Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ......

KWAS FOLIOWY

Polecane posty

Gość ......

Kiedy zacząć brać kwas foliowy???Jak długo można go brać??Czy powoduje on jakieś środki uboczne,np.tycie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
mozesz zaczacz brać 3 mies przed planowaną ciaza. o ile wiem nie ma on żadnych skutków ubocznych dla kobiety, a brak kwiasu foliowego w organiźmie matki moze powodować wady cewy nerwowej u płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ......
A jak w tym czasie nie zajdę to dalej mam brać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
wydaje mi sie ze to ne zaszkodzi....bo przecież nawet jak sie nie planuje ciaży nalezy zdrowo sie odżywiać a kwas foliowy jest przecież w różnych produktach spozywczych. mysle ze powinnaś porozmawiać jednak z ekspertem...czyli z jakims lekarzem lub poszukac czegoś w necie na temat kw.foliowego...czy aby nie mozna go przedawkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kwas foliowy jadłam po odstawieniu pigułek anty. Kupiłam sobie FOLIK i jedną dziennie tableteczkę. Jadłam go dłużej niż 3 miesiące, bo jakoś w ciążę ciągle nie zachodziłam. Nasze jedzenie jest ubogie w kwas foliowy więc trudno go przedawkować biorąc jedną tabletkę dziennie. Jak już byłam w ciąży to Folik zamieniłam na tabletki witaminowe Materna. W tych i innych tabletkach witaminowych dla kobiet ciężarnych jest odpowiednia ilość nie tylko kwasu foliowego ale i wszystkich innych witamin. Jak będziesz w ciąży to i tak ginekolog Ci wszystko powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja-24l.
Witam! Moj ginekolog powiedzial, ze nie zaszkodzi jak bede brala kwas foliowy do konca ciazy, a ze lykam witaminki Prenatal ( a one w skladzie maja kwas foliowy), to juz nie musze go stosowac. Nalezy go brac conajmniej 3 miesiace przed planowana ciaza. Ja bralam ok. 5-6 mies., bo staralam sie juz wczesniej zajsc w ciaze. Nawet jak sie ciazy nie planuje, to nie zaszkodzi, jak bedziesz go lykala, wiec nie ma szkodliwego wplywu na organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basbo
mam do Was dziewczyny pytanie dotyczące włśnie kwasu foliowego.Ja biorę od miesiąca juz kwas foliowy ale ostatnio gdzies usłyszałam ze męzczyzna tez powienien brac kwas foliowy czy to prawda ze dla zdrowia dziecka oboje z przyszłych rodziców powinni go łykac???? Z góry wielkie dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basbo
???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba nie
bo to przeciez w organizmie kobiety rozwija sie dziecko... lekarze nic takiego nie mowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoraaa
Jesli mezczyzna moze to takze powinnien brac kwas foliowy. To nic ze kobieta nosi w sobie dziecko ale mezczyzna musi najpierw dac jej swoje plemniczki a one sa zdrowe lub nie i to wlasnie zalezy juz od mezczyzny. A folik mozna brac kilka miesiecy nie ma ubocznych skutkow. Przed ciaza powinno sie go lykac i do 3 miesiaca ciazy potem powinno sie przerzucic na witaminki (tez biore prenatal). Jak tak postapice dzidzia napewno bedzie zdrowa pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basbo
Dzieki za odpowiedz.A czy Wasi panowie biorą folik nie maja nic przeciwko temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga olga
czesc slyszalam teorie ze kwas foliowy pomaga zajsc w ciaze. czy ktoras z Was moglaby mi powiedziec czy to rzeczywiscie prawda???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśmnie
to prawda??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie zastanawiammmm
dlaczego moj lekarz przepisal mi no-spe????jestem w 1 miesiacu, co prawda lekarz sie pytal ze mam jakies bule i mu podpowiedzialm ze tak ale takie malutkie uklucia, ale zebu od razu no-spe??? co o tym sadzicie????moze ktoras z was wie, hmm???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hankaaa
no wlasnie, jeszcze nie poszlam z recepta,moze to ma cos wspolnego z moja macica?? lekarz powiedzial z:( tak sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha najlepszy jest wpis o tym, że mężczyzna teżpowinien brać kwas foliowy. Oczywiście że to prawda ale nie całkowita. Powinna jeszcze brać kwas foliowy babcia i dziadek! Tylko wtedy będzie wszystko dobrze. A tak na serio, moja ukochana brała FOLIK przed i przez cały okres ciąży. Tutaj jest link dot. profilaktyki wad płodu a kwas foliowy: http://www.noworodek.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=43 A lekarza trzeba pytać na co daje lekarstwa i ma obowiązek wytłumaczyć po co. No-spę zapisał ci lekarz zapewne obligatoryjnie (zapisuje się ją w przypadku np. niekontrolowanych, bolesnych skurczów macicy na początku ciąży) - jest to lek rozkurczowy. Pomoże, nie zaszkodzi. Ale tylko jeśli lakarz zapisał oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
no-spe mozna brac, nie zaszkodzi, jak mnie bolal brzuch na poczatku ciazy lekarz zalecil mi 2 tabletki 3 razy dziennie, teraz jestem w 4 miesiacu i biore tylko wtedy jak poczuje jakis bol brzuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttinella89
Ja brałam kwas foliowy do 6mc, mozna krócej, ale ja jakos tak sobie codziennie przyjmowałam jedna tabletkę Foliku. Najwazniejsze jest jednak przyjmowanie kwasu przed ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damasndnhhd
chyba skutki a nie środki uboczne hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdxd
ja mialam robione badania przed ciaza i kw. foliowy okazalo sie ze mam ponad norme co wcale nie jest dobre. Dlatego nie bralam kw. foliowego i mam zdrowe ciekawe swiata dziecko Nasze mamy tez nie braly kw. foliowego bo o nim nikt wtedy nie wiedzila a i tak wiekszosc z nas zdrowa jest.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muniuska
Hej ja mam małe pytanie: czy biorac kwas foliowy i majac torbiela sred 48mm mozna zajsc w ciaze?? z mezem staramy sie od dwóch miesiecy i sie dopiero wczoraj dowiedzilam ze mam torbiela .... ;/ a chcemy dzidzie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ari.anna
Tak, można, mojej koleżance torbie się wchłonęła dzięki przyjmowaniu folika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leonnnidka2
OMG to nie wiedziała ze on działa w taki sposób... Ale naprawde jest to jakoś udokumentowane ze to własnie dzięki przyjmowaniu kwasu foliowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby w 100% być pewnym tego, że na pewno kwas foliowy pomoże Ci wchłonąć torbiel to musisz udać się do lekarza i go o to zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hooonka
Kurcze, ale o takim rzeczywiscie wielkim wpływie kwasu foliowego to ja jeszcze nie słyszałam. Musze troszkę jeszcze na ten temat wiecej przeczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luizzzjanka
Ja przed pierwszym dzieckiem zaczełam przyjmowac kwas foliowy pół roku przed zajściem w ciąże - myslałam ze stanie sie to szybciej, ale własnie nie... Ale czasami i tak bywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ordonka
Nie zaszkodzi jak się będzie brało folik non stop. Wyjdzie to na zdrowie dla dziecka i dla nas bo kwas foliowy także poprawia nastrój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×