Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zosiam

kwas foliowy

Polecane posty

Gość Zosiam

Powiedzcie mi, czy jak jestem w 5 miesiacu i biorę feminatal, który zawiera 800 mcg kwasu foliowego, to mogę folik odstawić? Wydaje mi się, że tak, ale pewna do końca nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również biorę femintal i odstawiłam folik wymiennie z femintalem, bo razem to chyba za duża dawka foliku nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne
Pewnie, że możesz odstawić. pytałam lekarza i powiedział, że to co jest w Feminatalu to w zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja birzesz feminatal to zaprzestan folika. co za duzo to niezdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrikka
Sam feminatal w pełni pokrywa zapotrzebowanie kobiety w ciąży na kwas foliowy, według mojego gina i ulotki feminatalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizaaaa
kwas foliowy bierze sie głownie po to zeby zmiejszyc ryzyko wad wrodzonych układu nerwowego. Głowne znaczenie ma okres przed ciązą i na początku i wtedy warto jest brac wieksze dawki. W 5 tym miesiacu ciazy to juz feminaltal zupelnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Jezeli chodzi o kwas foliowy to powiedzenie "co za duzo to nie zdrowo" sie nie sprawdza. Spokojnie mozesz jesc jedno i drugie :) koncze 29 tydz i przed ciaza jadlam folimin 0,4 mg a w ciazy do tej pory na zalecenie lekarza acidum folicum 5mg. Do tego feminatal N i jest ok. Dziecko zuzyje ile potrzebuje, ty zuzyjesz ile potrzebujesz a reszte wysiusiasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie zaszkodzić nie zaszkodzi ale po co wydawać niepotrzebnie pieniądze, na tym etapie ciąży to już zupełnie bez sensu, ten co jest w witaminkach zupełnie wystarczy. Ja na początku ciąży też brałam 5 mg ale tylko przez pierwsze 3 m-ce potem Feminatal czy Prenatal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudda
Ja jadłam przez prawie trzy miesiące przed zajściem w ciążę i feminatal i folik, potem do końca 3 miesiaca tak samo, a później juz tylko feminatal. Po trzecim miesiacu zapotrzebowanie na kwas foliowy nie jest juz takie duże. Ale rzeczywisce, jeśli zjesz go zbyt dużo to wydalisz z moczem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dziś kupiłam witaminy Feminatal i myślałam że muszę koniecznie odstawić kwas (co za dużo to i świnia...) a tu się okazuje że wcale nie muszę. Dodam, że jestem w 13 tyg. ciąży. To mogę i to i to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudda
Generalnie możesz, ale po co? Jak sobie poczytasz ulotkę, albo wejdziesz na www.feminatal.pl to zobaczysz, że w feminatalujest optymalna dawka kwasu foliowego dla kobiety w ciąży. No chyba, ze z jakichś względów lekarz Ci każe i to i to. Z drugiej strony, jeśli zjesz za dużo to wydalisz z moczem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×