Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Moje imię

Polecane posty

Gość gość

Chciałabym Was panie zapytać co sądzicie o moim imieniu. Henryka, Henia... Mama nadała mi takie imię 16 lat temu, po śmierci mojego taty, zginął w wypadku, kiedy mama była w 7 miesiącu ciąży. Bliscy,znajomi, koleżanki nie mają problemu, to imię ich nie dziwi, przyzwyczaili się. Jednak spotkałam się z tym, że po przedstawieniu się nowym znajomym wybuchał śmiech. Imienia nie chciałabym zmieniać [chociażby, aby nie robić przykrości mamie i dziadkom], ale czy ono naprawdę jest takie obciachowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jest trochę takie nie halo, chociaż angielska i francuska wersja jest piękna. A powiedz mi. Przedstawiasz się Henia? To przedstawiaj się nieco innym zdrobnieniem. Eńka, Heńka, Rika. Jeśli Rika, to mówisz Rika, od Henryki. Reakcja ludzi: Henryka-Rika? Rika? Fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no imię niezbyt ciekawe jak na te czasy delikatnie mówią...i nie pisze tego by zrobić ci przykrość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rika-pika nie podpuszczaj jej tj. autorki .Imię jest -niesamowicie rzadkie, praktycznie nienadawalne dziś . Po prostu kojarzy się z panią po 75 roku życia .'Pocieszę " cie że było takie sobie już u generacji z lat 60 tych. W dodatku jest od męskiego imienia co też ma znaczenie .Ci znajomi myśleć moga co chcą ( że masz dziwaczne imię znaczy) ale te śmiechy to już przesada/brak kultury . P.S. gdy będziesz miała swoje to go nie krzywdź dziwnym imieniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej Henryka niż Wanessa, Dżesika, Roksana itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ty chcesz od tych imion? Roksana - bardzo ładne. Jak bym miała możliwość zamienilabym swoje właśnie na te :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba wolałabym być jednak Roksana niż Henryka. Niestety. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzadkie ale fajne, gorzej by było Halina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też nie wiem co macie do imienia Roksana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolalabyn byc Wanessa, Dżesika, Roksana niz Henia ale Heneczka jest ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też myślę że Roksana jest gorsze ;) kojarzy się z patologią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo Miecia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roksana jest lepsze, niż Henia, Miecia, Gienia, krzywda dla dziecka. Ogólnie imiona damskie pochodzące od od męskich są mega brzydkie. Ale Kropa działa!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta kojarzy się z patologią bo ktoś tak powiedział z uwagi na to że jedna Roksana gdzieś tam miała dziecko w wieku lat 15, a inna piła piwo i paliła papierosy w gimnazjum. Podobnie gdzieś jakaś Nikola, a Kevin ćpał, Niemniej takich skojarzeń nie macie jeśli na umór upije się przykładowo Magda, wagaruje Zuzanna, Piotr skończy tylko podstawówkę, a Michał siedzi w poprawczaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedstawiam się w zależności od sytuacji, w sekretariacie szkolnym, u lekarza, w urzędzie - Henryka. Wśród młodzieży - Henia. I jeszcze jedno, rówieśnikom mogę przedstawić się nawet jako Dziunia, Lenia, Rika, ale zawsze wcześniej, czy później muszę podać swoje prawdziwie brzmiące imię. Albo ktoś zapyta od jakiego imienia ta np. Rika, albo wchodząc w kontakty z rodzicami kolegów nie mogę nie podać swojego imienia i nazwiska, ksywkę mogę podać - jestem Henia Iksińska, ale znajomi mówią na mnie np. Dziunia, Oczywiście nie doświadczam żadnych negatywnych odczuć ze strony rodziców moich koleżanek i kolegów szkolnych. Poza szkołą różnie to bywa, czasami moi rówieśnicy nie potrafią tak dopiec, jak niewiele starsze ode mnie panie. A ostatnio miałam 2 niezbyt miłe sytuacje. Niby nic wielkiego, ale kiedy padło słowo Henia wyszydzono mnie. To boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i Roksi brzmi jak imię dla psa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Karolina i Dominika są mega brzydkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nie widze nic zlego w Twoim imieniu, rozumiem