Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nie ma kasy na żądania matek niepełnosprawnych

Polecane posty

Gość gość

Bo niby skąd miałyby być? Już teraz budżet jest nadwyrężony Musieliby wrzucić nam na kark jakiś nowy podatek. Morawiecki wymyślił podatek a'la Janosik- zabrać najbogatszym dać najbiedniejszym. Serio myślicie że najbogatsi będą grzecznie dawać pieniądze na KOLEJNY podatek. Zaraz wymyślą sposób jak to ominąć albo dać w łapę. Efekt będzie taki że podatek będzie ale niewielu najbogatszych będzie go płacić a widząc rosnący deficyt rządzący narzucą podatek na grupę, która nic nie wykombinuje- czyli średnio i mało zarabiających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat oglądałam na TVP INFO reakcje tych matek - wiecznie im mało, a z jaką agresją rzuciły się na Kopczyńską referująca im propozycje rządową. Jak dla mnie z takim potencjałem fizycznym te matki normalnie mogą łączyć cięzką pracę w wychowywaniem dziecka. Argument jednej opierał się na tym, że przy takim trybie życia to ona się zawinie na tamten świat w wieku 75 lat. Nie wiem czy ona jest świadoma, ale tego wieku to rzadko który mężczyzna dożywa, jak państwo nawet bardziej zainterweniuje to nie ma możliwości żeby była długowieczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wiecznie im mało ? Co im niby takiego dostają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rząd się chwalił ile to pieniędzy jest w budżecie- to niech teraz za to beknie. Dobrze tak pisiorom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chwalić to sobie może ale jest inaczej... A co do tego "że wiecznie im mało" to uważam, że mają b. mało, tylko, że społeczeństwo najzwyczajniej na to nie stać. Wyobrażacie sobie zarabiając minimalną zarabiać JESZCZE mniej z powodu kolejnego podatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecznie im mało? Mam nadzieję że tobie urodzi się takie dziecko i będziesz musiała je utrzymywać za te kokosy czyli 900zł. Szczerze życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro jest po 500zł na dzieci rodziców którzy dużo zarabiają to jak może nie być dla tych co ich rodzice nie mogą pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja koleżanka na niepełnosprawnego w pełni syna otrzymuje 2,500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:33 nie życz drugiemu co Tobie nie miłe :( zwłaszcza szczerze, bo los lubi być przewrotny w takich sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wy powinnyście się leczyć na łby :-o a porozumienie już zawarli więc spokojnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze tak pisowi, tylko widać jak się pogrąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chciałabym tych pieniędzy i tego niepełnosprawnego dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale PiS ci każe takie urodzić i bez dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie! Możesz sobie nie chcieć! Masz urodzić i nie masz nic do gadania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie prawda mozna zrobic aborcje(dla tych co chca,chociazby za granica) a dla pro life jest opcja zeby zostawic w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:20 Szczególnie na wiochach na Podkarpaciu hahahaha Tam nawet legalnej nie chcą a o kasie na wyjazd to tamtejsze Karyny mogą pomarzyć... Ale to w końcu kolebka wyborców Pisu, hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam syna z autyzmem. Tego na usg nie widać. To jest niepełnosprawność o której dowiadujesz się gdy dziecko ma jakieś 1,5 roku lub później. Pitolenie o aborcji można sobie w takim wypadku w tyłek wsadzić. Dostaję 153 złote. Majątek i jeszcze czytam, że "ciągle mi mało"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli matki zostawiłyby te dzieci w szpitalach lub "gdzieś" oddały, to wcale nie byłoby taniej - tak naprawdę to one właśnie przyczyniają się do ogromnych oszczędności w budżecie (robią to oczywiście dla swoich dzieci). Co do podatków to pretensje może i miałyby sens, gdyby niepełnosprawni i/lub ich rodziny byli z podatków zwolnieni - bo niby z jakiej paki jeden ma płacić a drugi korzystać. Ale tak nie jest - niepełnosprawni (chcą czy nie chcą) muszą być pod ten system podpięci i jadą na tym samym wózku co zdrowi pracujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500 dla bogatych jest 300 zl nA wyprawke tez jest i nie ma kasy m0wisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 15:03 Jakim cudem??? 