Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość HelloKitty32

Jaki suplement diety najlepszy w ciąży??Jakie witaminy bierzecie????

Polecane posty

Gość HelloKitty32

Czesc,jestem w 5tc, czas zacząć brac jakiś suplement diety.Nie wiem ,który jest najlepszy.Pani w aptece poleciła mi Matruelle ale tabletki są takie wielkie,że wygladają jak globulki!Nie da rady połknąć, ni cholery! Co bierzecie?Prenatal baby?Co jest najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początku ciąży brałam kwas foliowy do około 15 tyg teraz do końca ciąży prenatal clasic tak zalecił lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam feminatal... a dokładnie - na Twoim etapie ciąży - feminatal metafolin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HelloKitty32
Wielkie dzięki,jutro pójde do apteki zobacze ile kosztują.Jak już się na jakis zdecyduję to chce go brać regularnie przez całą ciążę.Dzięki,pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_MaCka
Hm, a ja nie brałam żadnych witamin przez całą ciążę. Dobrze się odżywiałam, wyniki miałam super, nie było potrzeby. Synek urodzony w 40 tc waga 3570 g. Oczywiście na początku brałam kwas ciążowy i przez całą ciążę łykałam prouro bo bałam się o pęcherz z którym miewam kłopoty. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do końca 12 tyg. ciąży bierze się tylko kwas foliowy, inne witaminy nie są jeszcze potrzebne, a wręcz niewskazane, bo nadmiar też szkodzi, a jak wiemy na początku ciąży jest organogeneza i trzeba bardzo uważać, żeby nie zaszkodzić dziecku. Witaminy należy przyjmować dopiero po 12 tyg. ciąży ale już takie bez kwasu foliowego-lekarz na pewno powie jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko
byle nie centrum materna - naszpikowana składnikami E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_z_2009_mama
Cześć dziewczyny . Zapraszam Wszystkie mamusie przyszłe i obecne,jak i kobiety które są w trakcie starań o dzidziusia na nowo założone prywatne forum. Jeśli macie ochote i czas podzielić się swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z ciążą, porodem, połogiem i macierzyństwem oraz chcecie poznać nowe mamy to gorąco gorąco ZAPRASZAM. Jest wielee przeróżnych działów na któryc na pewno odnajdziecie kompanki do rozmów. Pomóżce rozkręcić naprawde świetne forum : GWARANTUJE MIŁĄ I PRZYJEMNĄ ATMOSFERE!! Zarejestruj się na http://www.mamazjajem.fora.pl/ Zapraszam do przenoszenia się stąd tam i zakładania takich samych nawet tematów i kontynuowania ich na tamtym forum :) Pomóżcie nam to rozkręcić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam na początku Feminatal Metafolin a później Feminatal DHA (mogę go też brac w okresie karmienia ale chyba przejdę na jakieś tańsze witaminki). W każdym bądź razie wyniki przez całą ciążę były w normie co mnie zdziwiło bo zawsze miałam skłonnośc do anemii (kiedyś nawet musieli przetaczac mi krew).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mannila546
a ja biorę od początku po prostu falvit i mój lekarz chwali moje wyniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsza jest zroznicowana i bogata dieta :) ... i zero sztucznych witamin "na zapas" tylko w razie potrzeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mannila546
to fakt tylko ze malo ktora ciezarna da rade tylko na zdrowej zywnosci:D ja osobiscie staram sie duzo owocow i warzyw jesc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cześć dziewczyny . Zapraszam
Cześć dziewczyny . Zapraszam Wszystkie mamusie przyszłe i obecne,jak i kobiety które są w trakcie starań o dzidziusia na nowo założone prywatne forum. Jeśli macie ochote i czas podzielić się swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z ciążą, porodem, połogiem i macierzyństwem oraz chcecie poznać nowe mamy to gorąco gorąco ZAPRASZAM. Jest wielee przeróżnych działów na któryc na pewno odnajdziecie kompanki do rozmów . Pomóżce rozkręcić naprawde świetne forum : GWARANTUJE MIŁĄ I PRZYJEMNĄ ATMOSFERE!! Zarejestruj się na http://www.mamazjajem.fora.pl/ Zapraszam do przenoszenia się stąd tam i zakładania takich samych nawet tematów i kontynuowania ich na tamtym forum Pomóżcie nam to rozkręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogadamy :)
ja nic nie brałam, nmie miałam problemów z wynikami, syn się urodził zdrowy:) lekarz nawet mi odradził branie witamin, bo stwierdził zę wzmagają nudnosci. zalecił zdrową dietę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy (folik 1xdziennie) do końca 3 m-ca. Brałam przez kilka tygodni także prenetal classic, ale dodatkowo potęgował tylko mdłości. Mój lekarz powiedział tylko..."a na co to Pani?' Fakt, witaminy i minerały z pożywienia lepiej się wchłaniają i przy dobrej diecie są wystarczające, nie ma konieczności dodatkowo łykać suplementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny do końca 12tyg, tylko kwas foliowy! Dopiero po 12 tyg. witaminy, wcześniej nie należy brać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
A ja od początku ciąży (od ok.6-7 tygodnia) biorę Feminatal czyli witaminki z kwasem foliowym. Nie wiem w czym problem, lekarz mi pozwolił. Raczej wierzę swojemu lekarzowi, niż opiniom anonimowych osób z internetu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam kogoś
a nie uważasz ze takiej informacji powinien udzielić ci twój lekarz a nie pytasz na forum? ja po prostu dbałam o zróżnicowana diete zeby w miare możliwości dostarczać naturalnych składników a z chemii brałam tylko to co kazał mi lekarz.Uważam że ciąża to nie jest czas gdzie mozna praktykować tabletki bo mozna nieswiadomie dziecku zaszkodzić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się, grunt to brać leki zapisane przez ginekologa, tudzież witaminy/suplementy sprawdzone wcześniej przez nas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak mozna brac sprawdzone
przez siebie, jesli sie nie bylo wczesniej w ciazy? Przeciez wintaminy nalezy brac przystosowane do tego okresu, a nie standardowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie lekarz tez odradzil
branie witamin bo 1powoduja jeszcze wieksze mdlosci 2nikly procent tych wit sie tak naprawde wchlania 3pewnie nie wszytkie wiecie ale powoduja tycie :( Lekarz zalecil mi bogata diete o ktora szczegolnie z mezem dbalismy . Syn urodzil sie zdrowy :) super sie rozwija . Szwagierka chodzila do lekarza pryw co 3tyg(!) jadla jakies wymyslne witaminy a urodzila corke z niska waga urodzeniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvgxdswd
tak, tyje sie , nie wiedzials o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że tyje się od złej diety i braku ruchu a nie tego, że zażywam witaminy, żelazo i kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_jagoody
Zawsze jest problem kiedy w ciąży złapiemy przeziębienie i nie zawsze własnie jest mozliwosc przyjmowania jakichkolwiek leków. Ale na szczęscie teraz jest juz do kupienia w aptekach syrop dla kobiet w ciąży i kobiet kariących Prenalen.Syrop jest bezpieczny i posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz IP Centrum Zdrowia Dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olfina
Ja postanowiłam brać Maternę z DHA. Od lekarza dostałam zalecenie, żeby kupić sobie witaminy. Rozeznałam temat i stwierdziłam, że z wszystkich dostępnych preparatów witaminowych ten jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkklepak
Mama jagody, czy ten syrop o którym wspomniałaś działa równiez jakoś bardziej uodparniająco ? czy jest tylko wspomagajacy przy przeziębieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzinnieciaza
ja biore magnez,prenatal clasic i prenatal dha tez z omega 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×