Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćTejBeznadziejnejSytuacji

Mąż odszedl a mnie zostawil z 2 dzieci i 3 w drodze

Polecane posty

Gość gośćTejBeznadziejnejSytuacji

Stalo sie to 2 miesiace temu ale dopiero jestem w stanie o tym pisac. Po prostu znudzilo mu sie zycie rodzinne,bo to trzeba bylo odrabiac lekcje,isc i zarabiac na dzieci itp. Okazalo sie ze zaszlam w ciaze przed jego odejsciem. Pracuje na pol etatu,bo musze odbierac blizniaki z przedszkola,bo nie ma komu. Zarabiam 800zl. Na caly dzien nie dostaly sie,bo moj nie mial legalnej umowy. Dom jest jego,powiedzial ze moge mieszkac w zamian za to ze nie podam go o alimenty... I tak by nie placil.. A ja juz ledwo daje rade finansowo. Jak sie wyprowadze to i tak bede musiala 1000 + oplaty placic albo i lepiej. Nie wiem co robic:-( mam tylko 800 zl+ niecale 200 zl rodzinnego + 1000 zl z 500+ czyli 2 tysiace. Moze powiecie ze to duzo ale we wrzesniu musialam dzieci ubrac,oplaty porobilam,ubezpieczenia,komitety,ksiazki i znow na 0. Teraz muszę wziac pozyczke na wegiel i drzewo. Nie wiem co robic. Co gorsze dla mnie ? Czy wyprowadzic sie czy siedziec cicho? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do prawnika. To ważne!! On Ci doradzi najlepsza opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim miescie jest prawnik od spraw.rodzinnych ale nie mam kasy. Ja w ogole chce strzelic sobie w glowe:-( nienawidze tego swiata i swojego zycia :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego dom jest jego? Nie macie wspólnoty majątkowej? Zrób tak jak pisze - idz do prawnika po poradę. To bardzo ważne. Może jesteś w dużo lepszej sytuacji już myślisz, a on stara się Ciebie wyrolować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukaj, może maja gdzieś bezpłatne porady prawne. Możesz więcej stracić nie idąc so prawnika, niż po zaplaceniu mu za poradę. I jedna ważna rzecz: na nic się nie zgadzaj (mów mężowi, ze musisz się zastanowić) i nic nie podpisuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćWbeznadziejnejSytuacji
Dom jest jego bo dostal go przed slubem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co zaszłaś w ciaze jak bylo juz zle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Po *uj, żebyś zadawała idiotyczne pytania, amebo. Autorka też nie lepsza i na poziomie robaka. Porady prawne są też darmowe, więc skorzystaj. Znajdź robotę w sieci, od groma ich. I nie chwal się, że byłaś tak beznadziejną żoną, że mąż spie*dolił w siną dal, tylko lepiej zastanów nad zmianami samej siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pytam serio . Maz do niczego a ta zachodzi w ciaze. Po co ? Skoro facet juz teraz mowi ze nie będzie płacił żadnych alimentów to jakie to musi być dno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:24 to, ze go dostał przed ślubem nie znaczy, ze jest tylko jego. Nie znam się na polskim prawie, ale sprawdź to u prawnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćWbeznadziejnejSytuacji
Nie planowalam tej ciąży. A co by to zmienilo? Nie rozumiem o co ci chodzi. Bo on uwaza,ze skoro "zostawil" mi dom to i tak juz jest milosierny . Mieszka u mamusi. Przed odejsciem nic nie wskazywalo na to ze chce odejsc. Wylewny do dzieci nigdy nie byl,pieniadze zarabial ,szly na wspolne konto. Moze ma kochanke? Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I pamiętaj jedno: wszystko sprawdzaj, nie mysl, ze on nagle taki szlachetny jest, ze dom Ci daje za niepłacenie alimentów. Już on wie, ze tak jest dla niego lepiej i taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:49 to się dowiedz czy ma kochankę. To pomogłoby Ci w sądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćWbeznadziejnejSytuacji
Nie wiem ile dostalabym alimentow na takie male dzieci. Pewnie z 300zl na jedno a za mieszkanie musialabym zaplacic ponad 1000zl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tylko gdybanie. Nie będziesz wiedziała dopóki się nie zapytasz prawnika. On na pewno „nie robi ci dobrze”, na ro nie licz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćWbeznadziejnejSytuacji
Jak dopominam sie o jakas kase to slyszalam zawsze,ze przeciez mam 500+! On uwaza ze odkad jest 500+ to panstwo ma dzieci utrzymywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skup sie na sobie i dzieciach, a nie na nim i na tym, co on sobie mówi. Jeżeli nie dawał kasy, to teraz będzie. Idz do prawnika, przygotuj sobie najpierw pytania i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 9:24 to, ze go dostał przed ślubem nie znaczy, ze jest tylko jego. Nie znam się na polskim prawie, ale sprawdź to u prawnika. x Jak się nie znasz na prawie, to chociaż nie pisz bzdur. Dom jest jego i tylko jego. Tylko sądownie będzie można to zmienić, ze względu na dzieci. xx Autorko jak on taki wspaniałomyślny, to niech przepisze na ciebie dom. Całkiem to on taki charytatywny nie jest, bo tak naprawdę zrobił ci zamianę. Nie płacę ci alimentów, a ty mi nie płacisz czynszu. Do prawnika. W każdym sądzie rodzinnym powinien być darmowy prawnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jest rozwód z winy męża to będziesz mogła też na siebie żądać alimentów. Myślę że trzeba iść do prawnika. W wielu miastach są darmowe porady prawne I np kobiety w ciąży mogą z nich skorzystać. Poszukaj w okolicy, idź do mopsu itp. To