Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Karmienie piersią ,co jeść

Polecane posty

Gość gość

Kochane Mamusie,co jeść podczas kp,proszę Was pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko. Jedyne czego nie wolno podczas kp to używki i niektóre leki. Dopiero jak u dziecka wystąpi alergia stosuje się dietę eliminacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko, nie ma ograniczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dziecko bylo noworodkiem to jadlam wszystko ale ostrożnie. Jak widzialam ze dobrze reaguje to jadlam juz zupelnie normalnie lacznie z cytrusami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko ze moje dziecko ****ardzo lapczywie i dużo powietrza polyka, dlatego ma potężne wzdęcia , dlatego boję się jeść więcej niż masło szynka chleb pszenny ryż i makaron , rosół i na tym koniec bo się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to wegetuj dalej bo się boisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobra a zupy typu krupnik czy pomidorowa? Mieso gotowane, pieczone, ryby, ziemniaki, warzywa, owoce sezonowe. Jedz więcej bo sie wykonczysz. Jak sie boisz to ogranicz nabial narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jadłam od początku wszystko! Po tym jak dowiedziałam się, co dostała kuzynka do jedzenia w szpitalu, która rodziła chwilę przede mną, ale za granicą. Szok i mówili jej aby jeść wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez pierwszy miesiąc bałam się cokolwiek zjeść i drastycznie schudłam. Potem wkurzylam się i zaczęłam jeść wszystko łącznie z orzechami, cytrusami, truskawkami i kapustą. I nic młodemu nie dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ty masz rozum? Dziecko ma kolki bo łyka powietrze, i myślisz, że jak zjesz chleb suchy zamiast z masłem to przestanie to powietrze łykać??? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie położna powiedziała, ze wszytko i dieta karmiącej nie istnieje, ale bardzo ciężkostrawne potrawy faktyczne lepiej unikać, bądź w niewielkich ilościach i rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja muszę dziecku pomagać aby mu gazy schodzily bo się męczy i dlatego boję się jeść wszystko ponieważ nie chce aby jeszcze jedzenie zaszkodziło, ja wiem ze powinnam robić inaczej, ale córcia nie raz pół nocy przestęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
twoje jedzenie nie ma wpływu na kolki u dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopóki maluch nie ma na nic uczulenia, jedz wszystko (oczywiście w miarę zdrowo). Można jeść nawet zabronionego w ciąży tatara czy sushi. Opieka nad niemowlęciem i kp to duże obciążenie dla organizmu i nie ma go sensu osłabiac jakimiś głupimi dietami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na takiej diecie długo nie pociągniesz, zapasy żelaza sie kończą, potrzebujesz teraz mieć zróżnicowana bogata w wartości odżywcze dietę żebyś ty mogła funkcjonować i dziecko miało wartościowe mleko, moj synek miał baardzo niskie żelazo na mleku kp przez to był osowiały, musiał brać leki bo miał duża niedokrwistosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka. Moje dziecko ma 4tyg, bardzo dobrze przybiera na wadze, aż za dobrze, bo na 4tyg waży ponad 5kg i bardzo dużo je, tylko ze połyka powietrze , przybiera ok 500 g tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko produkuje sie z krwi wiec bez przesady je sie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikamama
Możesz jeść wszystko. Dziecko jak będzie miło mieć kolki to i tak je będzie miało bez względu na to co jesz. Kup esputicon, jak kolka się pojawi podaj 1-2 kropelki raz na dobę. Zresztą w ulotce wszystko masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szybciej ty stracisz pokarm jak nie będziesz się prawidłowo odżywiać niż zaszkodzisz dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mikamama dziś Wyperidalaj ściero z tym spamem!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie wszystko. Niema czegoś takiego jak dieta matki karmiącej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma dopóki nie ma się dziecka alergika. Mój jest elergikiem I muszę uważać na co jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dziecko łyka powietrze podczas jedzenia, to weź je po prostu porządnie odbij ze dwa razy w trakcie karmienia. Przerwij na chwilę karmienie, połóż sobie dziecko na ramieniu, niech sobie porządnie beknie i dopiero karm dalej. Po skończonym karmieniu znowu odbij. I tyle. Wszystkie niemowlęta łykają powietrze podczas karmienia, nie tylko Twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jak dziecko jest alergikiem, to już zupełnie inna para kaloszy. Ale jak dziecko jest zdrowe i nie ma żadnych alergii pokarmowych, to unikać należy jedynie używek i niektórych leków. Wiadomo, że powinno się jeść zdrowo, ale zdrowo powinno się jeść zawsze, nie tylko w trakcie karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w trakcie ciąży stosowałam dicofer, bo niestety do tego jeszcze miałam niedobory żelaza i tylko suplement mi pomógł, juz nawet dieta to było za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pokarm sie bierze z krwi, wiec nie wiem skad te myslenie ze jak sie najesz np grochu to magicznie gazy przejda do mleka, dziecko zje i bedzie mialo kolki. :D Jesli dziecko nie jest alergikiem to jedz wszystko. W takim Meksyku kobiety jedza swoja kuchnie w ktorej jest duzo przypraw, fasoli i innych takich i nikt nie robi z tego halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ochotę na chipsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś WHYPERDALAJ k******o reklamowa!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W szkole rodzenia babka od laktacji mówiła nam, że można jeść wszystko, byle zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubyibrunka
Oczywiście że można jeść wszystko. Mama musi sie zdrowo odzywiac aby mieć silę i dobry pokarm. Moje dziecko karmione piersią kolek brak. Dziecko nr 2 karmione mm ma kolki masakryczne i do akcji wkroczył esputicon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×