Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy mogę złożyć pozew o rozwód po wyprowadzce od męża

Polecane posty

Gość gość

Poradzi któraś? Gadałam z adwokat to powiedziała że musi być min pół roku ale coś nie chce mi się wierzyć. Przecież na samą rozprawę czeka się kilka miesięcy. Wyprowadziłam się i jak bym mogła w tej chwili bym się rozwiodła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pół roku to potrzebę jest abyś z nim nie sypiała a jak sie wyprowadziłas i nie chcesz z nim byc to pisz pozew o rozwód i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli mogę złożyć go od razu? Z mojej strony nie ma opcji na powrót i zero chęci na wspólną przyszłośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja składałam od razu. Radzę ci zrezygnować z tej pani adwokat, bo na studiach to chyba siedziała u wykładowcy pod biurkiem i w ten sposób zdobyła wykształcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:44 dobre -:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skladaj. 6 miesięcy musi być rozpadu pożycia aby sąd stwierdził rozwód. Na sprawę możesz czekać nawet i 9 miesięcy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musi być pół roku rozpadu małżeństwa - jeśli mieszkając z mężem nie sypialas z nim, nie było wspólnych posiłków, nie wychodziliscie we dwójkę do kina czy teściów, ogólnie nie było życia rodzinnego, to też jest rozpad pożycia. I jak słusznie zauważyłaś, na samą rozprawę czeka się kilka miesięcy. Zmień adwokata , najlepiej na specjalistę od spraw rozwodowych. Oczekiwanie na rozprawę jest uzależnione od tego ile spraw do rozpatrzenia ma sąd. Na pewno pójdzie dużo szybciej jeśli rozwód będzie za porozumieniem stron i będziecie mieli też zgodne ustalenia co do podziału majątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmień adwokata, ma zrobić tak, żeby było tobie na rękę, a nie jemu. Nie trzeba w ogóle się wyprowadzać, większość osób nadal mieszka razem nawet po rozwodzie, bo załatwienie formalności związanych z podziałem trwa znacznie dłużej niż rozwód. aha - i to wierutna bzdura, że musi być pół roku rozpadu małżeństwa - nigdzie w przepisach nie ma takiego wymogu. Rozpad musi być TRWAŁY a czas nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli np. doszło do zdrady, to rozpad może być trwały choć strony sypiały ze sobą póki żona się nie dowiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:18 albo mąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×