Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Obiadki, Dania dla 10 miesięcznego dziecka

Polecane posty

Gość gość

Jakies pomysly i przepisy bo mi braknie pomoze któs??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest ktos tam z mamusiek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn ma co prawda 8.5 mca. A robie mu zestaw podstawowy_ marchew, ziemniak, pietruszka i seler plus mieso ( indyk/ kurczak/ poledwiczka wieprzowa) i raz dodaje troche buraka albo kalafior, czy brokuly. Zaczelam do zestawu podstawowego dawac teraz tez po trochu fasolki szparagowej czy groszek zielony i por. Wczoraj zrobilam mu delikatna pomidorowa z odrobina makaronu. Na razie lubi takie miksy. Nie lubi na pewno ryby. Dopiero od teraz zaczal tolerowac grudki warzyw w obiadku. Na kolacje podaje kasze manna albo budyn czy platki ryzowe. Wczoraj zamiast ciagle mlecznych posilkow dalam kanapke z delikatna szynka z kurczaka. I radzi sobie z gryzieniem. Rano zawsze mleko a na drugie kaszki Bobowity owsiane sniadanko lub jaglana. Niestety nie przepada za owocami, zje czasem troche banana lub gruszki i nie wiem co by mu dodac do manny albo ryzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym wieku, szczególnie jeśli malec w miarę dobrze sobie radzi z gryzieniem, możesz przygotowywać wiele "dorosłych" potraw, tylko w łagodnych wersjach, bez lub z bardzo małą ilością soli, bez ostrych przypraw, gotowcow z torebek itd. Duszone, pieczone lub gotowane na parze mięso, klopsiki mięsne formowane z dodatkiem różnych warzyw czy kasz. Własnoręczne sosy: pomidorowy, koperkowy, dyniowy... Warzywa gotowane na parze (buraki są pycha!), sałatki warzywne, kasze, makarony, ryż. Ja robiłam nawet gulasz, łazanki czy kluski śląskie. Poszukaj w Internecie przepisów BLW, na pewno coś Cię zainspiruje. Pamiętaj tylko żeby nie dawać grzybów, surowizny, oscistych ryb i miodu. Co do reszty, to stosowana rozsądnie, jest dozwolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane mamy. A czy ktoraś jest w stanie opisać od podstaw jak zrobic np. Te duszone miesko jakies . Obiadek dokladnie co i jak. W prawdzie rosol je moje dziecko krupnik. Paroweczki, klopsiki , pulpeciki. Jak gotuhe jej samej piersi z kurczaka do ziemniaków i warzyw to ten kurczak jest bardzo suchy taki i ona go nie chce jesc. Nie wiem czy przyrządzać inaczej. Jak robic lub dusic inne miesko z czym i jak podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak podajesz te miesko do podstawowych twoich skadnikow. Kurczak jest suchy po ugotowaniu. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc. Ja daje słoiczki i jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No koleżanko ja wole ugotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie gotowałam kurczaka w wodzie, zawsze na parze (pod przykryciem) i raczej nie wychodził suchy, przedtem nacieralam go przyprawami i trochę oliwą. Nasz ulubiony kurczak to filet pieczony w rękawie do pieczenia w marynacie z ziół i zblendowanych pomidorów suszonych (takie w zalewie). Duszona wieprzowina i wołowina to standardowo, dosłownie chwilkę podsmażyć, zalać wodą i dusic aż bedzie miekkie. Nie przejmuj się tym, że nie chce jeść konkretnych rzeczy, dzieci tak mają, ale z reguły szybko im się zmienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×