Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tylkopopolskiemu

Mój mega kompleks JĘZYK ANGIELSKI proszę o radę.

Polecane posty

Gość tylkopopolskiemu

Mam 34 lata i kompletnie nie znam angielskiego. W podstawówce miałam rosyjski, bardzo chciałam uczyć się angielskiego, wyprosiłam rodziców o pieniądze, ale niestety chodziłam tylko jeden semestr, po czym stwierdzili, że ich na to nie stać...ważniejsze były szlugi i kochanki ojca...z takiej rodziny pochodzę :( Do końca podstawówki obiecywali książki do nauki angielskiego, ale na obiecankach się skończyło. W średniej miałam niemiecki, na studiach niemiecki i rosyjski. Nauka tych języków była dla mnie męką, nie miałam do tego głowy ani serca, jechałam na najsłabszych ocenach i nic mi w pamięci nie pozostało. W ten sposób nie znam żadnego obcego języka i wstyd mi okropnie, z wiekiem coraz bardziej. Mój mąż zna wszystkie moje kompleksy i stale namawia mnie na naukę, ale ja się tak jakoś zablokowałam, głupio mi w tym wieku brać korepetycje, a w naszym mieście nie ma dobrej szkoły językowej. Do samodzielnej nauki z książek nie mam motywacji, a raczej sił - 3 małych dzieci, duży dom. Na razie wieczorami oglądam filmy po angielsku z napisami. Znacie jakieś dobre płyty lub programy do nauki ? Co sadzicie o korepetycjach, w tym wieku od podstaw, żenujące trochę prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na twoim miejscu wzielabym te korepetycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja dałabym sobie spokoj na cholerę ci teraz ten angielski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wzielabym normalne korki. Sama to sobie mozesz wlasnie filmy poogladac albo sciagnac podcasty z bbc i sluchac tak po prostu, ale korepetycji czy nauki w szkole jezykowej to nie zastapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam sluchowiska bbc english, na chomiku na pewno znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kompleksy to mieć powinnaś z powodu braku znajomości jakiegokolwiek języka obcego. Angielski dobrze jest znać, ale skoro miałaś okazję uczyć się rosyjskiego i niemieckiego, ale temat olałaś to dla mnie porażka. Dobra znajomość któregoś z nich może być bardziej przydatna niż byle jaka znajomość angielskiego. Szczerze? Gdybym miała do wyboru uczyć się angielskiego od podstaw, albo innego języka, z którym już miałam do czynienia to wybrałabym ten, którego się już uczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie jest za późno na naukę. A chęć pozyskiwania wiedzy to ŻADEN WSTYD. W obecnych czasach znajomość jednego języka obcego to konieczność. Znajdź kogoś w Twoim mieście kto pomoże Ci się nauczyć języka. Ja zaczynałam uczyć się angielskiego mając 38 lat, i nie czułam się zażenowana na zajęciach. Trzymam za Ciebie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale po co Ci ten angielski? ewidentnie nie masz telantu do jezykow, odpusc sobie.Nie kazdy musi znac ang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję Wam, zwłaszcza za wpis wyżej. Zaraz poszukam tych słuchowisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylkopopolskiemu
Owszem, kompletnie nie mam talentu do języków, dlatego nie znam tego nieszczęsnego niemieckiego i ruskiego. Natomiast z tej mojej samodzielnej nauki wynika, że rozumiem więcej po angielsku niż rusku czy niemiecku, a więc nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana, w ogóle się nie zastanawiaj tylko zaczynają naukę! Angielski jest tak prosty ze podstawy spokojnie opanujesz sama, chyba że wolisz pracę w grupie to zapisz się na kurs. W grupach początkujących są osoby 60 plus i nie jest to rzadkość, więc w ogóle nie miej kompleksów. Ktoś polecił fajne strony bbc, wpisz też w necie angielski.edu oraz każdy dorosły Polak mówi po angielsku, powinny się wyświetlać strony do nauki online. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ucz się ucz, choćby po to żeby gimnastykowac swój mózg. I koniecznie wyjdź z językiem do ludzi, na korepetycje lub do szkoły językowej. Szybciej przełamiesz blokadę w mówieniu. Ja np polubiłam strony do nauki języka na Facebooku i codziennie na mojej tablicy pojawiają się jakieś słówka, zwroty, dialogi lub lekcje. Odruchowo je czytam i coś tam zawsze w głowie zostaje. A i polecam fiszki. Można kupić gotowe, ale ja robiłam sama. Wycinasz dużo karteczek. Na każdej zapisujemy słówko lub zdanie po polsku i angielsku. Wkładasz kilka do kieszonki i robiąc prace domowe siegasz po jedna, czytasz, powtarzasz, chowasz do innej kieszonki, wyciagasz kolejna. Ściągnęłam tez z chomika darmowe lekcje i wrzucilam na telefon. Do prasowania, albo stania nad garami wkladalam jedna sluchawke i powtarzalam pod nosem. Ważne żeby naukę wplesc w codzienne życie, a nie zmuszać się do siedzenia nad książką bo na to trudno wygospodarować czas i motywacja szybko mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli masz chęci do nauki tego języka, to nad czym się zastanawiasz? Ty od zawsze chciałaś sie tego języka nauczyć i nie było Ci to dane, rosyjskiego i niemieckiego uczyłaś się, bo MUSIAŁAŚ, a angielskiego CHCESZ się uczyć, a to duża różnica. Jeśli masz możliwości na korepetycje, to nawet się nie zastanawiaj, tylko do nauki! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylkopopolskiemu
