Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość qleczka3737

Jakie pierwsze kosmetyki dla noworodka???

Polecane posty

Gość qleczka3737

witam dziewczynki :) za kilka tygodni rodzę i kompletuje wybraweczke prosze doradzcie mi jakie kosmetyki mam kupic dla mojego malenstwa? co polecacie z wlasnego doswiadczenia? co konkretnie bedzie mi potrzebne? bo nie chce kupic zbednych rzeczy... jak to bylo z waszymi maluszkami co stosowalyscie od poczatku i jakiej firmy? z gory dzieki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatek wystarczy oilatum do kapieli i cos do pupy... ja stosowalam alantan na zmiane z sudocremem (duzy sudocrem starczyl mi na pol roku)... no i cos do pielegnacji pepka... najpraktyczniejsze sa jalowe gaziki i patyczki do uszu i spirytus 70%... nic wiecej na poczatek nie potrzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oilatum płyn do kąpieli oilatum krem do buzi bepanthen na ewentualne zaczerwieniania na dupci. wiecej nie uzywalam i nie używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ratunkuuuuuuu
Ja kupiłam nivea baby szampon i płyn do kąpieli w jednym, nivea do pupy, krem na każda pogode i balsam do ciała. do tej pory kupuje kosmetyki nivea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ratunkuuuuuuu
Acha a do pempka kupowałam gaziki już nasączone spirytusem. Są bardzo wygodne w użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ratunkuuuu no wlasnie takie gotowe gaziki nie sa praktyczne ani wygodne bo nie umyje sie nimi pod kikutem tylko z wierzchu... a trzeba wymywac pod kikutem zeby tam sie nic nie zbieralo a do tego sa najlepsze patyczki do uszu zanurzone w spirytusie 70%... wiekszosc poloznych nie poleca tych gotowych gazikow tylko wlasnie patyczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rowniez uwazam ze
te gaziki nie sa najlepsze do czyszczenia pepka. Najdokladniej jednak wyczysci sie patyczkiem nasaczonym spirytusem. Lekarka mi to samo powiedziala. A z kosmetykow to polecam Nivea szampon i plyn do kapieli w jednym, do pupci sudocrem. Do smarowania cialka tez z Nivea balsam jest dobry. Nie polecam kosmetykow firmy Johnson Baby bo podrazniaja i uczulaja czesto. Nawet oliwka. Z kosmetykow to chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rowniez uwazam ze
acha a co d oilatum to owszem jest dobre ale lepiej je zostawic jakby sie ewentualnie problemy ze skorka pojawily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ratunkuuuuuuu
Ja używałam tych gazikówi i dawałam rade nimi pielęgnowac pempuszek, no ale dla każdego co innego........ A co do sudokremu to ja nie używałam bo sudokrem ma właściwości wysuszające i stosuje sie wtedy jak już powstanie odparzenia. A do codziennej pielęgncji to nivea krem na odparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qleczka3737
dziekuje wam moje drogie :) wasza pomoc i wiedza sa nieocenione :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oilatum płyn do kąpieli Leko - gaziki do pępka Krem nivea przeciw odparzeniom Chusteczki nivea soft do pupci Pieluszki Patyczki do uszu waciki do mycia buzi Sudokrem - jest wszędzie w próbkach Bepanthen krem na odparzenia - gdybys nie stosowała nivei ( a i tak się przyda na pogryzione brodawki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ratunkuuuuuuu
Właśnie też Leko używałam i byłam zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Spośród środków stosowanych u nas wymienić należy: 1. do zasypywania puder Alantan; 2. parafinę-nigdy nie kupiłam żadnej oliwki:) 3. Linomag- maść do pupy; 4. Oilatum: emulsję do kąpieli, szampon i mydło. Polecam tę serię kosmetyków:) jestem z nich bardzo zadowolona. 5. Alantan- krem na wszelki wypadek:) To wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a puder
a czy pupci sie juz nie zasypuje pudrem? smarujecie tylko kremem przy kazdej zmianie pieluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam emulsję z oliwką do kąpieli emolium . jest tańsza od oilatum i równie dobra- w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uzywalam przez pierwsze m-ce zycia moich dzieci Penaten, cora ma skore wrazliwą, delikatna a przy penatenie bylo ok, jedynie na odpazenia pupy zadne takie kremy nie dzialaly i stosowalismy Alantan Plus maść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może nie dla noworodka ale dla małego dziecka owszem, znaleziona w sklepie z artykułami fryzjerskimi Kalamis (nie widziałam w tradycyjnej drogerii), a nazywa się ona Odżywka Tendresse - Mleczko Brzoskwiniowe, jest specjalnie dla dzieci. Jest z z brzoskwiniowym mleczkiem, nie szczypie w oczy i ma fajny zapach, dzieciaki ją uwielbiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Juki.....
