Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

justar

kwas foliowy - dawka 5 mg

Polecane posty

witam lekarz powiedział mi, że taka własnie dawkę powinnam przyjmowac jesli chcę się starać o dziecko, ponieważ przekroczyłam 30 - tkę. folik ma 0,4 grama. dodam ze mam córeczkę i nie było zadnych przypadków chorób genetycznych w rodzinie, co mogłoby tłumaczyc tak duza dawkę kwasu foliowego. a jaka dawkę wy przyjmujecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ,że kiedys czytałam, że kwas foliowy w nadmiarze nie jest obojetny, czy moze któras z was rozmawiała o tym ze swoim lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axena
wiesz, moja szwagierka tak eksperymentowala (brala chyba nawet wieksze dawki), dzieciaki zdrowe ale.....parka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axena
wiesz, moja szwagierka tak eksperymentowala (brala chyba nawet wieksze dawki), dzieciaki zdrowe ale.....parka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axena
wiesz, moja szwagierka tak eksperymentowala (brala chyba nawet wieksze dawki), dzieciaki zdrowe ale.....parka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) o rany, a wiesz mi tez niektórzy \"przepowiadają\" bliźniaki :) ale nie wiem co robić, brać, nie brać, lekarz mówił, że nie wiadomo ile tak naprawdę kwasu foliowego wchłania sie z przewodu pokarmowego, wiec żeby \"ciąża sie udała\" należy brac większe dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kobietki, napiszcie prosze jakie dawki bierzecie, przeciez tu sporo starajacych sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc jak zaszlam w ciaze to lekarz przepisal mi w;asnie dawke 5 mg. Wydawalo mi sie ,ze to duzo jak skonsultowalam to z innym lekarzem doradzil mi zebym brala 0,700 mg kwasu na dobe . Jak masz jakis watpliwosci to idz do innego lekarza tyle moge Ci poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fly Jasne, moge isc do innego, ale wiesz, tu jest tyle pań, prawie kazda bierze ten kwas, stąd moje pytanie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biolog111
dawka 0,4 mg kwasu foliowego w zupelnosci wystarczy, aby ustrzec dziecko przed wadami cewy nerwowej, bo w takim celu nalezy go zazywac conajmniej 3 miesiace przed planowana ciaza jak i w jej trakcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justar, zaufaj lekarzowi chyba wie co robi....ja też brałam przez trzy miesiące dawkę 5 mg i mam zdrową córeńkę. U mnie to była pierwsza ciąża, mam 29 lat i skrzywienie kręgosłupa, więc doktorek stwierdził, że taka dawka będzie najlepsza. Wiem ,wiem łatwo mi tak pisać a na początku sama trochę się stresowałam, że za dużo tego biorę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×