Dziękuję bardzo Wam za te odp. Podbudowałyście mnie, jutro poszukam korepetycji :)miłej nocki, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
34 lata a piszesz jak star baba przecież sa kursy dla dorosłych. ja mam 39 lat i chodzę od 4 lat regularnie na zajęcia w domu kultury, dwa razy w tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój kompleks z angielskim znikł jak po namowie koleżanki z pracy poszłam na kurs angielskiego dla dorosłych. W Warszawie jest jezdna z najlepszych w kraju Szkola TFLS która ma akredytacje MEN i kuratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgośka765
Też kiedyś miałam kompleksy językowe, bałam się mówić w obcym języku. Z pomocą przyszła mi szkoła językowa z Białegostoku http://www.jezykiswiata.pl/ Są rewelacyjni, doświadczenie i podchodzą indywidualnie do każdego klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bierz korki, nie zastanawiaj się nawet. Nauka języka to inwestycja w swój samorozwój, a przede wszystkim świetny trening pamięci :) Podobno nauka języka zmniejsza też ryzyko zachorowania na alzheimera. Parę lat temu, kiedy był wielki boom na wyjazdy do Anglii, chodziłam na korepetycje do młodej nauczycielki takiej prosto po studiach, a zaraz po mnie przychodził pan 50-letni! Jego dzieci wyjechały za granicę i on zamierzał do nich lecieć, chodził pół roku na kurs aby chociaż umieć się przedstawić czy o drogę zapytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobry kurs prowadzi Jagiellońskie Centrum Językowe http://www.jcj.uj.edu.pl/jcj Są różne poziomy, warto sprawdzić. Tu na pewno jak się człowiek będzie przykładał to się porządnie nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nauczyłam się angielskiego czytając gazety o gwiadach np. "Stars" lub "People" Zastanow się jakie masz hobby i czytaj o tym w jezyku angielski. A na sam początek polecam tłumaczenie bajek z jezyka ang można w każdej bibliotece publicznej wypożyczyć . Ale przede wszystkim musisz chcieć a Ty jeszcze nie zaczelas a już szukasz wymówek w dzieciach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia43
Idz do szkoly jezykowej! Nauka w grupie jest super, poznasz innych ludzi, odblokujesz sie! I sie nie stresuj, ze takie kursy sa drogie! Wejdz na langzie.pl i tam znajdziesz ranking kursow od najtanszych do najdrozszych! Ja tak znalalam i teraz chodze na angielki i jakos ie czuje, zeby moj portfel plakal! A dzieki temu sie rozwijam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejko
Współczuje , ja akurat się nauczyłam języka w średniej szkole Moim zdaniem lepiej zapisać się od razu na dobry kurs jakim może okazać się http://www.warszawa.lincoln.edu.pl/ . Po co się rozdrabniać na szkoły gdzie nauczymy się tylko podstaw. Na tym człowiek nie ujedzie za granicą. Warto zainwestować w dobry profesjonalny kurs, tym bardziej jeżeli to twój kompleks jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
angielski,to wcale nie jest kompleks, a skoro już tak uważasz, to może powinnaś zapisać się na kurs do Centrum Astar Gdynia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli na co dzień nie potrzebujesz j.angielskiego to daj sobie spokój ! Fajnie jest znać jeżeli chodzi o pracę ale nie koniecznie ! Jeżeli nie potrzebujesz to odpisać sobie szkoda kasy i czasu ! Co innego jak potrzebujesz języka na Co dzień , odradzam szkoły języka obcego korepetycje itd. W niczym nie pomogą , najlepiej się to sama nauczysz jak zaczniesz oglądać filmy po angielsku i inne programy , teraz prawie w każdym tv możesz zmienić j. ojczysty na j.angilesku lektor i napisy , ale jak na Co dzień się nim nie poslugujesz nim w piśmie i mówię to przemyśl to sobie , a jak będziesz musiała wyjechać z kraju do innego to automatycznie bez problemu się to nauczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alesse
No przestań. Czy Ty tak na serio? Nie można się samodzielnie nauczyć języka angielskiego tak aby się komunikowac. Jesli chce się rozmawiać to trzeba mieć kontakt z nauczycielem, z innymi ludźmiPoza tym angielski naprawdę przydaje się na co dzień. W podróżach, kiedy chcemy obejrzec sobie film w oryginale, ewentualnie poczytać sobie angielska gazetę czy książkę. Sama chodzę aktualnie do Speak up: https://speak-up.pl/ - i szcczerze powiedziawszy taki kurs daje mi o wiele więcej niż wczesniejsza samodzielna nauka ( miałam problem głównie z motywacją).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko piszesz że nie miałaś serca ani do niemieckiego ani do rosyjskiego... jestem pewna że z angielskim byłoby tak samo...a z tym że za poźno na naukę to totalna głupota:D, a szczegolnie jeśli chodzi o język, na lotnisku się nie dogadasz, na wyjeżdzie zagranicznym... język zawsze się przyda, zawsze go warto podszkolić nawet na emeryturze,....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na https://www.speakingo.pl faktycznie rozmawiasz po angielsku, a nie non stop klikasz bez większej efektywności. Pod tym względem godne do rozpatrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×