Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kolor oczu niemowlaka

Polecane posty

Gość gość

Czy waszym dzieciom po porodzie zmienil sie kolor oczu i po jakim czasie to nastapilo.Jaki macie kolor oczu (matka i ojciec)a jaki kolor odziedziczylo wasze dziecko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde dziecko rodzi się z oczyma burymi/niebieskimi, coś w tym rodzaju, a właściwy kolor pojawia się później. To samo dotyczy wielu innych ssaków. Ile można to wałkować? Niemowlaka nie widziałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiesz co to jest genetyka??Wiesz ile jest kombinacji ??W koncu jestesmy na forum wiec skoro ktos zadaje glupie pytania co dodac do makaronu to ja zadaje pytanie o oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu pierwszemu dziecko kolor oczu ksztaltowal sie 4 lata. Mial w zasadzie wszystkie kolory, najpierw ciemnoniebieskie, potem szare, ciemnoszare, potem zielonoszare, zielonopiwne, szaropiwne, piwne, brazowe, teraz prawie czarne, ktore to uksztaltowaly sie ostatecznie ok 8 r.z. Drugie dziecko ma dwa lata i widze, ze te sama droge przechodzi. Trzecie ma 2 mce i poki co oczy szaroniebieskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po porodzie moja córka miała szaroniebieskie oczy w wieku ok 3 lat zmieniły się na zielone i tak zostało do dziś. Ja i mąż mamy niebieskie oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawdopodobnienstwo koloru oczu dziecka można wyliczyć na podstawie koloru oczu dziadków, nie rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Corka miala granatowe gdy sie urodzila, teraz ma, od zrenicy brazowe , ktore plynnie przechodza w niebieskie przy obwodzie. Syn ma dopiero kilka miesiecy, oczy od urodzenia mial ciemne z poswiata piwnego. U niego geny meza wygraly, ja mam oczy szaroniebieskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój się urodził z jasno brązowymi oczami takie jak moje. Krótko po porodzie zrobiły się takie jakby granatowe, teraz znowu wydają się brązowe. Czy jest szansa by miał niebieskie oczy takie jak jego ojciec ? Młody ma 2msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jak sobie sprawdzisz prawdopodobieństwo na podstawie kolorów oczu twoich, ojca dziecka i dziadków dziecka to będziesz wiedziała czy i jakie jest prawdopodobieństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da się "wyliczyć" koloru oczu dziecka na podstawie koloru oczu dziadków i rodziców, bo i dziadkowie i rodzice mają geny recesywne i dominujące. Moje dziecko ma kolor oczu po którymś z pradziadkow, bo ani my ani nasi rodzice takich nie mamy. Włosy i karnacja tak samo. Gdyby nie rysy twarzy i figura typowa w rodzinie męża to by wyglądało jak podrzutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Da się wyliczyć prawdopodobieństwo. Akurat dziedziczenie koloru oczu jest dobrze zbadane i dosyć proste. I właśnie ciekawi mnie, jaka u was jest konfiguracja bo jakoś żadna o jakiej myślę nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja oczy zielone mąż oczy piwne. Pierwszy syn 4lata oczy ciemno niebieskie pozniej z czasem sie rozjasnily obecnie kolor szary bądz szarozielony - podejrzewam ze bedzie mial moje bo nawet aureolkę wokół ma po mnie tylko kolor jeszcze nie :D dziadkowie oczy zielone zielone z drugiej strony piwne niebieskie. Drugi syn to samo :) narazie oczy ciemnoniebieskie i jasnieją :) 4 m.ż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek urodził się z bardzo ciemnymi oczkami, były takie brudno granatowe, ciężko stwierdzić. Ale ja mam ciemnozielone, mój chłopak bardzo mocno brązowe, jego matka ma też brązowe ale trochę jaśniejsze, jej matka też lekko piwne a mój synek jak miał 2 miesiące to zrobiły mu się ciemno brązowe. Teraz ma pół roku a oczy tak ciemne, że nie widać gdzie źrenica a gdzie tęczówka :) są przepiękne. Oprawę oczu też ma ciemna. U nas zadziałały silne geny ojca i dziadków ze strony ojca. W mojej rodzinie dzieci mają oczy zielone lub niebieskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam bardzo jasno niebieskie oczy ,moi rodzice rowniez.Maz zielono brazowe (?)a od jego strony rodzice maja brazowe i zielone.Dziecko ma szare wtf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×