1630- świadczenie pielęgnacyjne + zasiłek pielęgnacyjny, nie możesz dorobić ani złotówki. Chyba, że jest samotną matką. Wtedy pewnie rodzinne, dodatek dla matek samotnych plus alimenty ale to mają wszystkie samotne matki. Świadczenie pielęgnacyjne czyli niewiele ponad 1400 zł otrzymują matki tylko do ukończenia przez dziecko 16 roku życia. Ja mam niepełnosprawne dziecko i uwierzcie mi oddałabym wszystkie pieniądze świata żeby córka była zdrowa. Miałam zdrową , śliczną córeczkę ale szczepionki zrobiły z niej osobę niepełnosprawną. W cywilizowanym świecie koncerny płacą ogromne odszkodowania a w Polsce sama sobie radź kobieto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.09 a ty trollico w kolejnym temacie to samo szczekasz tylko zauważ że ty żyjąc 75 lat zostawiasz sprawne dorosłe dzieci które są samodzielne, a ona zostawia inwalidę, którym państwo musi sie zająć i nie jest to wcale taniej. I nie bądź złośliwa ze mogłyby pracować skoro są takie żwawe, bo g****o wiesz o tych kobietach suko podła. Ciekawe niby jak pracować przy dziecku z porażeniem które siedzi powykręcane na wózku i nawet się samo nie napije ani nie wysika, no słucham cię alfo i omego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy zabrać 500plus najlepiej zarabiajacym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podziwiam te kobiety. Chce mi się płakać, że tak muszą walczyć. Jesteście bohaterkami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tata sytuacja gdzie matki dzieci niepełnosprawnych wychodziły na ulicę aby zakazać aborcji a jednak brakuje pieniędzy tylko policzyć takie dziecko dostaje rentę chorobowa plus 500zl plus zasiłek pielęgnacyjny i chorobowy plus opieka przyznaje na dziecko dodatkowa kasę więc mniej więcej takie dziecko dostaje ponad 2 tys. Więc w czym problem? I nie wstyd wam idziecie na protest a teraz zebrać o kasę a pomyslalyscie co będzie z tym niepełnosprawnym dzieckiem jak kiedyś umrze matka i ojciec kto się nim zajmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inna kwota jest na dziecko, inna na dorosłą osobę niepełnosprawną. A przecież Ci rodzice też są coraz starsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 54 widzę że dużo wiesz o podkarpaciu ;-) nie ma co jak wszystkich wpiertolić do jednego wora , myślenie pospolitej karyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mowicie ze zabrac 500plus bogatym. A w czym to bogate dziecko jest gorsze od biednego??w czym zawinilo? To znowu takie janosikowo-polaczkowate podejscie. Jak Ktos jest zaradny to jego dziecko z automatu ma nie miec. Ja rozumiem sprawiedliwosc spoleczna. Ale to zasilek dla dziecka a nie dla rodzica Bo dziecko samo nie pojdzie zarobic kasy. A z reszta the 500zl nie starczy na zbyt wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17'45 a żesz skąd ty wynajdujesz tyle zasiłków?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ciotka na upośledzonego syna bierze w sumie 2300zł. Ale nikomu nie zycze takiego zycia, ona by nawet 2 milionów nie chciała jeśli tylko miałaby sznase by jej syn był zdrowy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 klocki to może sporo na utrzymanie zdrowego dziecka, ale przy niepełnosprawnym to naprawdę grosze. Te dzieci a później dorośli "zużywają" wszystkiego więcej - jedna wizyta u specjalisty to ok. 100 zł , jedna godzina rehabilitacji - 30 do 300 zł (w zależności od tego co robimy). Nie, NFZ nie realizuje potrzeb medycznych tych osób, nie zapewnia wystarczającej ilości rehabilitacji, nie daje dostępu do badań i wizyt (które są niezbędne u osób niepełnosprawnych). Paczka pieluch - koło 25 zł za 10 sztuk (ciekawskim radzę poszukać info ile pieluch jest refundowanych). Płacisz za prąd: lodówka, komputer, żarówki itp. U rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem to jest to wszystko + pracujący na okrągło np. respirator. Sprawdźcie cenę ortez (z których dziecko wyrasta) + oczywiście zwykłe ubranie, które kupuje się i zdrowym dzieciom. Także ten tego - 2 klocki to nawet nie wystarczą na PRZEŻYCIE takiego dziecka, a co dopiero na przyjemności (np. komputer sterowany wzrokiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×