Co do kosmetyków to: Oliatum/Emolium i inne tego typu są do skóry z problemami a nie dla noworodka!! Owszem jeżeli zauważymy że dzieko ma wysuszoną skórę to raz na tydzień możemy w nim wykąpać ale po co stosować częściej. Na codzień polecam NIVEA ten fioletowy i to wszystko... W czasie zimy - koniecznie krem na każdą pogodę NIVEA albo podobny tego typu... Jak oczywiście wychodzimy na dwór z maleństwem. Do pupy - bephanten, sudocrem, alantan - zależy co dziecko toleruje... Ale dziewczynek nie powinno się zasypywać pudrem (podobno może dojść do zakażenia) Do pępka - polecam OCENISEPT - u nas po tygodniu nie było śladu po pępku i wszystko ładnie się zagoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uyiouoi9o
nie słuchajcie wcale opini zeby zdrowemud ziecku bez alergii kupowac oilatum,moje dzieci nie miały zadnych problemów ze skórą i nie przyszło by mi do głowy zeby moczyc je w oilatum,mleko tez podajecie dla alergików tak na wszelki wypadek?A same pijecie syropy jak jesteście zdrowe?Tak własnie to dziala,lepiej normalny płyn np nivea baby,dzidziuś itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubie pomagac dziewczynom
Agnieszko, polecam Ci sklep Jowiś. Pracuja tam doswiadczone panie, ktore pomoga wybrac kosmetyki. Dobra tez jest apteka na bankowej. A najlepszym wyborem bedzie zamowienie kosmetykow na doz.pl (teraz jest promocja) i odebranie ich w dowolnej aptece w twoim miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ad. Nivea Baby - wszystkie płyny do kąpieli i szampony są od 1. miesiąca, dla noworodka jest tylko Delikatne Mydło Pielęgnacyjne (pisze: od pierwszych dni życia). Produkty po kąpieli, zasypki, środki na odparzenia, itp. można stosować od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie zrozumiem używania emolientów w przypadku dzieciaków ze zdrową skórą. Jak nie chcesz traktować malucha chemią to kup kosmetyki, które nie mają w sobie tyle chemii. Ja od urodzenia mojej córy używam całej serii Hipp'a, i powiem Ci szczerze, jest najlepszy. Przestudiuj skład, i sprawdź na dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okularniczka31
Ja używam tych samych, których dla siebie, Milly z Drogerii Natura, są bardzo delikatne. Ja je stosuje przy mojej alergicznej naturze i stwierdziłam, że dla maluszka też będą najbardziej odpowiednie, własnie z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup jej od razu po mamusi puder fluid z astora szminke i tusz do rzęs, myślę że na początek powinno wystarczyć :O Tepaku nie wiesz co kupić? Kiedyś nie było i d**y się nie zatarly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Chaosu
gość, a mnie się wydaje, że kiedyś problem odparzeń pupki jednak istniał. Owszem, nie było kosmetyków dla dzieci, ale mamy również w tamtym czasie pielęgnowały dzieci. Sądze ze ta oto tutaj mama chce po prostu jak najlepiej. Ale nie, spoko, powyzywajmy od pustaków, bo kiedyś to była tylko woda i szare mydło! Polecam psychoterapeutę, bo chyba za dużo jadu w sobie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mojej córki od urodzenia najlepiej sprawdza się emulsja do kąpieli Elodermu gdy potrzeba używamy kremu z tej serii. Córka ma skórę bardzo wrażliwą dlatego zdecydowałam się na tę serię i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mooonia91111
Ja używam babydream. Tanie i dobre składem. Wybrałam je w ciemno, ale pozniej trafiłam na stronę z analizami składu kosmetyków dla dzieci bobosklad.pl i okazało się ze to niezły wybór:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fafka444
ja tez sprawdzam na bobosklad.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Delikatne mydlo i oliwa eko do wanienki. Wszystkie inné to zbedna chemia na bazie ropy naftowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×