ze to po tacie, nos to imie dumnie I nie przejmuj sie tym co ludzie gadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:16 nie podpuszczam jej. Szukam zdrobnienia, które nie kojarzyłoby się właśnie że starszą panią, a tak kojarzy się właśnie Henia. Heńka już brzmi troszkę inaczej. Rika też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze mow Hania zamiast Henia niby tylko jedna litera a duzo lepiej brzmi. albo wymysl sobie jakas ksywke i tak sie przedstawiaj. mialam sasiadke na ktora kazdy mowil danka a nawet nie wiedzialam ze naprawde nazywala sie teresa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okropne imię i jeszcze odziedziczone po trupie,co z tego,że po ojcu grunt,że po nieboszczyku :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja znajoma cale dorosle zycie przedstawia sie Hania zamiast Henia. Nawet znajomi mysleli ze naorawde jest Hania,dopiero jak gdzies musiala podac swoje dane,dowuedziedzieli sie ze to Henryka/Henia a nie Hania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jeszcze ja, autorka. Jednak z Waszych postów wynika, że to imię niezbyt dobrze się kojarzy. i ten post.xxxxxxxx Roksana jest lepsze, niż Henia, Miecia, Gienia, krzywda dla dziecka. Ogólnie imiona damskie pochodzące od od męskich są mega brzydkie. Ale Kropa działa!smiech.gif vvvvvvvvvvvvv Tak, są brzydkie imiona, przyjmuję to do wiadomości [inni autorzy postów podobnie się wypowiedzieli. Dziękuję Paniom za chęć pomocy. Trudno,będę musiała z tym imieniem żyć, chociaż miałam nadzieję, że to imię nie kojarzy się tak źle. Teraz już nie dziwię się, że zostałam zakwalifikowana przez kolejkowiczów do patologii tylko na podstawie mojego imienia. A drugi przypadek - lepiej zamilczę, to już i tak nie ma znaczenia. Jednak dziękuję wszystkim Paniom za odzew, dziękuję za szczerość, chociaż jest tak gorzka. Kilka pięter wiary runęło, ale postaram się nadal żyć i realizować swoje marzenia, mimo takiego imienia Wszystkim dyskutantkom życzę słonecznego spojrzenia na świat i samych miłych chwil w życiu. Henia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Henryka Krzywonos, ta to miała fatalny zestaw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja myślę , ze to zwykłe prowo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam jedna Heńkę, bardzo fajna, zero kompleksów, dusza towarzystwa, wszyscy ja lubia, w dodatku jest tylko jedna i niepowtarzalna , wiec wiadomo , o kogo chodzi. W zyciu bym nie pomyślała,ze moze miec problem ze swoim imieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko zależy od tego jak tobie jest z tym imieniem czy dobrze czy źle.. bo jeśli dobrze to olej to, to taka pierwsza reakcja na praktycznie nieużywane imię i należące do pokolenia dzisiejszych babć i prababć.. jesli ci się nie podoba możesz się przedstawiać jak tam chcesz np. Hania.. wszystko zależy od ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
używaj swojego drugiego imienia ;) możesz urzędowo dopisać sobie 2 gie imię lub zmienić kolejność. Znam jedną Mirosławę, która tak zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmisia
A ja mam na imie Miriam i mam więcej nie przyjemności niż Ty jako Henryka. Przykre że większość polskiego społeczeństwa jest tak zacofana, że nie wiedzą że Miriam to imię żeńskie to samo co Maria. I tak na siłe gdziekolwiek zmnieniają mi Marian, lub myślą że to imie męskie, lub z dowodu wyczytują odruchowo Marian widząc przed sobą kobiete. W innym kraju Henryka to normalne imie i nikt by nie wybuchnął śmiechem. Ty powinnaś śmiać się z nich. W niemczech czy innym kraju nie miałam problemu z moim imieniem. Miałaś być pospolitą Roksanką, Lenką, Zuzą,Nikolą czy Kasią Magdą bo ludzią coś nie pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty, Miriam, juz ci mialam napisac cos milego ale jak dotarlam do konca to zrezygnowalam. Zarzucasz komus ze nie pasuje mu twoje imie, w zamian za to sama czepiasz sie innych zarzucajac pospolitosc. Tak sie sklada, ze jestem Magda, lubie swoje imie a ze ktos uwaza ze jest zwykle i pospolite, to co, mam je zmienic? Moze na Miriam? I naucz sie ojczystego jezyka. Nie ma czegos takiego jak "ludzią".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×