Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

catterina25

jaki fotelik 9-18kg jest najlepszy-doradźcie!!!

Polecane posty

Nosze się z zamiarem kupna nowego fotelika, ale ile osób tyle opinii. czy warto wydawać kupę kasy na maxi cosi czy chicco, czy może jest cos tańszego, co super sprawdza się w podrózy (duzo podróżuję). Jednym z głównych cech fotela idealnego jest, aby był wygodny dla dziecka, czyli miękko pod pupą i pleckami:-). Aha i jeszcze jedno. Moje Maleństwo niedługo wazy ok 9 kg a ma 6 miesięcy, czy mogę zmienic fotel??? Od kiedy przodem do jazdy sadzałyście dzieci(od ilu miesięcy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p3
Proponuje poczytać fachową lekture a nie zadawać pytania na forum.Maxi cossi jest o wiele bezpieczniejszy od modelu pokazanego przez grzywe.Ma bardziej wypukłe boki)przy głowie dziecka) co lepiej chroni przy uderzeniu bocznym.Jeżeli Cie nie stać na drogi fotelik (a dodam mże jest to zakup na długi czas i napewno opłacalny) to poszukaj pośród znajomych lub rodzinu używanego modelu z naprawde najleprzymi opiniami na stronach z testami fotelików. http://fotelik.info/pl/testy/Maxi-Cosi/ocena/malejaco/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramatti również ma zabudowane boki, znacznie sensowniejsze jest kupienie nowego fotelika, niż używanego. Podobno po 5 latach fotelik powinno sie wymienić ze względu na pasy ulegające w przeciągu tego czasu naciągnięciu (było to w folderze reklamowym Maxicosi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p3
Przecież fotelika 9-18kg nie używa się 5 lat.Napisałam,że jeżeli nie stać jej na fotelik za 600zł............czytac uwazniej.Na niektórych rzeczach oszczędzać nie można.Lepiej zacząć odkładać co miesiąc pare groszy i w odpowiednim czasie kupić pożądną rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p3, ten rozmiar fotelika można uzywać nawet do piatego roku życia, biorąc pod uwagę te 18kg, moja córka ma 3 latka i waży 14kg. Także długo jeszcze pojexdzi w tym foteliku. No ale decyzja należy do założycielki topicu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p3
No wybacz .ja miałam maxi cossi priori 9-18 i już od dawna dziecko moje nie mieści sie w niego a ma 5.5 roku i zaczeło w nim jeżdzić w wieku 10 miesięcy więc skąd te 5 lat???Polecam dobrą (znaczy z dobrymi opiniami specjalistów)marke co nie znaczy ,że tylko maxi cossi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak...słyszałam ze maxi cosi bije na głowę inne fotele pod względem jakości, ale....przeciez jego cena jest abrdzo wysoka, a nie ma co ukrywać, ze często płaci sie ze sama markę. Nie mówię zeby zaraz kupic najtańszy. Pytam na forum własnie z tego powodu:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko ma 2 lata i 7 miesięcy i ma 15,5 kg. Każde dziecko jest inne. My używamy fotelik Jumbo firmy Baby Dreams. Nie jest najlepszej jakości, ale nie podróżujemy nadmiernie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja powiem tak. Miałam maxi-cosi tobi ( cena 874zł ) i powiem tyle: PRZEREKLAMOWANY. Jak dla mnie beznadzieja. Dziecku było niewygodnie koszmarnie ( a córka jeszcze szczuplutka i waży ledwo 11,5kg ), niby 6 pozycji, a to g*** prawda. Co z tego, że tyle, skoro różnica w tych pozycjac jest prawie żadna! Nie ma mowy, żeby dziecko się wygodnie przespało. Za wysoka podstwa , co stwarza bardzo niewygodną pozycję dla nóżek, jeśli przedniego fotela z jakichś powodów nie da się maksymalnie odsunąć. Wyciągany reklamowany zagłówek.... szkoda gadać. Foteli niby do 18 kg, a moje naprawdę małe na sój wiek dziecko już w niego się nie mieściło - szelki za nisko i wciskały się w ramiona. Po 1000000000000-kroć lepszy jest Ramatti i taki właśnie nabyłam obecnie. Przepaść, a nie różnica. O cenie nie wspomnę. Acha - pół roku temu był raport o testach wypadowych i..... właśnie Ramatti okazał się bezkonkurencyjny! Okazało się, że jako jedyny na rynku ma odpowiednie zabezpieczenia przed uderzeniem bocznym. Przegrał z nim i maxi-cossi i graco i bebe comfort itd. No, ale rzecz gustu. Ja pisze tylko o swoich doświadczeniach. Może się komuś na coś przydadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Urwisek ma Maxi Cosi Tobi i dla nas jest rewelacyjny ;) na testach jakie znaleźliśmy wypada b. dobrze (osobiście nie znalazłam testu o którym mówi poprzedniczka, ale widocznie mam inny internet ;) Synek podróżuje wygodnie i czasem śpi a czasem nie - zależy od humorku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dodam że Tobi ma regulowaną wysokość oparcia, a nasz mały może nie jest ciężki ale jest b. wysoki.. i to przeważyło nad kupnem akurat tego fotelika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxa
