;a tego nie odważyłam się kupić Mu książki...ale może była by fajniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
messol, jest zapisany, ale sam nie wie co wybrać...Kilka książek od pani dostał, ale ciężko mu szło. Jedyne co mu sie podobało, to lektury: "W pustyni i w puszczy" i "Mała księżniczka". Na pewno jakieś przygody z nutką detektywistyczną były by fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dzisięciolatka, który też unika czytania, ale bardzo lubi przygody Koszmarnego Karolka. Dla dwunastolatka to chyba zbyt dziecinne, ale wypożycz, najwyżej oddasz. Moja dwunastoletnia siostrzenica czytała ostatnio "Paziów Króla Zygmunta". Jest tam specyficzny język, ale może mu się spodoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój kuzyn 13-letni czyta Grę o tron, pomimo że to książka dla dorosłych, a wcześniej czytał Harrego Pottera i Opowieści z Narnii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasza1671
seria pan samochodzik jest fajna, kiedyś się tym zaczytywałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa, po długim myśleniu przypomniałam sobie - seria z Czarnym Maćkiem, syn czytał "Czarny Maciek i wenecki starodruk" oraz "Czarny Maciek i wieża śmierci". O grupie gimnazjalistów, która załozyła klub detektywistyczny, powinno mu się spodobać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może jeszcze Harisson "Stalowy szczur" czytałam to mając chyba z11 czy 12 lat, fantastyka z przygodą, trochę sensacji, taka kosmiczna przygoda ale ja zawsze lubiłam książki z pogranicza sf, może Lem i Cyberiada, Dzienniki Gwiazdowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze są fajne książki z jednej serii, niestety nie pamiętam tytułu, a autor chyba francuski :) są to ksiażki o trójce rodzeństwa, dużo części i wszystkie kończą sie źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek_gostek
Może "Władca piasków". Powieść przygodowa o nastolatkach spędzających czas na obozie w Egipcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka131a
Idolem nastolatków jest Harry Potter więc może http://www.taniaksiazka.pl/seria/harry-potter/ Jest tu cała seria książek z tym bohaterem. I moim zdaniem to dobry pomysł na prezent. Nastolatkowie, nie bardzo lubią czytać. Ale po książki z ulubionym bohaterem sięgną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temat stary, ale może jeszcze komuś się przyda. Polecam bardzo dla młodzieży książki Krzysztofa Peteckiego, nie można się oderwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poprawka, chodziło mi o autora Krzysztof PETEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadowolonamama
Mój syn ma dwanaście lat i właśnie czyta książkę 'William Wenton. Instytut szyfrów" B. Peersa. Bardzo ciekawa książka przygodowa, która tak zainteresowała mojego syna, że od dwóch dni czyta ją aż ciężko mi go od niej odciągnąć i nawet polecił ją swoim kolegą z klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania768
W księgarni https://rewolucja.co.uk/dla-dzieci-i-mlodziezy/dla-najmlodszych mają duży wybór ksiażek dla najmłodszych, warto sobie przejrzeć ich asortyment, jeśli tak jak ja mieszkacie na stałe w UK. To polska księgarnia internetowa, ceny mają przystępne wysyłka też jest niedroga. Znajdziecie tam również gry planszowe i różnego rodzaju puzzle. W sieci zawsze jest taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2141221
Ja polecam Kroniki Saltamontes Moniki Marin. To książka o przygodach dwóch chłopców Adama i Aleksa, podróżują po powojennej Europie. Książka bardzo wciągająca, pełna przygód ale nie takich tylko kolorowych i bajkowych, dużo realizmu, opisu Europy po wojnie, trudne tematy porusza ;) Ale jest tez dużo z takich mega pozytywnych motywów jak maszyna do produkowania szcześcia. Nie chcę zbyt dużo zdradzać, ale na pewno te powieści do 12latka będą bardzo trafione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość3443
Myślę, że i starsze dziecko spokojnie może sięgnąć po Kroniki Saltamontes Moniki Marin. Sama jako osoba dorosła czytałam jej 2 tomy i uważam, że pióro ma świetne. Mega wciągają książki no i styl pisania super. A przygody Alexa i Adama pomimo tego ze to dzieci to sa na tyle czasem powazne, ze kazdy czytelnik znajdzie radosc przy czytaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość444424
Zgadzam się ;) Moja córa właśnie skończyła drugi tom Kronik Saltamontes i już mówi, że nie może się doczekać trzeciego tomu, który ma niedługo wyjśc. Ja staram sie wybierać dla dzieci ambitne ksiażki i te na pewno do takich można zaliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arleta32
Mimo, że dzieckiem nie jestem, to sama chętnie przeczytałam Kroniki. Serio, uniwersalna książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Ja często do niej wraca. Ma w sobie mnóstwo ciepła i przyjemnie się ją czyta. Wkrótce trzeci tom na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marietka321
Ciesze się, że jest tylu wielbicieli talentu Moniki Marin. Trzeci tom ma być podsumowaniem obydwu poprzednich, ale z pewnością nudy nie będzie - czymś nas zaskoczy. Macie racje, że losy tych chłopców mogą pozmieniać nasze postrzeganie świata, także współczesnego bo te prawdy, jakie tam można wyczytać są i dzisiaj potrzebne i niestety rzadko obecne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22seba22
To i ja się podepnę pod tych fanów. Świetne książki, już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Monika Marin jest niesamowitym oprowadzaczem po świecie „Kronik Saltamontes”. Uwielbiam ten cykl i każdemu polecam. Faceci też znajdą coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×