że on POZWALA Ci tam mieszkać to śmiech na sali. Niech przepisze dom na Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ze co ze jak masz 500+ to oznacza ze juz tylko panstwo ma dziecko utrzymywac? No szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro dostał dom przed ślubem to jest tylko i wyłącznie jego własnością, u mnie jest taka sama sytuacja- mąż dostał dom w spadku po dziadkach i stoi tylko na niego, w razie rozwodu nie mam żadnego prawa do tego domu, tylko w razie jego śmierci dziedziczę ja i dzieci. Uważam że powinnaś wrócić do rodziców albo poprosić mamę żeby z tobą zamieszkała i pomagała ci przy dzieciach. zastanawiam się czy to czasem nie jest prowo,bo mąż tak z dnia na dzień postanowił od ciebie odejść mimo że wam się układało ?skoro współżycie było bo jesteś w ciąży to wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jaki sposób zaszłaś w nieplanowaną ciążę?A może po prostu chciałaś go przy sobie zatrzymać? Nie wzięłaś tabletki antykoncepcyjnej lub powiedziałaś że masz dni niepłodne a byłaś płodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pękła prezerwatywa. Nie biore tabletek bo nie moge przez chorą watrobe. Oj nie bylo idealnie,tak jak pisalam do dzieci wylewny nie był. Wręcz przeszkadzaly mu. Jak np tydzien nie pracował i chcialam by odebrał dzieci to byla awantura,ze on jest zarobiony. A co robil w tym czasie? Siedzial w STSach. Przegrywal coraz wiecej kasy.Akurat jak poszlam z nim wtedy do łózka to obiecywal ze bedzie wszystko dobrze,ze zmieni sie... A na drugi dzien zrobil to samo. Ale np kasa szla na wspolne konto. Dlugo by pisac,raz bylo dobrze raz zle. Rodzicow juz nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moment autorko do jest jego i JEGO DZIECI :-) więc nawet jak tobie się gówo należy to dzieci będzie musiał tam normalnie dopisać do hipoteki bądź spłacić A alimenty Ci się należą jak psu buda jak go pociągniesz do odpowiedzialności to będzie jeszcze troje jego dzieci i co wywali je z ich domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alimenty zeza id możliwości finansowych ojca. Jeśli udowodnisz że pracuje na czarno masz wyciągi że wspólnych rachunków. Na kazde dziecko dostaniesz minimum 500 zł. Jeśli nie będzie płacił distaniesz w funduszu alimentacyjnego. Czyli już za 2 masz 1000 zł plus 500+ plys wypłata i rodzinne nasz minimum 3 000 zł. Możesz wynająć sobie kawalerkę w kamienicy z nizszym czynsze. Jako samotna matka postaraj się o pomoc z mopsu. Jestem pewna że otrzymasz dofinansowanie do wynajmu mieszkania. Zgłoś się do Caritas po paczki żywnościowe. Nie daj się sobą manipulować. Nawet jeśli dom jest jego a w trakcie małżeństwa robiliście remont że wspólnych środków to należy Ci się zwrot połowy nakładów. Zrozumiałe że się boisz bo nie będzie Tobie lekko ale sobie poradzisz. Składa pozew o rozwód i alimenty. Jednocześnie wniosek o zabezpieczenie alimentów na czas trwania rozwodu. Poboros rodziców o pomoc i weź adwokata bo działając sama możesz zostać nieźle wyrolowana. Zamytaj w urzędzie miejskim czy jest szansa na lokal socjalny czy pobyt w domu samotnej matki i dziecka na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Nie musi wcale dzieci spłacać, ani nigdzie dopisywać. Jak zechce, to może dom sprzedać i forsę przepuścić. Alimenty będzie płacił czy chce, czy nie. W razie czego zapłaci za niego fundusz, a on trafi do więzienia za uchylanie się i i tak funduszowi spłaci. Komornik przy nie płaceniu przez niego alimentów zlicytuje mu ten dom i na alimenty z tego wystarczy. :D Zawsze możesz zgłosić, ile zarabia na czarno. O płacenie nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Nie musi wcale dzieci spłacać, ani nigdzie dopisywać. Jak zechce, to może dom sprzedać i forsę przepuścić. Alimenty będzie płacił czy chce, czy nie. W razie czego zapłaci za niego fundusz, a on trafi do więzienia za uchylanie się i i tak funduszowi spłaci. Komornik przy nie płaceniu przez niego alimentów zlicytuje mu ten dom i na alimenty z tego wystarczy. :D Zawsze możesz zgłosić, ile zarabia na czarno. O płacenie nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie daj się sobą manipulować. Nawet jeśli dom jest jego a w trakcie małżeństwa robiliście remont że wspólnych środków to należy Ci się zwrot połowy nakładów. xxx Na podstawie paragonów, faktur i ówczesnych dochodów lub wkładu własnego małżonków (np. darowizny ze strony rodziców na ten cel), inaczej nic nie udowodni. Stąd pytanie do autorki czy kolekcjonowałaś paragony na tą okazję i jesteś w stanie udowodnić, że remont nie był organizowany tylko i wyłącznie z dochodów męza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze możesz zgłosić, ile zarabia na czarno. O płacenie nie martw się. xxx Chyba do PIP zgłosić w następstwie czego ex małżonek straci pracę i już będzie mieć dowód na uchylenie się od płacenia aliemntów, największe cwaniaczki w takim przypadku załatawiają sobie papiery, że mają nerwicę i nie są zdolni do podjęcia pracy (a w rzeczywistości pracują na czarno). Nie znacie kreatywności polskich facetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz to narmalka, wszedzie uslyszyl od faceta " masz 500+ na dzieci to masz kase ja nie musze ci dawac" .. dlatego panstwo nie powinno tak kasy rozdawac, pomagac tak ale w inny sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×