P3 - twoje rady, moim zdaniem, są dziwaczne. Jakie jest prawdopodobieństwo, że ktos w rodzinie będzie miał do sprzedania fotelik maxi cosi? Według mnie dążące do zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondyna, nie wiem w jakim wieku jest Twoje dziecko, ale moje ma 85cm i maxi-cossi tobi okazał się kompletną porażką. Być może jest super dla niższych dzieci. Zagłówek wysunęłam na maxa i NIC to nie dało, bo i tak szelki zaczynały się za nisko względem ramion i małej było niewygodnie. No, ale każde dziecko jest inne. Może Twojemu jest wygodnie. Ja tam przetestowałam wcześniej Ramatti i bardzo żałuję, że od razu się na niego nie zdecydowałam. Teraz jestem już zadowolona, dziecku wygodnie, fotelik super i cena dla ludzi :) A testy były nie w internecie ale w jakimś piśmie. Niestety nie pamiętam już w jakim, bo wpadło mi w ręce pewnie przez przypadek, dlatego nie pamiętam już kto przeprowadzał te badania. W każdym razie było tam właśnie porównanie najlepszych na rynku marek. I prawie każdej miano coś do zarzucenia. A to wykończenia nie takie, a to tapicerka n ie zdejmowana, a to tworzywo nieodpowiednie, a to niewystarczające zabezpiecznia ( to właśnie zarzucono maxi-cossi - choć nie tobi, to fakt ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p3
Czytać i jeszcze raz czytać co kto pisze.Poszukać nie znaczy znaleść.Może ktoś z rodziny albo ze znajomych będzie miał do odsprzedania.Cytuje " poszukaj pośród znajomych lub rodzinu używanego modelu z naprawde najleprzymi opiniami na stronach z testami fotelików"nie widze tu mowy o maxi cossi -cytuje dalej"co nie znaczy ,że tylko maxi cossi."Każdy przeczyta to co chce........ Jeszcze raz pisze ,że szukać trzeba opini na stronach o testach fotelików a nie na forum.Dziewczyny co wam da opinia kogoś kto miał jeden lub dwa foteliki....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Shalla - dobrze wiedzieć - póki co jesteśmy zadowoleni z Tobika, ale jak coś to będę mieć Twoje zdanko na uwadze ;) a Jaś ma 9 miesięcy i waży 11 kg a ubranka na 86/92, a jak podrośnie to chyba przesiądziemy się na taki fotelik 18-36kg czy jakoś tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli faktycznie duzo podrozujecie, powinniscie zainwestowac w BEZPIECZNY fotelik! Bo co to sa w ogole za rady, ze fotelik sie sprawdzil? Czy ktoras z was przezyla wypadek ze swoim fotelikiem? W jaki sposob sprawdzilyscie swoje foteliki? Ze dziecko sie w nim nie wiercilo (a macie porownanie, czy w innym by mu nie bylo wygodniej?), albo ze latwo sie zmywalo plamy??? catterina25---> jesli zalezy ci na dobru dziecka, to przejrzyj sobie testy na podanej tu juz stronie: http://fotelik.info/pl/testy/ Klasa, ktorej sztukasz to 1. Ocena najwyzsza to 4/5. Jesli przy danym modelu nie ma zadnych ocen, albo w ogole nie ma tego fotelika w spisie, to znaczy, ze albo nie zostal przetestowany, albo wyniki nie sa dostepne. I ja bym takiego kota w worku nie kupowala! Dla twojej klasy polecane sa nastepujace foteliki: 1. Roemer 2. Maxi-Cosi 3. Kiddy Te foteliki dostaly najlepsze oceny we wszystkich kategoriach. Pod wzgledem bezpieczenstwa polecane sa oprocz tego: 1. HTS Besafe 2. Casualplay 3. Foppapedretti 4. Chicco Max 3s ZLE wypadly: Chicco Zenith, Britax , Klippan Folda, Kinsim SITZ Intro, Mothercare, Argos, Meggy, Renolux, Boulgom, IWH, Concord, Recaro, Eurokids, Nania, Cam, Fisher Price (Safe Voyage 3 stage boster), Bebe confort, Jane, Profex, Mamas &Papas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysssiiiaa
ja polecam zakupic fotelik taski do 36 kg,mojke dizecko ma 1,5 roku mierzy 90 cm i waży 14 kg,tak wiec juz! wyrasta z tego do 18 kg i żałuje że go kupiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze polecam Ramatii cena przyzwoita, dobrze zabudowane boki, raczej wygodny (nie mogę osobiście sprawdzić bo przecież się do niego nie mieszczę :) ) bo mój mały urwis nie krzyczy w nim co wcześniej miało miejsce przy nosidle, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annuśka
Ja uwazam ze MAXI-COSI, mój synek ma PRIORI XP a córka TOBI.... fotele moze nie sa idelne do spania w pozycji lezącej ale doskonale dziecko sie w nim układa nawet w pozycji półlezącej.... mieszkamy w anglii i duzo podrózujemy i naprawde MAXI COSI mimo znanej marki jest super funkcjonalny i bezpieczny, a bezpueczenstwo jest najwazniejsze wygoda potem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko Ramatti Venus
Po pierwsze wygoda dla dziecka Po drugie dobrze zabudowane boki Po trzecie cena nie zwala z nóg tak jak maxi (stanowczo przereklamowany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BasiaiMis
Mam pytanie odnośnie materiałow w Chicco Key 1 i Ramatti Venus - szukam fotelika, w którym dziecko się nie poci (ponieważ mój synek w kołysce poci się strasznie). Oglądałam obydwa w sklepie i podobają mi się. Proszę o odpowiedź, jak to u Was wygląda. Aha, a czy w Chico ten zagłówek nie przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×